Karolina Sobocińska
Karolina Sobocińska| 

McDonald's wycofał się z Rosji. Tymczasem na moskiewskim dworcu

McDonald’s zawiesił swoją działalność w Rosji z powodu wojny w Ukrainie. Część restauracji należących do franczyzobiorców nadal jednak pozostaje otwartych. Firma nie ma możliwości zmuszenia ich do zamknięcia lokali.

McDonald's wycofał się z Rosji. Tymczasem na moskiewskim dworcu
Ta restauracja McDonald's w Rosji jest otwarta (Twitter, WSJ)

W Rosji McDonald's posiadał ok. 850 lokali, z czego ponad 100 jest franczyzowych. W związku z wojną w Ukrainie wywołaną przez Kreml, firma wycofała się tymczasowo z działalności w kraju Putina.

Nasze wartości oznaczają, że nie możemy ignorować niepotrzebnego ludzkiego cierpienia, do którego dochodzi w Ukrainie - napisał w liście do pracowników prezes McDonald's Chris Kempckinski.

Mimo zawieszenia działalności, sieć restauracji zapowiedziała, że wciąż będzie wypłacała pensje 62 tys. zatrudnionych tam pracownikom. To jednak nie oznacza, że część z nich nie ma co robić.

Wręcz przeciwnie. Mają pełne ręce roboty, dlatego, że niektóre placówki franczyzowe odmówiły zamknięcia swojej działalności.

Działają w najlepsze

McDonald's potwierdził agencji Ria Novosti, że część jego lokali w Rosji działa. To m.in. restauracje na dworcach czy lotniskach.

Nic się dla nas nie zmieniło. Działamy na zasadzie franczyzy. Pracujemy tak jak wcześniej - mówił Roman Yabłakow, menedżer McDonald's na nagraniu dla "Wall Street Journal", które trafiło do mediów społecznościowych.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Klienci są zachwyceni. Nie ukrywają, że chętnie korzystają z możliwości zjedzenia BigMaca.

Kochamy McDonald's, to nasz ulubiony zakład spożywczy, przyszliśmy, bo jest otwarty - mówiła Angelina Usmanowa, mieszkanka Moskwy.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić