Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
HNM
|

Nieznani sprawcy, ogromne straty. "Otruli około 420 tysięcy"

125
Podziel się

Smutna informacja obiegła mieszkańców pow. gostyńskiego. W lesie w miejscowości Tworzymirk "nieznani sprawcy otruli 21 rodzin pszczelich", podaje policja. Właściciel pasieki jest załamany.

Nieznani sprawcy, ogromne straty. "Otruli około 420 tysięcy"
Zniszczona pasieka (Policja)
bETiNGkB

O tym, że pszczoły dają nam życie, nikogo nie trzeba już dzisiaj przekonywać. Niestety, wandale, choć z pewnością mający świadomość wartości tych owadów w przyrodzie, postanowili z niewiadomych przyczyn otruć 420 tys. pszczół. Szczegóły sprawy są wstrząsające.

Nieznani sprawcy otruli 21 rodzin pszczelich, to około 420 tysięcy pszczół. 4 niezamieszkałe ule zniszczyli uszczelniając pianką montażową. Do otrucia pszczół posłużył prawdopodobnie środek chemiczny. Do chwili obecnej nie wiadomo co było motywem działania sprawców. Straty zostały wycenione na 44 000 złotych - mówi asp. szt. Monika Curyk w rozmowie z redakcją epoznan.pl.

Właściciel pasieki jest załamany. Policja szuka sprawców, którzy wciąż pozostają na wolności. Jeśli znasz osobę, która odpowiedzialna jest za sytuację, skontaktuj z Komendą Powiatową Policji w Gostyniu. Nr tel.: 47 77 25 200.

bETiNGkD
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETiNGle
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(125)
Nemeczek
2 miesiące temu
Czegoś tu nie kumam. Pszczoły otruto środkiem chemicznym, a niezamieszkałe ule uszczelniono pianką. Wynika z tego, że pszczoły wybito poza ulami. Więc po co uszczelniać puste ule?
Grześ
2 miesiące temu
Sam jestem "szefem pasieki"i wiem ile pracy trzeba włożyć aby pozyskać trochę miodu. Współczuje widoku umierajacych pszczół. Z doświadczenia mogę przypuszczać, że to inny zazdrosny pszczelarz z okolicy.
Basia
2 miesiące temu
Gorsi niż bydło, nie ubliżając zwierzętom. Kara winna być bardzo uciążliwa, tak żeby zapamiętali do końca życia.
bETiNGlf
robol
3 miesiące temu
złapać, niech załacą za szkody a potem wsszystkie ich otwory uszczelnić pianką montażową
mar
3 miesiące temu
To pasieka przenośna widać po podstawie. To nie był zazdrosny sąsiad tylko konkurencja przeszcelarska. Ludzie którzy piszą o pszczelarzach w superlatywach nie wiedzą, że dzisiaj to ogromny biznes i walka o dostęp do pożytku. Dla wielu z nich pszczoły to tylko owady. Nigdy w życiu nie zabiłem świadomie pszczoły, pszczelarze zabijają stare matki pszczele, jak nie wyrabiają z czerwieniem. kiedyś stałem w sklepie pszczelarskim obok dwóch takich "sebów" dla nich rój to zgraja owadów do pomnażanie jego kasiorki.
Aaaas
3 miesiące temu
Konkurencja.Ale patrząc jak wycinają lasy,i dewastują środowisko uważam że to świadome działania ,plan zniszczenia Narodu.Wymietamy najszybciej w Europie a to dzięki Szwabów choć ich nie widać i nie słychać gadów ale ta zaraza jest i działa
idn
3 miesiące temu
zabicie akurat pszczół powinno być karane podobnie jak zabicie człowieka
erer
3 miesiące temu
oko za oko ząb za ząb, pianka montażowa do gardła i uszczelnić solidnie
:-|
3 miesiące temu
Pewnie sąsiad któremu te pszczoły za bardzo skakali po kwiatach w ogródku
heniozgór
3 miesiące temu
Ktoś musiał baaaardzo baaaardzo nie lubić pszczółek...:// Auć!
Gad
3 miesiące temu
Uczciwa konkurencja oczywiście
abc
3 miesiące temu
Pszczelarz, pszczelarzowi, pszczelarzem ...
AKIN
3 miesiące temu
"A gdzie sumienie, ludzkie sumienie ..."
bETiNGkX
nico
3 miesiące temu
Ludzka głupota nie zna granic. Swoją drogą jakim cudem wyliczono straty na 44 tyś. chyba licząc ewentualne zyski z miodu w przyszłości bo jeden ul z rodziną to max 600 -700PLN
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić