Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|
aktualizacja

Nowe limity. Tylko tyle wypłacisz z bankomatu

136
Podziel się:

Planujesz wypłacić gotówkę z bankomatu? Powinieneś mieć na uwadze, że w urządzeniach Euronetu obowiązywać będą nowe limity. Jaką kwotę będzie można wypłacić jednorazowo? Wszystko jest już jasne.

Nowe limity. Tylko tyle wypłacisz z bankomatu
Bankomat (Pixabay)

Nowe limity wypłat w bankomatach Euronetu. Teraz Polacy będą mogli wypłacać mniej pieniędzy niż do tej pory. Operator zdecydował o obniżeniu kwoty jednorazowej wypłaty z 1000 do 800 zł. W ten sposób operator chce zadbać o swoją sytuację finansową.

Niektórych ograniczenie nie będzie obowiązywać. Chodzi o klientów wybranych banków, które uzgodniły z Euronetem warunki określające indywidualne limity wypłat.

Wdrożenie nowego limitu serwisowi Bankier.pl potwierdziło biuro prasowe Euronetu. Ograniczenie obejmuje wszystkie rodzaje autoryzacji, również te bez wykorzystania karty.

Obecnie w naszej sieci obowiązuje limit jednorazowej wypłaty gotówki w wysokości 800 zł ze wszystkich bankomatów i wpłato-bankomatów Euronet Polska dla każdej transakcji wykonywanej kartą, zbliżeniowo oraz za pomocą BLIK-a - zaznaczył operator sieci bankomatów.

Dlaczego Euronet zaostrza limity?

Kwestia poprawienia wyników finansowych nie jest jedyną przyczyną takiego ruchu Euronetu. Sieć ma również na uwadze coraz wyższe koszty prowadzenia biznesu.

Stawki, jakie otrzymujemy od organizacji płatniczych i banków, nie pokrywają kosztów obsługi transakcji wypłaty, a sytuację pogarszają ostatnie wzrosty kosztów związane z niezależnymi od nas czynnikami makroekonomicznymi. Wprowadzenie limitu umożliwi utrzymanie stałego poziomu gotówki w urządzeniach, co przełoży się na ich akceptowalną dostępność w danej lokalizacji - spostrzegło biuro prasowe.

Co z klientami, którzy będą chcieli wypłacić więcej niż 800 zł? Takie osoby zostaną zmuszone do rozłożenia działania na kilka operacji. O to właśnie chodzi Euronetowi. Sieć pobiera bowiem opłatę od każdej wypłaty. Zazwyczaj jest to 1,2-1,3 zł, które za wypłacenie gotówki swojemu klientowi płaci jego bank.

Zobacz także: Moment wypadku w Łukowie. Potrąciła 11-latkę na pasach, po chwili uciekła
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(136)
Asad
miesiąc temu
To na tonę węgla w ilu transzach będę musiał wypłacać? W zadzie mam ten euronet cały, nic tam już nie wypłacę. Limit 200euro, to Zanzibar? xD
Sun Tzu
miesiąc temu
Najlepiej zrezygnować z usług bangsterów, jak ich na mieście nazywają. Wtedy na kolanach będą się łasić.
Miki
miesiąc temu
Zabiorom wam któregoś dnia wszystko zobaczycie próbują waszom cierpliwość
Deri
miesiąc temu
Bedziecie wypłacać tyle żeby starczyło na miska ryżu, pisiory o to zadbają
Deri
miesiąc temu
Bedziecie tyle wypłacać żeby starczyło na miska ryżu. Pisiory zadbają o obywateli Polski
ola
miesiąc temu
Wracamy do PRL chcesz kasę stój w kolejce 2 godziny w banku, to nowy sposób pisiarni na inflację po 2 godzinach stania w kolejce odechce się zakupów
maja
miesiąc temu
2030 w toku ludzie, opamietajcie sei! nadchodzi inwiligilacja X2.0
Biznesmeni
miesiąc temu
Będę złośliwie wypłacał po 20 zł, w wielu transakcjach, aż się uzbiera 1000 zł. Nie chcieli jednej transakcji, będą mieli 50.
Bankster
miesiąc temu
dorwał się do władzy i naszych portfeli. Cała reszta to Populiści i Szabrownicy.
max
miesiąc temu
Trzeba omijać Euronet....i po sprawie. Ja juz od dawna z nich nie korzystam bo parę lat temu o coś mi podpadli.....chyba o wysokość prowizji. Jak potrzebuję gotówki to szukam bankomatu "mojego banku" i po sprawie. Wymaga to trochę logistyki ale ona to podstawa zycia.
Sidematic
miesiąc temu
Niedługo wprowadzą CBDC i dopiero będziecie płakać.
The the
miesiąc temu
Oczywiście dla naszego dobra. Żeby Kowalski z Nowakiem nie sponsorowali arabskiego terroryzmu.
OLO_43
miesiąc temu
Wycofują gotówkę, bo chcą wprowadzić chipy podskórne, którymi będzie sie płacić, wszystko po to aby mieć całkowitą kontrolę nad Tobą... W Skandynawii już to sie dzieje.
1234
miesiąc temu
Bezmyślność nie zna granic. Własnej emerytury ,na którą tyle pracowałam.. Nie mogè wypłacić. Paranoja .
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić