Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Niedziele handlowe. Czy dzisiaj jest niedziela handlowa?

10
Podziel się

Czy 3 października to niedziela handlowa? Gdzie zrobić dzisiaj zakupy? Czy otwarte są takie sklepy jak Lidl, Biedronka, a także Żabka? Odpowiadamy na często pojawiające się pytania.

Niedziele handlowe. Czy dzisiaj jest niedziela handlowa?
Czy 3 października to niedziela handlowa? (Getty Images, Beata Zawrzel/NurPhoto)
bEUvozNh

Niestety, 3 października to niedziela niehandlowa. Przynajmniej w teorii wszystkie większe sklepy powinny być zatem zamknięte. Teoria jednak w tym przypadku nijak ma się do praktyki.

Różni giganci od jakiegoś czasu stosują sztuczki, które pozwalają omijać zakaz handlu. Dzięki temu, że stają się placówkami pocztowymi, mogą funkcjonować w każdą niedzielę.

Na obejście przepisów zdecydowało się już sporo marek. W niedziele niehandlowe zrobimy zakupy m.in. w Żabkach, niektórych Biedronkach czy Lidlach. Zamknięte pozostają galerie handlowe czy sklepy meblowe.

bEUvozNj

Wszystko wskazuje na to, że za jakiś czas nie będzie można stosować żadnych sztuczek. Wszystko za sprawą tego, że politycy zajęli się już uszczelnianiem przepisów w kwestii sklepów o statusie placówki pocztowej. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy mogłoby dojść do zaostrzenia zakazu handlu.

Niedziele handlowe 2021 - kalendarz

  • 31 stycznia 2021 r.,
  • 28 marca 2021 r.,
  • 25 kwietnia 2021 r.,
  • 27 czerwca 2021 r.,
  • 29 sierpnia 2021 r.,
  • 12 grudnia 2021 r.,
  • 19 grudnia 2021 r.
bEUvozNp
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUvozNK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(10)
darek
miesiąc temu
U mnie sklepy otwarte są przez 7 dni więc spokojnie mogę sobie zawsze podejść po perłę lub coś do jedzenia jak się skończy :) obu to sie nie skonczylo.
.mimi
2 miesiące temu
A ja pracuję świątek piątek i niedzielę. Też kuzwa pozamykać szpitale,domy pomocy napisać ,,niecynne,, i już. Dlaczego tylko sklepy ? A policja i inni to nie mają rodzin ?
Nieznajoma
2 miesiące temu
Bardzo dobrze pozamykać za granicą pozamykane nikt nie umarł hura wszyscy żyją za takie pieniądze jeszcze porażka zamknąć jeden dzień nic się nie stanie
bEUvozNL
Fizyczny
2 miesiące temu
Praca w niedzielę powinna być opłacana stawka+100% nie tak jak czytałem, że biedronka chce płacić pracownikom 30% dodatku za pracę w niedzielę. A w praktyce powinno być:18,3zł /h +18,3 =36,6 zł/h to jest minimum. Jeżeli pracownik ma 25zł/h, to za pracę w niedzielę powinien mieć 50zł/h.+ dodatek za godziny nocne 25 % do stawki.
Bożena
2 miesiące temu
Większość cieszy fakt otwartych sklepów w każdą niedzielę ale czy pomyśleli o tych którzy muszą w tych sklepach pracować po 11 czy 12 godzin w taką niedzielę bo personel jest już okrojony i nie można zrobić dwóch zmian. Niektórzy tłumaczą robienie zakupów w niedzielę bo nie mają czasu w tygodniu ale czy te osoby pracuje od 6 do 23 codziennie i nie ma jak zrobić zakupów.Tym bardziej że żyjemy w dobie lodówek i zamrażarek.
Leszek
2 miesiące temu
Wszystkie sklepy otwarte , co to za różnica handlowa nie handlowa pieprzenie o Chopinie rząd nad tym nie panuje
Fajna
2 miesiące temu
Dziś Dino też było otwarte
Cinmar
2 miesiące temu
Ci co chcą zarobić i otworzą to dostaną x PLN Nawet jak to będzie 8 godz tylko w niedzielę
Brawo
2 miesiące temu
W końcu ktoś ruszyl głową i pootwieral ślepy. Oby tak dalej!!!
Ona
2 miesiące temu
Od dzisiaj czynne w każdą niedzielę Auchan i hipermarket bi1
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić