Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

MON ogłasza przetarg, internauci kpią. "Polskiej armii została tylko modlitwa"

2242
Podziel się:

Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło przetarg na 300 ołtarzy mobilnych wraz z wyposażeniem. Pierwsze mają trafić do polskich oddziałów już pod koniec tego roku. W sieci zawrzało - pojawiły się ironiczne głosy, że "polskiej armii została tylko modlitwa".

MON ogłasza przetarg, internauci kpią. "Polskiej armii została tylko modlitwa"
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak (PAP)

Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło przetarg na zakup ołtarzy. Z dokumentów wynika, że w 2021 roku ma zostać dostarczonych 40 ołtarzy, natomiast w 2022 roku aż 260.

Na każdy ołtarz mobilny składa się bogate wyposażenie - to m.in. kielich mszalny, patena na kielich, krzyż ołtarzowy, świecznik ołtarzowy, para butelek na wino i wodę, obrus, a nawet alba kapłańska. Pierwsze ołtarze mają zostać wykonane do 17 grudnia 2021 roku. Druga partia do 30 listopada 2022 roku.

Wadium, czyli zabezpieczenie przetargu, które otrzymuje zamawiający, wynosi 28 tys. zł. Zazwyczaj wadium wynosi około 1-3 proc. całkowitej sumy zamówienia, dlatego też można przypuszczać, że ołtarze będą kosztowały ministerstwo dobre kilkaset tysięcy złotych.

Nie wiadomo na razie, kto zrealizuje zamówienie. Otwarcie kopert zaplanowano na 25 października.

Internauci natychmiast zareagowali na informację o przetargu. Na Twitterze pojawiło się dużo komentarzy, głównie w ironicznym tonie.

Patrząc na stan sporej części wyposażenia naszej armii, to faktycznie zostaje tylko modlitwa - stwierdził jeden z komentujących.
Przy obecnych zaniedbaniach w zakupie nowoczesnego sprzętu i zdemolowaniu dowództwa poprzez zwolnienie najlepszych generałów, zakup jest jak najbardziej zasadny, bo już tylko Bóg i Matka Boska, Królowa Polski może nam pomóc w razie co... - dodał ktoś inny.

Nie brakuje też jednak pozytywnych reakcji. - Jeśli żołnierze mają potrzebę, to czemu nie? - pyta internauta.

Zobacz także: "To żenujące". Kontrowersyjna konferencja. Polityk opozycji obnaża intencje PiS-u
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2242)
grot w niemie...
7 miesięcy temu
Dlaczego publikujecie te artykuły skoro stop hejt. każdy z waszych artykułów to hejt na PIS, Polskę i Polaków Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
gardzę PiSem
7 miesięcy temu
Wg Pinokia cały świat będzie nam zazdrościł tych ołtarzyków...
Xszynszyl
7 miesięcy temu
Wstyd na cały świat, kraj absurdów
***** ***
7 miesięcy temu
I to jest sposób na silną armię według Błaszczak. Myślałem że już nikt nie przebije w idiotyzmach Macierewicza
babcia
7 miesięcy temu
Czy miały być odporne na ostrzał?
mały Jasio
7 miesięcy temu
Alleluja i od przodu!
Donald
7 miesięcy temu
Skoro wojsko jest wierzące, to nic w tym złego, a lepiej to niż tęczowe flagi!!!!
Obłęd
7 miesięcy temu
Ten pomysł jest miksem szajby Antoniego i pazerności Tediego z Torunia.
Mobilek
7 miesięcy temu
Mobilny ołtarz polowy, to słabo, bez rozmachu. MON powinno wystąpić przynajmniej o mobilną świątynię zdolną pomieścić wszystkich żołnierzy i kapelanów danej jednostki. A wersja na bogato, to przy każdej jednostce mobilna bazylika pancerna - taka z artylerią przeciwpancerną i systemami przeciwrakietowymi oraz przeciwlotniczymi. I niech taka bazylika pancerna pomieści wszystkich żołnierzy i kapelanów i czołgi, wozy bojowe i most pontonowy taki złoty a skromny. Ech - rozmarzyłem się, tak mnie ten nowy pomysł natchnął.
lusi
7 miesięcy temu
smieszny minister smiesznego kraju hahahha
Jędrula
7 miesięcy temu
Tak,tak a każdy wojskowy w Polsce jak idzie do Wojska to powinien kupić sobie broń, czyli pistolet lub czołg. Co Wy bezradna opozycjo jeszcze wymyślicie , aż mnie zadziwia fakt że takie barany nas Polaków reprezentują ,jacy uczuciowi,a jeszcze nie tak dawno nasze dzieci w Szkole P. były głodne, gdzie Wy byliście wtedy coście zrobili mądrale z K.O. żeby te dzieci Polskie dzieci nakarmić.
Grisza
7 miesięcy temu
Nowe tłumaczenie kbk - Kropidło Bojowe Krótkie.
xls
7 miesięcy temu
To księży kapelanów posługa i warsztat pracy więc i o narzędzia sami powinni zadbać.
xls
7 miesięcy temu
Ten przetarg to chyba jakiś PONURY ŻART !!!!! przy tak wielkiej ilości zbudowanych świątyń a Pan Jezus modlił się przy zwykłym drewnianym stole tylko naszym pałkownikom w koloratkach aż trzeba mobilne na kółkach może gołsienicach ołtarzyki.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić