o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
HNM
|

Nowy Polski Ład. Emeryci mają wątpliwości. To ich zaskoczy

36
Podziel się

Nowy Polski Ład dotknie m.in. emerytów. Jakie zmiany przyniesie program PiS-u dla tej grupy społecznej? Niektórym ciężko uwierzyć.

Nowy Polski Ład. Emeryci mają wątpliwości. To ich zaskoczy
Zdjęcie ilustracyjne. (Getty Images)
bErtqYAB

Program PiS-u, zatytułowany "Nowy Polski Ład", ma przynieść rewolucję - także w emeryturach. Świadczeniobiorcy mogą spodziewać się ogromnych zmian, które pozytywnie ich zaskoczyły. Oczywiście znajduje się także spora grupa emerytów, którym Nowy Polski Ład się nie podoba, bo przez niego stracą.

Zmiany wejść mają na początku 2022 roku. To wtedy gros emerytów doczeka się większych świadczeń.

bErtqYAD

Nowy Polski Ład. Emerytury bez podatku. Ile emerytury w 2022 roku?

Przykładowo: osoba, która otrzymywała dotąd 1000 zł świadczenia, w 2022 roku otrzyma 1064,44 zł emerytury. Pobierający comiesięcznie 1500 zł będą otrzymywać teraz 1621,01 zł. Wspomniane świadczenia to emerytury bez podatku.

Większą kwotę emerytury świadczeniobiorcy otrzymają przy granicy 4005,89 zł, gdzie dotychczas otrzymywali kwotę 4000 zł. Przy przeskoku o 500 zł, gdzie dotychczas było to 4500 zł, emerytom państwo da 4458,49 zł. Różnica ta wynosi więc 41,41 zł.

To samo nastąpi w grupie emerytów, którzy dotychczas otrzymywali emeryturę w wysokości 5000 zł. Teraz kwota ta wyniesie mniej, bo 4911,04 zł, więc będzie o 88,96 zł niższa.

bErtqYAJ

Powyższe liczenia dokonane zostały na podstawie infografiki Faktu. Jak dodaje Głos Wielkopolski - 65 proc. emerytów otrzyma w 2022 r. wyższe świadczenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErtqYBe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(36)
Emerytka
2 miesiące temu
Niech już przestaną obiecywać. Bo wybory się zbliżają? Ta troska pisiorów o emerytów wyszła bokiem tym, których emerytura jest powyżej 2500zł. Odpracowali po 40 lat i więcej,brali dodatkowe godziny z których też ZUS zgarniał kasę, a teraz są ukarani za to bo chcieli mieć godną emeryturę? To jest złodziejstwo. Jednym dać, a bardziej pracowitym pokazać palec wskazujący. Szok i tyle. Niech już więcej nie obiecują, bo swojego nie ruszą. Że swojego nic nie dadzą.
Zlość
2 miesiące temu
AWS w prowadził kapitał początkowy i kto zarabiał nie wiele to ma teraz w plecy i nikt tego nie zmienił można było dużo zarabiać ale i tak składki na emeryturę były i są minimalne i mamy to co mamy.
Mira
2 miesiące temu
Szlag mnie trafia jak czytam ta licytacje który rząd był jest lepszy są też opinie na poziomie,bo pracując 40 lat i mieć 1500 na rękę lub 1000 a teraz wielkie halo bo ci dadzą 40-60 zł więcej. Nie każdy który do pracował do emerytury był na stołkach wysokiej rangi i teraz też nie jest.
bErtqYBf
Heh
2 miesiące temu
Cenzorzy z partii PO działają i usuwają niewygodne komenty
Jasne
2 miesiące temu
Oooo tak za to za PO nie mieli na leki, życie i rachunki. I wtedy byli bardzo zadowoleni. Brednie sponsorowane przez PO na tym portaliku są żenujące.
Aerodyna
2 miesiące temu
Artykuł o niczym.
bezwład @arod...
2 miesiące temu
Podniosą składki na ubezp. zdrowotne a i tak EMERYT /i praktycznie KAŻDY POLAK/ - jak będzie musiał iść na cito do lekarza czy badanie na sprzęcie medycznym zapłaci DODATKOWO Z WŁASNEJ KIESZENI !
czyj elektora...
2 miesiące temu
Od stycznia 2022 r. KAŻDEMU EMERYTOWI otrzymującemu "godną" emeryturę zostanie z niej UKRADZIONA /podwyższony podatek "zdrowotny"/ - niemała kwota. Zyskają co nieco ci, którzy mają z "baaaaaaaardzo starego" portfela oraz lu@py spod budki z piwem !
dixi
2 miesiące temu
Jak ..... polskojęzyczny nie@ąd zacznie przy czymś majstrować to OCZYWISTA OCZYWISTOŚĆ, że albo spiep@y albo będzie to przeciwko POLAKOM !
POZWOLĄ !!!
2 miesiące temu
Emeryci, którzy otrzymują najniższe/czytaj: ZASIŁKI/ zyskają - natomiast emeryci którzy, w przeszłości podejmowali prace po studiach /lub studiowali pracując/ , podwyższali swoje kwalifikacje nieustająco, długo pracowali dostaną w """""""""""" nowym polskim ładzie """"""""""""" POLICZEK !!! Oczywiście.... jak na to ....
realista
2 miesiące temu
trzeba przekupić wyborców
alla
2 miesiące temu
jak władza coś dla propagandy sukcesu wymyśli to zawsze musi rąbnąć emerytom? Zniesienie podatku przy głodowych emeryturach do 2,5 tys brutto a pozostałym co, wała ?Podniesienie składek NFZ i równoczesne zabranie ich jako ulgi rocznej odejmowanej teraz w PiT to jawne okradzenie ludzi!!!Boga wy PiS już macie iluminata więc nie boicie się kary Bożej??Pan Bóg nierychliwy ale sprawiedliwy, uważajcie!
babcia
2 miesiące temu
Ten co ma 1000zł emerytury dostanie mniej procent podwyżki bo 6,444% od tego co ma 1500zł emerytury bo ten dostanie 8,06%
bErtqYAX
fakt
2 miesiące temu
Nowy Polski Ład. Emeryci i renciści wy-szczepiajcie się a szybko , odchodźcie na tamten świat gibko.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić