Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
CHE
|

Nauka zdalna. Jasne rekomendacje WHO

103
Podziel się:

- Zamykanie szkół przyniosło więcej szkód niż pożytku - twierdzi Światowa Organizacja Zdrowia. Zdaniem WHO szkoły powinny pozostawać otwarte, a ich ewentualne zamykanie traktowane jako ostateczność. Niezależnie od rosnącej liczby zachorowań na koronawirusa.

Nauka zdalna. Jasne rekomendacje WHO
Zdaniem WHO rosnąca liczba zakażeń to żaden powód do zamykania szkół (EASTNEWS)

Zamykanie szkół zakłóciło edukację milionów dzieci i młodzieży, twierdzi dyrektor WHO na Europę Hans Henri P.Kluge. Zdaniem eksperta rozwiązanie wyrządziło więcej szkody niż pożytku, "zwłaszcza psychicznemu i społecznemu dobrostanowi dzieci".

Kluge radzi przy tym, że alternatywę stanowić powinna "profilaktyka i jeszcze raz profilaktyka". W jego ocenie zamiast zamykania szkół należy uczulać uczniów na częste mycie rąk, noszenie maseczek, wentylację pomieszczeń i ułatwianie im dostępu do testów na COVID.

Przypomnijmy, że w podobnym tonie wypowiada się również Przemysław Czarnek, szef rodzimego resortu edukacji. Minister Czarnek apelował niedawno do rektorów uczelni wyższych, by pozostać w murach szkół tak długo, jak to będzie możliwe. Jak dodał, w 90 proc. polskich placówek oświatowych się to udaje.

Zobacz także: Nietypowa nauka zdalna. Sposób tego Rosjanina na zajęcia online zaskakuje

Nauka zdalna w Polsce

Idąc o krok dalej, oznacza to, że co dziesiąta szkoła w Polsce nie wytrzymuje zderzenia z pandemią i przestawia się na tryb zdalny lub hybrydowy. Żeby dyrektor mógł zamknąć placówkę, najpierw musi dostać zielony sygnał od państwowego powiatowego inspektora sanitarnego.

Coraz głośniej protestują ci, którzy opowiadają się za zamykaniem szkół. Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia apeluje w liście kierowanym do premiera Morawieckiego, że choć dzieci przechodzą infekcję bezobjawowo, to są jej największymi roznosicielami. To ma się z kolei przekładać na zagrożenie dla domowników i całego otoczenia.

Zobacz także: Zdobywał Koronę Gór Polski dla zmarłej żony. Niezwykła opowieść Mateusza Łazarowicza
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(103)
XYZ
rok temu
Mój komentarz z danymi o przemocy w szkołach nie został tu zamieszczony....cóż zburzyłby trochę obraz sielankowej szkoły...
XYZ
rok temu
Wszelkie sondaże pokazują, że jednak lepsze nauczanie, to zdalne nauczanie.
XYZ
rok temu
Myślę, że ogromne szkody wyrządzi uczniom rozpowszechnianie tej teorii ,jakoby ,, zdalne nauczanie wyrządziło więcej szkody niż pożytku, zagroziło dobrostanowi psychicznemu dzieci...,"Niepokojące jest to ,że wielu ludzi bezmyślnie kupiło ten tekst. Za tą zasłoną ukryje się teraz przemoc w szkole, w domu, wśród rówieśników. Najnowsze dane Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę: -W Polsce 48% uczniów w wieku 13-15 lat przynajmniej raz w ciągu kilku miesięcy doświadczyło przemocy ze strony rówieśników w szkole: wyglądu, orientacji seksualnej, narodowości, niepełnosprawności, niższych zarobków rodziców. Dodam od siebie, że pod przykrywką tej teorii coraz częściej łamane są prawa ucznia i prawa dziecka w szkołach również przez nauczycieli. Wszystkie problemy uczniów przypisuje się zdalnej nauce - a to nieprawda. Jak pokazuje większość sondaży, zdecydowana większość ludzi opowiada się za zdalnym nauczaniem. W obecnym szaleństwie sprawdzianów i nauki za wszelką cenę- odebrano dzieciom prawo do odpoczynku i wolnego czasu. Wydolność organizmu człowieka jest ograniczona -skrajne przemęczony uczeń niczego się już nie nauczy. To prowadzi do wypalenia, załamań, depresji u dzieci i poczucia winy, że nie sprostało chorym wymaganiom. Odebrano też dzieciom ( i całym rodzinom) poczucie bezpieczeństwa pędząc je w czasie szalejącej epidemii do szkół. Szanowne WHO - nie ma nic cenniejszego na świecie niż ZDROWIE.
Bober
rok temu
Jak zrobić czekoladę: Do gorącego mleka dodaj pół kostki masła (100 g) i mieszając, poczekaj aż całkowicie się rozpuści. Pora na cukier lub ksylitol i kakao (wybierz dobrej jakości produkt 100%, bez dodatków zwiększających sztucznie masę). Standardowe proporcje to 175 g słodyczy i 3 łyżki kakao.
Pawel
rok temu
Bez objawowo. Ale pod respiratora i leża zdrowe osoby
Jan
rok temu
Na KUlu już jest zdalne od 3 tygodni na razie do grudnia.....o nich trzeba dbać. Reszta do roboty
Nicki
rok temu
Wirusa ani innych chorobsk mi ma i w polszcze nie przenoszą sie
Nel
rok temu
A ja uważam ze szkoły trzeba podzielić.Klasy jeden trzy i ósme nauka stacjonarna bo im najbardziej jest potrzebna i nie będzie problemu opieki.Reszta zdalne.To samo średnie pierwsze i maturalne zostawić .Będzie wtedy w szkole luźnie i ryzyko mniejsze.
Taką prawda.....
rok temu
Jestem za zdalnym nauczaniem, bo ściągać można tyle ile się chcę! Nie wierzę w koronkę, ale cyferki nie kłamią, kochani, życzę szkołom kwarantanny ♥️
Joanna
rok temu
Bajka o szczepieniach i swirusie w koronie paralizuje normalne funkcjonowanie. Mam tylko nadzieje, ze ktos w niedalekiej przyszlosci beknie za te klamstwa o plandemii i za statystyki wyssane z palca. Zdalne nauczanie, szpital na sradionie Narodowym. Kpina, klamstwo i zbrodnia.Zrobili z ludzi kroliki doswiadczalne. Ludzie szczepia sie jakims gownem, ktore nie przeszlo badan klinicznych. Paranoja.
Taka prawda
rok temu
CÓŻ,ZDROWIE I ŻYCIE JEST NAJWAŻNIEJSZE ...
matematyk
rok temu
Dzieci same tego cchą, jeżdzę tramwajem to widzę, 80% z nich nie nosi maseczek, a pozostałe 10% nosi, ale na brodzie...
Gość
rok temu
Najwięcej zaraza chodzi po dzieciach i nie mówię tu o covid jest jeszcze grypa i rsv i jest źle. Proponuję zamknąć przedszkola i żłobki. Mój syn 3 razy już chory od września, A teraz to już go rozłożyło totalnie. Sorry ale to nie jest zdrowe jeśli ciągle dzieci chore z przedszkola wychodza.
Bbbbbb🤷🤷🤷�...
rok temu
Naród nie douczonych dzieci!! A nauczycielom .. Procesorom... pensyjki.na Konto wpływają.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić