aktualizacja 

Nowy sposób na żołnierzy w Rosji. Darmowe banki nasienia

Rosjanie wysyłani w ramach częściowej mobilizacji na wojnę w Ukrainie mogą za darmo zamrozić nasienie. Taki pomysł wymyśliło rosyjskie ministerstwo zdrowia w ramach zachęty do udziału w wojnie w Ukrainie.

Nowy sposób na żołnierzy w Rosji. Darmowe banki nasienia
Nowy sposób na żołnierzy w Rosji. Putin stworzył darmowe banki nasienia (Twitter, War Noir)

Władimir Putin ma spore problemy ze swoją armią. W październiku media obiegła informacja o śmierci poborowych na rosyjskim poligonie. Na terenie jednostki w miejscowości Sołoti w obwodzie biełgorodzkim, tuż przy granicy z Ukrainą, doszło do krwawej strzelaniny. Mężczyźni zginęli od kul jeszcze przed wyruszeniem na front.

W związku z ogłoszeniem mobilizacji przez Putina, z Rosji uciekło więcej Rosjan, niż trafiło do jednostek.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Zabójca Orków" w akcji. Żołnierz pokazał, jak działa broń z Litwy

W grudniu opisywaliśmy jedną z reklam rosyjskich władz, w której starszy pan chciał sprzedać samochód Łada, aby ratować swój domowy budżet. Gdy wszystko było już dopięte na ostatni guzik, nagle z pomocą przyszedł wnuczek, który przyznał, że nie trzeba już sprzedawać samochodu, gdyż podpisał kontrakt z armią.

Najnowszy pomysł jest taki, że rosyjscy żołnierze, biorący udział w wojnie w Ukrainie będą mogli za darmo przechowywać nasienie w bankach spermy.

Rosyjskie ministerstwo zdrowia zdecydowało, że bezpłatne przechowywanie komórek rozrodczych obywateli zmobilizowanych do udziału w specjalnej operacji wojskowej będzie finansowane z budżetu państwa - powiedział rosyjskiej państwowej agencji informacyjnej Tass szef Rosyjskiej Izby Adwokackiej, Igor Trunow.

Jak podkreśla CNN, z budżetu państwa finansowana będzie "konserwacja i przechowywania komórek płciowych (nasienia) dla obywateli zmobilizowanych do Specjalnej Operacji Wojskowej w latach 2022-2024". Rodziny mogą również bezpłatnie korzystać z przechowywanych biomateriałów, jeśli ich obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne na to pozwala.

Ilu Rosjan zginęło podczas wojny?

Przypomnijmy, że rosyjski resort obrony twierdzi, że do tej pory na Ukrainie zginęło około 8 tys. rosyjskich żołnierzy. Zupełnie inaczej tę sprawę ocenia strona ukraińska, według której podczas wojny zginęło już ponad 100 tysięcy żołnierzy armii Putina.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić