o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|
aktualizacja

Opłata koronawirusowa. Tak oszukują klientów. UOKiK wkracza do akcji

11
Podziel się

Rozmaici usługodawcy decydują się na podnoszenie cen. Każą sobie płacić za środki ochrony osobistej. W niektórych przypadkach podwyżki są naprawdę pokaźne. Sprawę bada już Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Nieuczciwe zagrywki na rynku usług
Nieuczciwe zagrywki na rynku usług (Pixabay)
bDXHWMhx

Ceny swoich usług podnieśli między innymi dentyści, fryzjerzy czy kosmetyczki. Stoją oni na stanowisku, że klienci mają im płacić za środki ochrony osobistej. To tzw. opłata koronawirusowa.

Badamy poziom tych dopłat. Zaskakująca może nie być sama dopłata, z mojej perspektywy nawet lepiej, kiedy jest ujęta osobno. Jednak nie ma mowy, by była to dodatkowa forma wynagrodzenia - powiedział w programie "Money. To się liczy" Tomasz Chróstny, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Zobacz także: Covidowe oszustwa. Szef UOKiK: nawet spółdzielnia mleczarska naciągała klientów

bDXHWMhz

Szef UOKiK zaznaczył także, iż te dopłaty powinny mieścić się w granicach rozsądku. - Czym innym jest poniesienie dodatkowych kosztów, czasem uzasadnionych, ale one powinny być na jak najniższym poziomie - podkreślił.

20-30 zł tak, ale 150 zł nie ma uzasadnienia, to potencjalne wprowadzenie konsumentów w błąd - dodał Chróstny.

bDXHWMhF

Wysokie opłaty widać głównie w prywatnej medycynie. Tomasz Chróstny zdradził, że pojawiają się one przede wszystkim u dentystów.

Koronawirus w Polsce. Wciąż nie brakuje obostrzeń

Przypomnijmy, że w naszym kraju nadal istnieje wiele ograniczeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa. Na razie istnieje konieczność zakrywania twarzy zarówno w przestrzeni publicznej, jak podczas wizyt u różnych usługodawców. Bardzo prawdopodobne jednak, że wkrótce ten przepis zostanie poluzowany.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDXHWMhG

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDXHWMia
KOMENTARZE
(11)
Ted
11 miesięcy temu
Koszmar złodzieje
maciek
11 miesięcy temu
a gdzie opłata klimatyczna
Gosia
11 miesięcy temu
W Trójmieście nie słyszałam żeby ktoś w branży beauty zrobił opłatę koronawirusową, w moim gabinecie kosmetologicznym rowniez ceny bez zmian. Wczoraj byłam u fryzjera i zapłaciłam tyle samo ile zawsze. Ta opłata to gównoburza chyba nakręcana po to aby klienci sie bali i nie przychodzili. A odnosnie klientów: jest ich mnóstwo i cieszą się że nie muszą już ukrywać się w podziemiach.
bDXHWMib
Pazernybiznes
11 miesięcy temu
Porażka nikt ich niezmusza do pracy w maseczkach a dezynfekcja narzędzi u dentystów i fryzjerów to podstawa. Tak było przed epidemią i tak będzie po a podnoszenie cen za usługi to tylko czysta pazerność.
miniinfo
11 miesięcy temu
Ja u dentysty zapłaciłem +50 zł
Olo
11 miesięcy temu
Cmoknijcie mnie w pompę, konowały
Kaz
11 miesięcy temu
Dziwne, idę do apteki czy zbadać krew oni ubrani od stóp do głów w maski i resztę i nie doliczają mi ekstra na wirus.
WSNR71
11 miesięcy temu
20-30 zł tak, ale 150 zł nie ma uzasadnienia, to potencjalne wprowadzenie konsumentów w błąd - dodał Chróstny. A nie dalej jak wczoraj czytałem kwik dentystów w komentarzach że CO NAJMNIEJ 150zł muszą podnieść ceny i jeszcze próbowali to jakoś pokrętnie argumentować. Nie należę na szczęście do ubogich, ale szlag mnie trafia jak ludzie zarabiający dziesiątki tysięcy miesięcznie próbują jeszcze ugrać parę groszy kosztem tych, którzy muszą się zastanawiać czy zabrać dzieci na wakacje czy zrobić od wielu lat odkładany remont.
Polka
11 miesięcy temu
Co dopiero w dobie epidemi, zaopatrują się środki ochrony osobistej.
FR1
11 miesięcy temu
Przed płaciłem u fryzjera za strzyżenie 8 zł teraz po dezynfekcjach cud natury również 8 zł. Inny fryzjer płaciłem przed 20 zł po 25 zł.ale to spółdzielnia pracy czy coś.
Qaz
11 miesięcy temu
To ile taka wizyta u stomatologa wyjdzie ?? Strach się bać ,już tanio nie było ,a teraz jeszcze to.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić