Nie żyje znany biznesmen z Podhala. "Pozostał sobą"

10

Zaczynał jako dekarz z Podhala, a po dekadzie swoimi dachówkami podbijał zagraniczne rynki. W niedzielę 21 kwietnia w Rabce-Zdroju w wieku 79 lat zmarł Jan Luberda, założyciel firmy Blachotrapez. Biznesmena żegnają zasmuceni mieszkańcy i pracownicy firmy, która stała się potentatem.

Nie żyje znany biznesmen z Podhala. "Pozostał sobą"
Zmarł założyciel znanej firmy z Podhala, Jan Luberda (Facebook, Pexels)

Zaczynał jako niepozorny dekarz z początkiem lat 70. na Podhalu, rozwinął firmę do międzynarodowej rangi zostając producentem pokryć dachowych, które znane są nie tylko w całej Polsce, ale również na Słowacji, w Czechach i Rumunii.

Na rodzinnym Podhalu, gdzie spędził całe swoje życie w niedzielę, 21 kwietnia zmarł Jan Luberda, założyciel firmy Blachotrapez.

Założona przez niego firma była szanowana i znana nie tylko na Podhalu. Kolejne lata przyniosły rozwój i ekspansję na dalsze tereny. W latach 90. firma postawiła na hurtowy handel blachą i produkcję pokryć dachowych. W 1992 roku otworzyła swój pierwszy zakład produkcyjny w Ponicach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: 200 tys. zł za metamorfozę domu marzeń. Efekt jest zachwycający

W 2012 roku posiadała już trzy nowoczesne zakłady produkcyjne, a także własny tabor samochodowy liczący ponad 150 samochodów ciężarowych i dostawczych. Firma posiadała także największą w Polsce sieć sprzedaży detalicznej. Było to ponad 110 placówek handlowych na terenie kraju i za granicą w tym na Słowacji, w Czechach i Rumunii.

Swojego szefa w mediach społecznościowych pożegnali współpracownicy:

Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że odszedł od nas Jan Luberda, założyciel Blachotrapez, jedna z najważniejszych osób w historii naszej firmy. Jego śmierć jest dla nas ogromną stratą. Trudno wyobrazić sobie ból, który czujemy. Jego odejście jest ogromnym ciosem dla całej naszej społeczności.

Żal wyrażają też znajomi i sąsiedzi zmarłego: "Legenda... Wyrazy współczucia! Zapamiętam pana Jana jako normalnego, zwykłego człowieka który osiągnął gigantyczny sukces a przy tym pozostał sobą! Cześć jego pamięci " - czytamy pod postem.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić