aktualizacja 

Obiad dla siedmiu osób w Chorwacji. Sami spójrzcie na paragon

227

Za nami niemal połowa wakacji. Nasz czytelnik przesłał nam paragon za obiad dla 7 osób w Chorwacji. Pan Leszek z Pabianic twierdzi, że ceny posiłków "nie przerażają". Ile zapłacił?

Obiad dla siedmiu osób w Chorwacji. Sami spójrzcie na paragon
Paragon z Chorwacji. (Pixabay, o2)

Chorwacja od lat jest jednym z ulubionych kierunków Polaków. Dużym plusem jest to, że da się tam dojechać samochodem, co dla osób, które nie lubią latać, jest ogromną zaletą. Chorwacja słynie z urokliwych wysepek. Kierunek ten w ostatnich latach nie należy jednak do najtańszych.

Jak się jednak okazuje, nawet w Chorwacji są restauracje, gdzie można zjeść posiłek za naprawdę przystępną cenę. Udowadnia to paragon przesłany przez naszego czytelnika.

"Obiad dla 7 osób, najadłoby się 10 osób"

Pan Leszek z Pabianic na urlop wybrał się do miasta Nin w północnej Dalmacji, ok. 14 km na północny zachód od Zadaru. W okolicy miasta rozciągają się piaszczyste laguny.

Na obiad Polak wybrał się z rodziną do jednej z tamtejszych restauracji. Nasz czytelnik chwali sobie nie tylko wielkość porcji posiłków, ale także ich cenę.

Chorwacja - Nin, obiad dla 7 osób (najadłoby się 10). Jak widać na paragonie, ceny nie przerażają dodam, że oprócz obiadu były w tym jeszcze 4 duże piwa i 3 Coca-Cole - informuje pan Leszek.

Jak widzimy na paragonie, Polak zapłacił 839 kun chorwackich (ok. 526 złotych) za obiad z napojami dla 7 osób. Zupa rybna kosztowała 35 kun, co w przeliczeniu daje niemal 22 zł, za talerz mięs Polak zapłacił 220 kun, ok. 138 złotych, smażone ziemniaki z kolei kosztowały 30 kun, czyli ok. 18 zł. Do tego podano także sałatkę również w cenie 30 kun (ok. 18 zł). Piwo kosztowało 25 kun, czyli ok. 15 zł, a cola 18 kun - ok. 11 zł.

#PokażParagon. Od jakiegoś czasu publikujemy tzw. "paragony grozy i łagodności" z różnych turystycznych kurortów w całej Polsce i nie tylko. Dzięki temu nasi czytelnicy mogą lepiej przygotować się do planowania budżetu swojego wyjazdu. Wysyłajcie nam swoje "paragony grozy" lub "paragony łagodności". Piszcie do nas przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Gdzie największe wzrosty cen? "Drożeje właściwie wszystko"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić