Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Niedziela handlowa. Czy 21 marca zrobimy zakupy?

1
Podziel się

Polacy powoli przyzwyczajają się do tego, że w ostatni dzień tygodnia nie zrobią zakupów w większości sklepów. Niedziela handlowa wypada tylko kilka razy w roku. Czy jedna z nich jest dziś, czyli 21 marca?

Niedziela handlowa. Czy 21 marca zrobimy zakupy?
Czy w niedzielę 21 marca wypada niedziela handlowa? (Getty Images, NurPhoto , Contributor)
bEUCGCqJ

Zgodnie z decyzją rządu większość sklepów w niedzielę pozostaje zamknięta. Wyjątkiem są jedynie obiekty, w których klientów osobiście obsługują właściciele. Jednak supermarkety, gdzie Polacy najchętniej robią zakupy, nie należą do tej grupy.

Niedziela handlowa – kiedy wypada?

Niestety, dziś Polacy nie zrobią zakupów wszędzie, gdzie mają ochotę. 21 marca nie wypada niedziela handlowa – ten termin nie znajduje się w grupie nielicznych wyjątków.

bEUCGCqL

Na szczęście ze zrobieniem zakupów w niedzielę nie musimy czekać aż do kwietnia. Najbliższy dostępny termin wypada już za tydzień, czyli 28 marca, w ostatnią niedzielę miesiąca.

bEUCGCqR

Łącznie do końca roku zostało już tylko sześć niedziel handlowych. Wypadają one w następujących terminach: 28 marca, 25 kwietnia, 27 czerwca, 29 sierpnia, 12 i 19 grudnia.

Zobacz także: Zobacz też: Zakaz handlu w niedziele. "Wykorzystywanie pandemii do liberalizowania przepisów jest niegodziwe"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUCGCrm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
Koszula
9 miesięcy temu
Nie nie jest nie jest nie dziękujcie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić