Nie kupuj w torebkach. Różnica za kilogram jest kolosalna
Drożyzna nadal spędza sen z powiek wielu osobom. Dlatego Katarzyna Bosacka za pośrednictwem mediów społecznościowych dzieli się z Polakami poradami dotyczącymi oszczędzania. Tym razem pod lupę wzięła produkty sypkie. Wiedziałeś, że tak można zaoszczędzić?
Katarzyna Bosacka to popularna dziennikarka oraz prezenterka telewizyjna. Sporą rozpoznawalność zawdzięcza programowi "Wiem, co jem i wiem, co kupuję" oraz "MądrzeJEMY z Katarzyną Bosacką".
Od 2019 roku prowadzi kanał w serwisie YouTube pod nazwą EkoBosacka, na którym zamieszcza filmy dotyczące ekologii i zdrowej żywności. Jej poczynania na tej platformie śledzi 112 tys. osób.
Warto podkreślić, że jest też autorką kilku książek. Co więcej, w niedzielę, 15 października, rusza nowy autorski program 51-latki "Bosacka daje radę". Pojawi się on w Canal+ Kuchnia.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Michał Piróg o show biznesie: "Korona mi spadła. Nie chce mi się chodzić na ścianki"
Bosacka zdradza, jak zaoszczędzić na zakupach. To niewielka zmiana
Katarzyna Bosacka bardzo aktywna jest także w mediach społecznościowych, gdzie często przygląda się różnym produktom. Dziennikarka ocenia je pod kątem zdrowotnym. Daje też często Polakom rady, jak zaoszczędzić na zakupach w dobie szalejącej drożyzny.
Jak zaoszczędzić na zakupach? Zdecydowanie wybierajmy produkty sypkie. Ryż czy kasze kupujmy po prostu w kilogramowych opakowaniach, a nie torebkach foliowych - powiedziała na wideo opublikowanym na Instagramie.
Dziennikarka zwróciła uwagę, że torebki plastikowe często zawierają bisfenol A (BPA) lub jego zamiennik, taki jak bisfenol S (BPS). "Te substancje mogą przenikać do żywności, zwłaszcza pod wpływem wysokiej temperatury i powodować m.in. zaburzenia hormonalne" - ostrzegam Katarzyna Bosacka.
Czytaj również: Ceny ziemniaków biją rekordy. "Aż głowa boli"
Ryż luzem jest bardziej przyjazny dla środowiska. Opakowania ryżu w torebkach generują duże ilości plastiku, który może wiele lat "tkwić" w środowisku naturalnym - dodała.
Podkreśliła również, że ryż pakowany luzem jest często świeższy niż ten w torebkach i jest produktem wyższej jakości.
Pod lupę wzięła też cenę. - Uwaga, uwaga, ryż luzem za kilogram kosztuje 4,70 zł, a ten zapakowany w torebkach aż 10,40 zł - powiedziała.