Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
HNM
|

Nieznani sprawcy, ogromne straty. "Otruli około 420 tysięcy"

125
Podziel się:

Smutna informacja obiegła mieszkańców pow. gostyńskiego. W lesie w miejscowości Tworzymirk "nieznani sprawcy otruli 21 rodzin pszczelich", podaje policja. Właściciel pasieki jest załamany.

Nieznani sprawcy, ogromne straty. "Otruli około 420 tysięcy"
Zniszczona pasieka (Policja)

O tym, że pszczoły dają nam życie, nikogo nie trzeba już dzisiaj przekonywać. Niestety, wandale, choć z pewnością mający świadomość wartości tych owadów w przyrodzie, postanowili z niewiadomych przyczyn otruć 420 tys. pszczół. Szczegóły sprawy są wstrząsające.

Nieznani sprawcy otruli 21 rodzin pszczelich, to około 420 tysięcy pszczół. 4 niezamieszkałe ule zniszczyli uszczelniając pianką montażową. Do otrucia pszczół posłużył prawdopodobnie środek chemiczny. Do chwili obecnej nie wiadomo co było motywem działania sprawców. Straty zostały wycenione na 44 000 złotych - mówi asp. szt. Monika Curyk w rozmowie z redakcją epoznan.pl.

Właściciel pasieki jest załamany. Policja szuka sprawców, którzy wciąż pozostają na wolności. Jeśli znasz osobę, która odpowiedzialna jest za sytuację, skontaktuj z Komendą Powiatową Policji w Gostyniu. Nr tel.: 47 77 25 200.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(125)
Nemeczek
rok temu
Czegoś tu nie kumam. Pszczoły otruto środkiem chemicznym, a niezamieszkałe ule uszczelniono pianką. Wynika z tego, że pszczoły wybito poza ulami. Więc po co uszczelniać puste ule?
Grześ
rok temu
Sam jestem "szefem pasieki"i wiem ile pracy trzeba włożyć aby pozyskać trochę miodu. Współczuje widoku umierajacych pszczół. Z doświadczenia mogę przypuszczać, że to inny zazdrosny pszczelarz z okolicy.
Basia
rok temu
Gorsi niż bydło, nie ubliżając zwierzętom. Kara winna być bardzo uciążliwa, tak żeby zapamiętali do końca życia.
robol
rok temu
złapać, niech załacą za szkody a potem wsszystkie ich otwory uszczelnić pianką montażową
mar
rok temu
To pasieka przenośna widać po podstawie. To nie był zazdrosny sąsiad tylko konkurencja przeszcelarska. Ludzie którzy piszą o pszczelarzach w superlatywach nie wiedzą, że dzisiaj to ogromny biznes i walka o dostęp do pożytku. Dla wielu z nich pszczoły to tylko owady. Nigdy w życiu nie zabiłem świadomie pszczoły, pszczelarze zabijają stare matki pszczele, jak nie wyrabiają z czerwieniem. kiedyś stałem w sklepie pszczelarskim obok dwóch takich "sebów" dla nich rój to zgraja owadów do pomnażanie jego kasiorki.
Aaaas
rok temu
Konkurencja.Ale patrząc jak wycinają lasy,i dewastują środowisko uważam że to świadome działania ,plan zniszczenia Narodu.Wymietamy najszybciej w Europie a to dzięki Szwabów choć ich nie widać i nie słychać gadów ale ta zaraza jest i działa
idn
rok temu
zabicie akurat pszczół powinno być karane podobnie jak zabicie człowieka
erer
rok temu
oko za oko ząb za ząb, pianka montażowa do gardła i uszczelnić solidnie
:-|
rok temu
Pewnie sąsiad któremu te pszczoły za bardzo skakali po kwiatach w ogródku
heniozgór
rok temu
Ktoś musiał baaaardzo baaaardzo nie lubić pszczółek...:// Auć!
Gad
rok temu
Uczciwa konkurencja oczywiście
abc
rok temu
Pszczelarz, pszczelarzowi, pszczelarzem ...
AKIN
rok temu
"A gdzie sumienie, ludzkie sumienie ..."
nico
rok temu
Ludzka głupota nie zna granic. Swoją drogą jakim cudem wyliczono straty na 44 tyś. chyba licząc ewentualne zyski z miodu w przyszłości bo jeden ul z rodziną to max 600 -700PLN
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić