o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
EKO
|

Koronawirus. Zebrał się sztab kryzysowy. "Sytuacja jest bardzo poważna"

99
Podziel się

W sobotę 20 marca odbyła się konferencja z udziałem Adama Niedzielskiego i Michała Dworczyka. W trakcie spotkania ministrowie przedstawili dziennikarzom ustalenia, jakie poczyniono na zebraniu sztabu kryzysowego. – Sytuacja jest bardzo poważna – oświadczył Niedzielski.

Koronawirus. Zebrał się sztab kryzysowy. "Sytuacja jest bardzo poważna"
Minister Adam Niedzielski zaczął konferencję od apelu do Polaków o bardzo poważne traktowanie obostrzeń i odpowiedzialne podejście do najbliższych tygodni. (PAP)
bDUmJamZ

Jako pierwszy głos zabrał Adam Niedzielski. Minister zaczął od apelu do polskiego społeczeństwa o zachowywanie szczególnej ostrożności, ostrzegając, ze na przestrzeni ostatniego tygodnia doszło do przyspieszenia pandemii koronawirusa. Jak podkreślił, jest ono spowodowane przede wszystkim pojawieniu się w kraju bardziej zaraźliwego wariantu brytyjskiego.

Sytuacja jest bardzo poważna. To jest moment na głęboką refleksję nad bezpieczeństwem naszych bliskich. Apeluję o rozwagę, o bardzo odpowiedzialne podejście do najbliższych tygodni – podkreślił.
bDUmJanb

Jednocześnie Adam Niedzielski zauważył, że poprawiła się sytuacja w województwie warmińsko-mazurskim. Wyraził opinię, że doszło do tego w konsekwencji wprowadzenia w tym regionie obostrzeń, których skutki zaczęły być już widoczne w statystykach zachorowań.

Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus zepsuje Wielkanoc. To więcej niż pewne. "Będą teleświęta"

Niedzielski oświadczył także, że jest "oburzony" publikacją "jednego z dzienników", który opisywał rzekome zagrożenie wynikające ze szczepień preparatem Astra Zeneca. Zaapelował do dziennikarzy, aby stanowczo potępili podobną "nieodpowiedzialność".

bDUmJanh
Jestem oburzony publikacją jednego z dzienników, który sugeruje niebezpieczeństwo szczepienia preparatem AstraZeneca. Takie standardy moim zdaniem są nie do zaakceptowania. To zachowanie godne potępienia – oświadczył Adam Niedzielski.

Stanowisko Adama Niedzielskiego poparł również Michał Dworczyk, podkreślając pozytywne zaopiniowanie szczepionki przez organy Unii Europejskiej. Dworczyk mówił o "panice" i "histerii". Stwierdził, że o kilkadziesiąt procent spadła liczba osób rejestrujących się na szczepienia, a kolejne kilkadziesiąt proc. odwołało już umówione spotkania.

Zalecenia Europejskiej Agencji Leków dotyczące szczepionki AstraZeneca złagodziły sytuację, ale skutki negatywnych doniesień widzimy także w Polsce. Wzrosła liczba osób, które odmówiły szczepienia preparatem AstraZeneca. Nie było żadnych przesłanek ze strony lekarzy, naukowców i instytucji, by wstrzymać szczepienia – podkreślił Michał Dworczyk.
bDUmJani

Michał Dworczyk zapowiedział, że od nowego tygodnia rozpocznie się rejestracja dla kolejnych grup wiekowych. Zachęcił również Polaków, aby korzystali z tej możliwości i zapisywali się na szczepienia.

Adam Niedzielski odniósł się także do demonstracji przeciwko obostrzeniom, jaka miała miejsce tego dnia w Warszawie. Podkreślił, że zgromadzenie było nie tylko nielegalne, ale przede wszystkim – nieodpowiedzialne. Powiadomił, że w trakcie zebrania sztabu kryzysowego podjęto decyzję o wprowadzeniu polityki "zero tolerancji" dla osób migających się od np. prawidłowego noszenia maseczki ochronnej. Do egzekwowania obostrzeń zostanie zaangażowana również policja.

To skandaliczna sytuacja i stwierdziliśmy, że będziemy stosować zasadę "zero tolerancji" – zapowiedział Adam Niedzielski.
bDUmJanj

Michał Dworczyk potwierdził, że przedsiębiorcy będą mogli liczyć na dodatkowe wsparcie ze strony władz Polski. Zachęcił osoby zainteresowane takim dofinansowaniem, aby na bieżąco sprawdzały rządowe strony internetowe, gdzie są publikowane aktualne informacje.

Adam Niedzielski podał, że obecnie rząd Polski realizuje plan zorganizowania dodatkowych 8 tysięcy łóżek dla pacjentów. Obecnie na terenie kraju działa 25 szpitali tymczasowych, jednak Ministerstwo Zdrowia planuje regularnie uruchamiać kolejne takie obiekty.

Minister Dworczyk poinformował, że osoby, które nie zgłosiły się na umówiony wcześniej termin, będą musiały czekać na szczepienia pozostałej części populacji. Jak uzasadnił, taki system wynika z – jak określił – "histerii" spowodowanej publikacjami o rzekomym złym wpływie szczepionki Astra Zeneca na zdrowie. Podał również, że obecnie zaszczepionych jest już 5 milionów Polaków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDUmJanC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(99)
1075
miesiąc temu
Pan nie ma za grosz etyki i kultury! Pan może być oburzony we własnym domu!!!! Niech pan nam da wreszcie spokojnie żyć!!!
Lol
miesiąc temu
Nierząd pod sąd.
To proste
miesiąc temu
Otwórzcie Przychodnie i zacznijcie tam leczyć ludzi
bDUmJanD
Tragedia
miesiąc temu
Ja jestem oburzony jak widzę te zakłamane "twarze" i te nieudolne manipulacje. Dno dna i wodorosty. Dobrze, że ten chłop ma maskę przynajmniej nie trzeba widzieć tej....
Polak
miesiąc temu
Kłamcy otworzyć gospodarkę.
Najnowsze komentarze (99)
Emila
4 tyg. temu
Mam pytanie i cały czas mnie to zastanawia lekarze nie chcą leczyć ludzi w przychodniach bo jest korona Ok może jest zagrożenie nie wnikam. Nauczyciele są szczepienia odrazu chociaż nauczają zdalnie w domu. Ogonie ja pracuje w sklepie spożywczym i dużo ludzi przychodzi niewiem czy są zdrowi czy nie powinni być szczepienia ludzi pierwsi którzy pracują w sklepach bo są nararzeni najgorzej i mają też rodzinne. Powinno być tak że pierwsi powinni być szczepieni ludzi którzy pracuje w sklepach spożywczych żeby ludzie mieli co jesc
?????
4 tyg. temu
To chyba minister choroby a nie zdrowia.
Dratewka
4 tyg. temu
To prawda że nadmiar pieniędzy gubi człowieka
mójnik
miesiąc temu
jak ludzie codziennie imprezują w domach i grupują się pod klatkami schodowymi na papierosa to co się dziwić że w darze przekazują sobie wirusa
Sidematic
miesiąc temu
Niedzielski to typ, który został wyrzucony wcześnie z dwóch ministerstw BO SIE DO NICZEGO NIE NADAWAŁ!!!
Ciekaw
miesiąc temu
Jaką szczepionką zaszczepiono krótkonogiego Jarosława?
smok mlekovit
miesiąc temu
A pani Ela z telewizji zmieniła świeże owoce na konfitury i wcale nie ma zamiaru się szczepić. Z goframi i dużym kubkiem gorącego mleka są pysznym posiłkiem na śniadanie-polecam.
Aleksander
miesiąc temu
Szalony minister do siania paniki.
bDUmJanv
Koronaświrus
miesiąc temu
To by było nawet śmieszne, gdyby nie było takie poważne
ratownikmedyc
miesiąc temu
obaj mają krew na rekach
wolny
miesiąc temu
niedzielski - zapamiętaj sobie raz na zawsze , że każdy wolny człowiek chodzi bez niewolniczej maski symbolu uległości i posłuszeństwa
autoch
miesiąc temu
W warm-mazurskim są tylko sklepy przemysłowe zamknięte w spożywczakach kolejki nie ma ograniczeń w ilości ludzi w sklepach chodzą bez maseczek szczególnie przed 30 tłok w komunikacji publicznej a mniej zachorowań bo mniej testów się przeprowadza
Krystyna
miesiąc temu
Panie Niedzielski ! Wróciłam teraz z kościoła FULL POD KOREK BRAKŁO MIEJSC W ŁAWKACH
franek
miesiąc temu
minister jest OBURZONY - to przerażające, i co teraz będzie. Proponuję, szklanka zimnej wody i spaaaaaacer
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić