Ogromne różnice w cenach choinek. Oto jak nie wydać więcej niż 50 zł

3

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia nierozłącznie wiążą się z koniecznością zakupu drzewka świątecznego. Już niedługo nadleśnictwa rozpoczną sprzedaż choinek, których cena może niejednego zaskoczyć. Szczególnie zaskakujące będą różnice w cenach, które zależą od tego, gdzie kupimy drzewko. Ile w tym roku będzie nas kosztować choinka?

Ogromne różnice w cenach choinek. Oto jak nie wydać więcej niż 50 zł
Najwyższe ceny za choinkę, zresztą jak co roku, czekają nas w sklepach budowlanych. (unsplash)

Ceny choinek w nadleśnictwach w 2022 roku

Wybór choinki to nie lada wyzwanie. Zawsze szukamy najpiękniejszego i najdorodniejszego drzewka, które będzie zdobić nasz dom w okresie świątecznym. W tym roku jednak musimy zastanowić się nad tym, gdzie kupić drzewko, bowiem różnica w cenie może być zaskakująca.

Przykładowo w Gdańsku za choinkę do samodzielnego wycięcia zapłacimy ok. 50 zł. Akcja o nazwie "Choinkobranie" potrwa zaś od 12 do 17 grudnia. Oczywiście, żeby kupić choinkę trzeba mieć ze sobą gotówkę. Ze względu na to, że choinki sprzedawane są "do samodzielnego wycięcia" nie możemy również zapomnieć o odpowiednim sprzęcie, najlepiej piłce do drewna. 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jak przedłużyć trwałość choinki? Proste i domowe sposoby eksperta

W Nadleśnictwie Kwidzyn zaś za drzewko do 1,5 metra trzeba zapłacić około 17 zł. Nieco więcej, bo 30 zł zapłacimy za choinkę mierzącą 1,5-2 metry. W Kwidzynie nie zabraknie również wyższych choinek, jednak wówczas trzeba liczyć się także z wyższą ceną. Za drzewko od 3 do 5 metrów zapłacimy 96 zł, za choinkę od 5 do 7 metrów 300 zł, a za drzewko powyżej 7 metrów 1200 zł. 

Nieco wyższe ceny obowiązują w Nadleśnictwie Lubichowo. Tam, za choinkę do 2 metrów trzeba zapłacić od 35 do 50 zł. Choinka od 2 do 3 metrów to już koszt od 50 do 75 zł, z kolei za drzewka powyżej 3 metrów zapłacimy nawet 150 zł. 

Ile zapłacisz za choinkę w sklepie?

Najwyższe ceny, zresztą jak co roku, czekają nas w sklepach budowlanych. Za ciętą jodłę kaukaską od 1,8 m zapłacimy ok. 65 zł. Droższy będzie oczywiście świerk, wówczas za drzewko mierzące około pół metra zapłacimy 25 zł. Świerk do 100 cm to natomiast koszt około 50-60 zł. 

Autor: WEG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić