Nowe logo McDonald's w Rosji. Wielkie zażenowanie

Sieć zastępująca restauracje McDonald's w Rosji zaprezentowała swoje logo. Grafika w nowych kolorach zdecydowanie nie przypadła do gustu internautom. W Polsce porównano ją do loga jednego z nadwiślańskich portali.

Nowe logo McDonald's w Rosji. Wielkie zażenowanie
Nowe logo zostało zaprezentowane (Pixabay, Reuters)

W wyniku ataku Rosji na Ukrainę na kraj nałożono sankcje o niespotykanych dotąd rozmiarach. W konsekwencji wiele firm postanowiło zrezygnować z prowadzenia dalszej działalności w państwie Władimira Putina. Wśród nich jest McDonald's. Restauracje popularnej sieci fast food zamknęły się i zostały odkupione przez rosyjskiego biznesmena Alexandra Govora.

Nowy nabywca od lat miał spory udział w funkcjonowaniu restauracji sieci McDonald’s w Rosji. Dzięki przeprowadzonej transakcji, w nowej odsłonie od 11 czerwca otwartych zostanie aż 850 lokali. W ofercie znajdą się znane rosyjskim klientom pozycje, które przez ostatnie trzy dekady serwowały oryginale restauracje McDonald's. Zmianie ulegnie jednak logo. Kultowe złote łuki będą zastąpione czerwoną kropką i dwiema pomarańczowymi kreskami na ciemnozielonym tle. Nie wiadomo jeszcze, jak zostanie nazwana nowa sieć.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Nowe logo zdecydowanie nie przypadło do gustu internautom. Symbole na grafice miały przypominać burgera i frytki, jednak mało kto słusznie zinterpretował zamiary autora. Polscy użytkownicy mediów społecznościowych dostrzegli, że przedstawione logo do złudzenia przypomina to używane przez polski portal sportowy meczyki pl. Gołym okiem można zauważyć, że obie grafiki różnią głównie kolory.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Kiedy powstanie CPK? Horała odpowiada na niewygodne pytania
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić