Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
oprac. OKT
|

Nie do wiary! Sklepy będą musiały chwalić działania rządu

63
Podziel się

Rząd nakłada na sklepy nowy obowiązek. W związku z wprowadzeniem od lutego tarczy antyinflacyjnej 2.0 rząd będzie wymagał od placówek handlowych wyraźnego informowania, że niższe ceny to zasługa polityków.

Nie do wiary! Sklepy będą musiały chwalić działania rządu
Sklepy będą musiały informować, że niższe ceny to zasługa rządu (Materiały WP, Klaudia Zawistowska)

Tarcza antyinflacyjna 2.0 i zakładana przez nią obniżka podatku VAT na wybrane podstawowe artykuły żywnościowe wejdzie w życie 1 lutego. Rząd chce wykorzystać okazję do autopromocji. Sklepy zmuszone zostaną do informowania klientów z czego wynikają niższe ceny.

Zobacz także: Obniżka VAT może być przedłużona? Jasna deklaracja rzecznika rządu

Zerowa stawka ma obowiązywać przez pół roku, choć jak wskazują eksperci, rząd prawdopodobnie będzie chciał przedłużyć jej obowiązywanie na kolejny okres. Projekt rozporządzenia prócz samych przepisów, które pomogą obniżyć ceny zawiera jeszcze jeden ciekawy zapis.

Jak można przeczytać w projekcie, sklepy będą zobowiązane w widocznym miejscu zawrzeć informację o tym, że obniżka cen to zasługa rządu Zjednoczonej Prawicy.

W projekcie ustawy o tarczy antyinflacyjnej 2.0 zapisano ponadto, że sklepy mają obowiązek informować o obniżce cen wynikającej z działań rządu. "Czytelna informacja ma być wyeksponowana przy kasie" – brzmi zalecenie dla sprzedawców - informuje Radio ZET.

Czym jest tarcza antyinflacyjna i kto na niej skorzysta?

Tarcza antyinflacyjna zakłada obniżkę VAT-u i akcyz na prąd elektryczny, gaz ziemny, ciepło sieciowe oraz paliwa. Ponadto tarcza 2.0 ma wprowadzić obniżony VAT na żywność. Choć jak wskazał właściciel sieci sklepów, na nic się to zda, ponieważ znaczna część producentów dopiero na ten rok zaplanowała podwyżki, gdyż dotąd mogli korzystać z tańszych półproduktów, które znajdowały się w magazynach.

Tarcza antyinflacyjna zakłada także dodatek osłonowy dla najuboższych Polaków. Według szacunku rządu na pieniądze załapać się może nawet 5 mln gospodarstw domowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(63)
Bob
1 tyg. temu
Ja w to nie wierze🤣🤣🤣😂
Sprawiedliwy
1 tyg. temu
W każdym miejscu koniecznie trzeba umieścic zdjęcie naszego ukochanego naczelnika kim dzong una
dfg
1 tyg. temu
uwaga Stalin wiecznie żywy
Gosc
1 tyg. temu
Jak czytam Co tam w Pl to widze ze zaczyna ten Kraj isc sladami KP...
Ustawa 96 Sm.
1 tyg. temu
Przy wszystkich cenach bedzie zdjecie Tuska i Merkiel.
Kaczor
1 tyg. temu
Tusk maseczki- nie musi nosic! -bo ma maskie ktorej sie boja wszyscy -nie tylko kovit
mgr Tluks
1 tyg. temu
POtwierdzam ! -,,Zaglodzic Polakow!''-,Dorzniemy watahe''-,POderzniemy katolikow''--- ,Wystarczylo dwuch by wiedziec jak zalatwic 96 ,,-- ,,Teraz juz kazdy -co potrzeba-wie jak zalatwic PIS'' -,, Bo polskosc to nienormalnosc''----Zwyciezymy!!!
Ereb
1 tyg. temu
Mam nadzieję że rząd nie zapomni o karteczkach gdy ceny pójdą w górę by informować czyja to wina...
Stop
1 tyg. temu
Stop segregacji sanitarnej ustawy 1449 i 1846 ! Na jakiej podstawie twierdzicie że ktoś jest chory ? Wykonujecie od początku fałszywe testy PCR o których twórca noblista Karry Mullis mówił że się do tego nie nadają. Proszę zakładać czarną czapkę z trupią czaszką gdy namawiacie do eksperymentu mRNA gdzie EMA jaja sobie zrobiła dopuszczając to na Europę bez badań genotoksyczności , płodności i farmakokinetyczne.
Jaco
1 tyg. temu
Kasjerzy powinni być w maskach kaczyńskiego w kasach nieparzystych a parzystych morawieckiego :-)
Jaco
1 tyg. temu
Indoktrynacja, inwigilacja, impotencja :-)
marzyciel
1 tyg. temu
Przy kasie umieścić zdjęcie wodza!
wap
1 tyg. temu
a co maja zrobic innego jakies wyjscie rzad jak by tutaj nie mowic nie pytal,sie ich o zdanie tylko,po swojemu nalozyl,swoje rzady ,a oni jakie maja wplywy aby zmienic decyzje rzadu polskiego zadne,a jak zadne to tylko strajk,lub przytakiwanie nie koniecznie zgodne z ich opinia
Obserwator
1 tyg. temu
Do wszystkich negatywnie nastawionych.Czy w związku z inflacja obserwujecie co dzieje się ba całym świecie? Czy tylko widzicie problem w Polsce? PIS NIE RZADZI SWIATEM ....może warto zgłębić wiedzę bo może być jeszcze gorzej jak tego naszego złego pisu już nie będzie:( pozdrawiam
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić