Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Martyna Kośka
|

Nagrody za udział w spisie powszechnym. 16 aut wkrótce rozjedzie się po Polsce

34
Podziel się:

Do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym ma nas zachęcić 1,5 tys. nagród, które rozlosowane zostaną między jego uczestnikami. Będą wśród nich karty przedpłacone, ale 16 osób "wzbogaci się" o samochód. W pakiecie będą też pieniądze na opłacenie podatku od nagrody.

Nagrody za udział w spisie powszechnym. 16 aut wkrótce rozjedzie się po Polsce
Za udział w spisie przewidziane są nagrody (PAP, Marcin Bielecki)

1 kwietnia wystartował Narodowy Spis Powszechny. Nie unikniemy odpowiedzi na pytanie o stan cywilny, narodowość, rodzaj budynku, w którym mieszkamy i kilkanaście innych, bo udział w spisie to obowiązek. Za jego niedopełnienie grozi kara finansowa w wysokości do 5 tys. zł.

Skoro są kary, to dla równowagi przewidziano również nagrody. Wkrótce ruszy Loteria Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Zapisy zaczną się 22 kwietnia, a czekają cenne nagrody.

Główną nagrodą w loterii jest samochód – a konkretnie organizatorzy mają w zanadrzu aż 16 aut, bo po jednym przypadnie na każde województwo. To warte 65 tys. zł Toyoty Yaris wraz z rocznym pakietem ubezpieczeniowym, składający się z OC/AC/NW oraz assistance 24h. Organizator przewidział też dodatkową nagrodę pieniężną, przeznaczoną na poczet podatku w wysokości 7 tys. 650 zł.

Zobacz także: Spis powszechny. Na te pytania nie musisz odpowiadać

Między uczestnikami loterii zostaną też rozlosowane nagrody I i II stopnia. Nagrody I stopnia to karty przedpłacone o wartości 1000 zł, organizator rozda 480 takich kart. Z kolei nagrodami II stopnia będą karty przedpłacone warte 500 zł każda, będzie ich 960.

Loteria przeznaczona jest dla osób, które spiszą się samodzielnie, a więc skorzystają z formularza internetowego. Kto zdecyduje się na skorzystanie z pomocy rachmistrza lub pracownika infolinii, z udziału jest wyłączony. Chętni najpierw dopełniają "obywatelskiego obowiązku" za pomocą strony spis.gov.pl, a następnie muszą zachować 10-znakowy kod, który zostanie wygenerowany przez urząd. Będzie on konieczny, by wziąć udział w loterii.

Ważne daty dla chcących spróbować szczęścia w loterii. Spisać się trzeba w terminie między 1 kwietnia a 30 czerwca, zaś zgłoszenie do loterii może zostać zrobione w terminie między 22 kwietnia a 7 lipca.

Całkowita wartość nagród w Loterii Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 to blisko 2,2 mln zł. Łącznie przewidziano niespełna 1,5 tys. nagród.

Spis powszechny. Pierwszy milion już się spisał

GUS poinformował, że już ponad milion Polaków spisało się przez internet. To dane z 4 kwietnia. Przez święta pewnie niejeden z nas usiadł do komputera, więc liczba zapewne znacząco wzrosła. Aby ułatwić przygotowanie się do tego procesu, GUS udostępnił listę wszystkich pytań. Są wśród nich dane osobowe takie jak imię, nazwisko czy numer PESEL. Zostaniemy zapytani o to, gdzie mieszkaliśmy w roku poprzedzającym spis, czy kiedykolwiek mieszkaliśmy za granicą, kim są dla nas osoby, z którymi pozostajemy we wspólnym gospodarstwie domowym.

Sporo pytań dotyczyć będzie naszego miejsca zamieszkania. Zostaniemy zapytani o to, jaki mamy tytuł prawny do zajmowanego mieszkania, jaka jest jego powierzchnia użytkowa, w jaki sposób jest ono ogrzewane.

Co istotne, wszystkie dane podawane w spisie muszą dotyczyć stanu na 31 marca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(34)
Crazy Henry
rok temu
Nagrody nie są zaklepane!!! To jest uczciwy, narodowy spis i wierzę, że szczęście mi dopisze i na grzybki pojadę już wygraną toyotą yaris. Białą toyotką, chłe, chłe. Na złość wszystkim nickom i innym malkontentom.
Janina
rok temu
Już dziś wiemy kto wygra tą nagrodę.
asdd
rok temu
Ten cały spis inwigilacyjny jest niezgodny z konstytucją!.
................
rok temu
Po co pytania o choroby i reszta ?????
............
rok temu
Widać, że nie żyjemy w wolnym kraju.
cccs
rok temu
Widocznie to całe RODO to pic na wodę fotomontaż.
,,,,,,,,,,
rok temu
To jest kwestionariusz inwigilacyjny!!!!!!!!!
statysta
rok temu
Ciekawe, wiedzą o nas wszystko, w dobie cyfryzacji jeszcze spis jest potrzebny? , o co chodzi.
bella z zamoś...
rok temu
super, kiedyś moja mamusia wygrała zestaw kolorowych kondomów na loterii i mieli sporo uciechy z tatusiem nagrywając filmiki edukacyjne dla całej rodziny
GOSC123
rok temu
A jak to się ma do RODO? Przecież jeżeli nie chcesz nie musisz podawać danych. Jaką mam gwarancję, że moje dane nigdzie nie wyciekną? NIE MAM ŻADNYCH GWARANCJI.
ijuż
rok temu
A czemu przy okazji spisu nie ma jakiegoś mądrego sondażu na temat jakości życia, uczuć religijnych, zmiany ordynacji wyborczej .....
PiotrC5
rok temu
Http/1.1 Service Unavailable No i się spisz....
san
rok temu
Jak już kuszą nagrodami to potem zwycięzcy w tej loterii powinni być podani do publicznej wiadomości z imienia i nazwiska a jak nie wyrażą zgody na to to nagrody nie ma. A tak to nagrody dostaną znajomi królika
////???
rok temu
ludzie co to ma być ????--- rozdanie swoim dóbr ??? co to jakas łaska ,ze sie ktoś spisze ????? NIC NIE DAWAĆ NIKOMU BO WIADOMO ,ŻE NIE WIADOMO CZY TO NIE KTOŚ Z RODZINY DOSTANIE , JA TAM W PRZYPADKI I SZCZEŚCIE NIE WIERZE ALE ,ZE Z POD LADY KTOŚCOŚ MA TO WIERZĘ --JESTEM PRZECIWKA TO JAK BY SWOIM ROZDALI I ZNALEŹLI SPOSÓB NA TO BY LEGALNIE BYŁO ---UWAŻAM TO ZA WYSOKI PRZEKRET FINANSOWY , JAK MOZNA NASZE PODATKI ROZDAWAĆ ???? KTO TO WYMYŚLIŁ ????? POCIĄGNAC DO ODPOWIEDZIALNOSCI KONIECZNIE I NIE MANIC LUDZI NAGRODAMI BO WIADOMO KTO JE DOSTANIE I DLACZEGO JEDNI DOSTANA NASZE PODATKI A DRUDZY ZA DARMO BEDA CZAS MITREZYC WYPISUJAC TE DANE ????????????????
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić