o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Kamil Starczyk
|

"Nie mieli argumentów". Minister rolnictwa o spotkaniu z Agrounią

4
Podziel się

- Kiedy na jednym ze spotkań zapytaliśmy krzyczących członków Agrounii, o co im chodzi, nie umieli odpowiedzieć. Nie chcieli dyskutować, bo nie mieli argumentów - powiedział Grzegorz Puda, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

"Nie mieli argumentów". Minister rolnictwa o spotkaniu z Agrounią
Grzegorz Puda. Agrounia to narzędzie polityczne (EASTNEWS, WOJCIECH STROZYK)
bESixHMB

Minister Grzegorz Puda stwierdził w rozmowie z portalem bielsko-biala.pl, że Agrounia jest narzędziem stricte politycznym. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi podkreśla, że wielu rolników w rozmowach wyraża zadowolenie, że wreszcie minister zwraca uwagę na małe gospodarstwa rolne, mówi o godności i randze rolnika w społeczeństwie.

Jego zdaniem trudno zgodzić się z tezami głoszonymi przez Agrounię. Grzegorz Puda powiedział, że kiedy na jednym ze spotkań zapytano krzyczących członków Agrounii o co im chodzi, nie umieli odpowiedzieć, nie chcieli dyskutować, a ostatecznie mieli stwierdzić, że chodzi im tylko o protestowanie.

bESixHMD

Blokady dróg. Protest rolników

We wtorek w całym kraju mają mieć miejsce blokady dróg - to protest rolników przeciwko polityce rolnej rządu Mateusza Morawieckiego. Organizatorzy przekonują, że rolników nie można lekceważyć.

bESixHMJ
Zobacz także: Kołodziejczak idzie po władzę. "Trzeba stworzyć rząd, który nie będzie podkładał nóg, a podawał rękę"

Minister rolnictw przekonuje, że gdy rozmawia z rolnikami, wielu z nich nie identyfikuje się z Agrounią. Rozmawiający z nim rolnicy mają mówić, że takie działania, jak wysypywanie obornika w miejscach publicznych czy gwoździ na drogach publicznych godzi w dobre imię rolników i niszczy ich wizerunek w oczach społeczeństwa.

Pan przewodniczący Michał Kołodziejczak zapowiedział, że chce zostać premierem i nie ukrywa, że interesuje go kariera polityczna. Szkoda, że jego organizacja zamiast wykorzystać energię społeczną do działań na korzyść rolników jest narzędziem o charakterze stricte politycznym - powiedział Grzegorz Puda.
bESixHMK

Minister podkreśla, że rząd już wielokrotnie udowodnił, że potrafi słuchać rolników. Wskazuje, że wiele ich postulatów realizuje Polski Ład, w tym ustawa o rodzinnych gospodarstwach rolnych. Polityk skarżył się, że kiedy spotykał się z rolnikami i rozmawiał o ich problemach, Agrounia robiła swoje happeningi, po czym zarzucała mu, że zamiast rozmawiać z nimi, rozmawia z rolnikami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESixHNe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
Jan
3 miesiące temu
Rząd udowodnił jak dba o rolnictwo.Polski Ursus bliski upadłości.A rolnicy na zachodnich maszynach i traktorach. Kto na tym zarabia- oczywiście zachodnie firmy bo do nich wraca całą kasa. Aż wstyd że do tej pory Państwo ie przejęło Ursusa.
Rolnik
3 miesiące temu
Najgorszy minister od 30 lat. On jest jak yeti niby każdy wie że istnieje ale nikt go nie widział
Tom
3 miesiące temu
Czy Pan minister wie, że rolnik za 1kg.żywca dostaje 4,50 ,za czerwoną porzeczkę 30 GROSZY za kilogram ??? Tak jest ze WSZYSTKIM...a pan Premier fotografuje się na podwórku rolnika na tle nowych (WYPOŻYCZONYCH) maszyn rolniczych...Nie wiem dlaczego rolnicy na was głosowali...Kościół kazał.
bESixHNf
Ghgh
3 miesiące temu
Puda co ty wiesz o rolnictwie zastapileś ministra który chciał dbać o polskie rolnictwo tylko dlatego że jesteś BMW tj. bierny, mierny ale wierny.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić