Niespodzianka w Lidlu i Biedronce. Popularny przysmak za grosze!

17

Już od kilku dni w sklepach, cukierniach, ale i na rozmaitych stoiskach można nabyć rogale świętomarcińskie. Te popularne przysmaki pojawiły się również w Biedronce i Lidlu. Dyskonty zadbały o odpowiednią promocję.

Niespodzianka w Lidlu i Biedronce. Popularny przysmak za grosze!
Rogale świętomarcińskie (Adobe Stock)

Rogal świętomarciński jest jednym z największych symboli Poznania. Ten wyrób ma związek z obchodami dnia świętego Marcina, które przypadają na 11 listopada.

Cukiernie z województwa wielkopolskiego otrzymują certyfikaty na wypiek tych rogali. "Super Express" donosi, że w tym roku Cech Cukierników i Piekarzy w Poznaniu wydał przeszło 90 takich zaświadczeń.

Z czego składa się rogal świętomarciński? Konieczne komponenty to ciasto półfrancuskie, biały mak, orzechy, rodzynki, kandyzowane owoce oraz aromat migdałowy.

Waga tego przysmaku powinna mieścić się w granicach od 150 do 250 gramów. Oczywiście ciasto, wypełnione makiem, musi być zawinięte w podkowę.

Promocje na rogale świętomarcińskie

Do środy (9 listopada) w Biedronce obowiązuje specjalna oferta na rogale świętomarcińskie. Jeżeli zdecydujesz się na zakup dwóch takich przysmaków, to za jednego rogala zapłacisz tylko 4,99 zł. Cena regularna to natomiast 6,45 zł. Rogale dostępne w Biedronce pochodzą z poznańskiej piekarni, która ma bogatą tradycję. Mają 185 g i posiadają certyfikat.

Ręcznie wyrabiane rogale z serca Wielkopolski dostępne są też w Lidlu. Tutaj wprowadzono promocję 2+1 gratis. Akcja kończy się 9 listopada. Cena promocyjna to 4,63 zł, a regularna - 6,95 zł. Lidl również zadbał o to, by sprzedawane rogale miały certyfikat. Ten dokument jest potwierdzeniem wysokiej jakości.

Niewątpliwie warto skosztować tego przysmaku. Poznaniacy zajadają się rogalami świętomarcińskimi w dniu 11 listopada. Nic się jednak nie stanie, jeżeli zjecie go nieco wcześniej. Na pewno warto wziąć pod uwagę promocje w Lidlu czy Biedronce.

Zobacz także: Sceny jak z filmu akcji. Pirat drogowy nagrany na ulicach Wrocławia
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić