Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Nowe 500 plus. Wiemy, kto może dostać pieniądze

34
Podziel się:

Seniorzy uzyskają dodatkowe wsparcie? Po dwóch latach wrócił wątek stałego zasiłku 500 plus dla par o dużym stażu małżeńskim. Kto mógłby uzyskać taki zastrzyk gotówki? Spieszymy z wyjaśnieniem.

Nowe 500 plus. Wiemy, kto może dostać pieniądze
Zdjęcie poglądowe (Getty Images, Kinek00)

Dwa lata temu prośba o inicjatywę ustawodawczą w sprawie 500 plus dla małżeństw z dużym stażem trafiła do prezydenta. Wątek jednak ucichł. Teraz temat wrócił, a podobny projekt powstał z inicjatywy obywateli. Do Sejmu RP trafił w formie petycji.

Zajęli się nią posłowie ze specjalnej komisji. Istnieje więc szansa, że 500 plus dla seniorów zostanie wprowadzone. Nie bez znaczenia wydaje się fakt, że zwolennikiem wdrożenia takiego świadczenia są przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości, w tym m.in. była minister rodziny Elżbieta Rafalska.

Autorzy obywatelskiej petycji nie przedstawili propozycji szczegółowych zasad świadczenia 500 plus dla seniorów. Możemy jedynie wrócić do tego, co było proponowane dwa lata temu.

Wówczas zakładano, by 500 plus dla małżonków przyznawane było po osiągnięciu 50-letniego stażu. Mówiono również, że świadczenie będzie wzrastać z biegiem kolejnych lat.

Starsze małżeństwa dostaną 500 plus?

Na razie nie wiadomo, czy pojawi się nowe świadczenie dla seniorów. Posłowie z komisji zajmującej się petycjami - jak zauważa "Strefa Biznesu" - zasugerowali, że w pierwszej kolejności "niezbędne jest ustalenie, ile w Polsce jest małżeństw ze stażem wieloletnim i ile taki projekt kosztowałby budżet państwa".

Później projekt musiałby przejść drogę legislacyjną. Dopiero wówczas poznalibyśmy szczegółowe rozwiązania.

Zobacz także: Ryszard Petru: "Czternastki" nie powinno być, 500 plus do zmiany. "Trzeba być szaleńcem, by tego nie widzieć"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(34)
Ewka
2 tyg. temu
Wdowa z bardzo małą emerytura- nie. Samotna matka/ ojciec- nie. Człowiek po wypadku w pracy, albo z chorobą zawodową- nie. Ale nieroby z 10 dzieci- jasne. Małżeństwo z bardzo dużymi emeryturami- oczywiście! Ci, którzy mieli szczęście- tym pomagajmy!
Bolek
2 tyg. temu
Bardzo dobrze małżeństwo z dużym stażem powinno być nagrodzone bo dużo jest rozwodową ma 42 lat małżeństwa i 6 dzieci nie jedno się nie doczeka tyle lat pożycia 2 czy 3 lata i się rozchodzą bo już się nie kochaja
Gość
2 tyg. temu
Tak 500plus dla małżeństwa.. Głupota.. Powinni znieść próg dochodowy na. Alimenty, bo samotna matka nie może pobierać z państwa alimentów, bo jest próg dochodowy i nie dostanie pieniążków.. Gdzie uważam, że dziecko powinno dostawać alimenty bez żadnych progów dochodowych. A tu pieniądze za małżeństwo głupota jakich mało
Ala
2 tyg. temu
Mi się wydaje,że małżeństwo od 20 lat że sobą powinno dostawać już 500zł.
GOSC
2 tyg. temu
A gdzie mój komentarz co to tylko wybrani mogą sid sypiwiadac???
Janusz
2 tyg. temu
To 500 Plus dla małzenstw czy zs dzieci ? Za dzieci jest juz program Mama Plus i zacznijcie rozrozmisc te dwa pojecia ! 500 Plus za przezycie razem w malzenstwie !
Gosia
2 tyg. temu
Jeśli długi staż ma być nagrodzony to staż a nie dodawać do tego jeszcze co najmniej dwoje dzieci
Dobrazmiana
2 tyg. temu
PiS ma jedną ofertę dla Polski, dla Polaków..gospodarke dojna wydoic jak mawiał klasyk a ludzi kupić za ich własne pieniądze..dzięki strategii PiS inflacja daje im możliwość wegetacji .
Mona
2 tyg. temu
Największą bzdura jaką słyszałam.Ludzie obudzcie się!Ta propozycja to debilizm!
ewagluszak768
2 tyg. temu
Popieram jestesmy malzenstwem45letnim juz stazem
Koszyk
2 tyg. temu
Popieram bo za kilkanaście lat małżeństw z tak stażem nie będzie kryterium będzie 5 lat
Babcia
2 tyg. temu
Znowu mydlenie oczu i próba pozyskania elektoratu.
Wdowa
2 tyg. temu
A co z wdowcami i wdowymi ???
Nik
2 tyg. temu
Małżeństwa z tak długim stażem chcą nagrodzić to są małżeństwa które przetrwały,w obecnych czasach wszystko się zmieniło bardzo dużo jest rozwodów,albo żyją na kocią łapę.Kiedys tak nie było.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić