Minister rodziny zapytana o waloryzację 500 plus. Tak odpowiedziała

31

Inflacja mocno drenuje budżety Polaków. W związku z tym pojawiły się sugestie, że 500 plus należałoby zwiększyć. Czy jest szansa, że tak się stanie? Głos na ten temat zabrała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Minister rodziny zapytana o waloryzację 500 plus. Tak odpowiedziała
Marlena Maląg (Getty Images, Mateusz Wlodarczyk)

Wątek świadczenia 500+ niezmiennie budzi sporo emocji. O tym wsparciu dla rodzin minister Marlena Maląg mówiła w "Gościu Wydarzeń" na antenie Polsatu. - Środki, które zaoszczędziliśmy na elektronicznych wnioskach o 500+, mogliśmy przeznaczyć na rodzinny kapitał opiekuńczy - zaznaczyła.

Młodzi ludzie muszą wiedzieć, na co mogą liczyć od państwa - kontynuowała szefowa resortu rodziny i polityki społecznej.

Czy 500 plus zostanie podwyższone?

Wiele osób zastanawia się, czy ze względu na rekordową drożyznę świadczenie 500 plus może zostać podwyższone. - Przede wszystkim wprowadzamy nowe świadczenia, aby wyjść z pułapki niskiej dzietności, aby wprowadzić kompleksową politykę prorodzinną, wprowadzamy dedykowane świadczenia tam, gdzie są potrzebne - spostrzegła Maląg na antenie Polsatu.

W tym roku i w założeniach budżetowych nie przewidujemy waloryzacji świadczenia Rodzina 500+, ponieważ wprowadzamy nowe świadczenia i rozwijamy kolejne programy - zauważyła minister rodziny.

Odniosła się też do kwestii dodatkowych świadczeń dla seniorów. - Chcielibyśmy, aby czternastą emeryturę udało się utrzymać na stałe - przekazała.

Jak złożyć wniosek o 500 plus?

Wnioski o świadczenie 500 plus można składać za pośrednictwem:

  • portalu Empatia Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej,
  • Platformy Usług Elektronicznych ZUS,
  • bankowości elektronicznej.

Dla kogo 500 plus? Świadczenie jest wypłacane na każde dziecko do kończenia przez nie 18. roku życia, bez względu na dochody rodziny. Jest to jeden z najważniejszych projektów Prawa i Sprawiedliwości, którego celem od początku było zwiększenie dzietności w naszym kraju.

Zobacz także: Petru: "czternastki" nie powinno być, 500 plus do zmiany. "Trzeba być szaleńcem, by tego nie widzieć"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić