Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Oszuści mają nowy patent. Minister Maląg reaguje

20
Podziel się:

Już 25 sierpnia do emerytów trafią pierwsze czternastki. Fakt przyznawania dodatkowych świadczeń bezlitośnie wykorzystują oszuści. O problemie alarmuje minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Oszuści mają nowy patent. Minister Maląg reaguje
Marlena Maląg (Getty Images, SOPA Images)

Po raz kolejny zdecydowano o przyznaniu czternastych emerytur. To bez wątpienia bardzo dobra wiadomość dla wszystkich seniorów, którzy borykają się z drożyzną. W tym roku dodatkowe świadczenie w pełnej wysokości wyniesie 1338,44 zł brutto.

Fakt udzielania takiego wsparcia wykorzystują oszuści. Okazuje się, że stosują oni różne sztuczki - chcą, by seniorzy wypełniali rozmaite formularze czy wnioski. Tymczasem nie trzeba dopełniać żadnych formalności, by otrzymać dodatkowy przelew.

Czternasta emerytura będzie wypłacana z urzędu, czyli nie jest konieczne składanie żadnego wniosku w tym zakresie. Pragnę podkreślić to bardzo wyraźnie i uczulić na wszelkie próby oszustwa. Nikt nie ma prawa żądać od emerytów i rencistów wypełniania żadnych formularzy, wniosków, wysyłania żadnych smsów czy jakichkolwiek innych czynności - przekazała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, cytowana przez radiozet.pl.

Zaapelowała również, by uświadamiać swoich bliskich, że oszuści nie śpią. - Ostrzegajmy swoich bliskich seniorów. Pieniądze w ramach czternastej emerytury wypłacane będą razem z emeryturą lub rentą, tą samą drogą - podsumowała Maląg.

Kiedy wypłacane będą "czternastki"?

Kiedy dokładnie wypłacane będą "czternastki"? Przedstawiamy kompletny harmonogram:

  • 25 sierpnia,
  • 1 września,
  • 5 września,
  • 6 września,
  • 10 września,
  • 15 września,
  • 20 września.

We wrześniu "czternastkę" dostaną również ci, których obejmuje system mundurowy. Na dodatkowy zastrzyk gotówki wówczas załapią się osoby pobierające zasiłki i świadczenia przedemerytalne z ZUS. W październiku natomiast "czternastka" trafi do osób pobierających świadczenia rolnicze rzadziej niż raz na miesiąc.

Zobacz także: PiS w sprawie inflacji robi dobrą minę do złej gry. prof. Dudek: Kaczyński udaje, że tego nie widzi
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(20)
jkmm
2 tyg. temu
Jak podała prezes ZUS prof.Uścińska najniższa emerytura wynosi 10 groszy !!!! I taka osoba dostaje 14 emeryturę bo ma niską emeryturę !!!! Ja po 43 latach wyrobiłem emeryturę która nie kwalifikuje się do otrzymania 14 !!!! I to jest sprawiedliwość !!!! Premiuje się nieróbstwo i lenistwo !!!! Ale cóż takie czasy....
Taczki
3 tyg. temu
Maląg, Moskwa do wywiezienia.Jedna i druga to szczyt niekompetencji i działania na szkodę narodu.
dziadek
miesiąc temu
Jak znam życie. Jak jest się młodym to starców się ignoruje. Kiedy dochodzimy do ich wieku nagle poglądy się zmieniają. Nie jestem zwolennikiem tych dodatków emerytalnych. Popieram że każdy emeryt tyle powinien dostać ile zgromadził na koncie emerytalnym. Lecz niestety jest problem gdyż przy moim pomyśle wzrosło by bezdomnych.
emeryt
miesiąc temu
To o czym prawi ta Makolongwa, zapowiada piętnastkę z szesnastką czy od razu dwudziestkę.
aaaaa
miesiąc temu
Mowa o tych dwóch na tym zdjęciu.
Gorgoniowa
miesiąc temu
A hej to juz nie trzeba na teczce wywieźć jak Jagnę Borynę z Chłopów? Zarządza kontrole handlowe zabrania pracować tym którzy chcą. Gdzie jest organ kontrolujacy wysokość cen pani Maląg? Gdzie kontrole jakości? Czemu okladacie polskie sieci kolejnymi podatkami i wpuszczacie jednocześnie sieci niemieckie (sprawdź ile sieci weszło do Polski za pisdzielcow), ktore maja wieczne wakacje podatkowe? Czemu tym podmiotom nie zarzadzi Pani kontroli? Czyżby władza Wodza byla za krótką?
Tata
miesiąc temu
Emeryci to typowy Polak. Zawsze mało i mało.
Totencham
miesiąc temu
Zawsze pozostaje wszystkim Polakom nieopodatkowane wyjadanie resztek ze śmietników. Setki ton zywnosci marnuje się każdego roku na polskich smietnikach. Czas z tym skończyć.
p y t a n i e...
miesiąc temu
KIEDY II waloryzacja w 2022 r. dla wszystkich emerytów kiedy ? Waloryzacja w marcu tylko 7 %, a inflacja w styczniu 2022 r. 9,2 %, inflacja w lutym 2022 r. 8,5 %, natomiast inflacja w marcu 2022 r. wynosi 10,9 % , inflacja w kwietniu 2022 r. wynosi 12,3 % , inflacja w maju wyniosła 13,9 % . W czerwcu 2022 r. inflacja w Polsce wyniosła 15,6 % , w lipcu wynosiła 15,5 % ? Kiedy podwyżki emerytur po 500 zł dla emerytów ? Nigdy w Polsce nie było podwyżek emerytur w związku z drożyzną jaką mamy teraz ? Kiedy wyrównanie waloryzacji w 2022 r. ? Obietnice waloryzacji na 2023 r. nas nie interesują ! Żyjemy dziś, a co jutro będzie nikt nie wie ! Czemu podwyżki parlamentarzyści i politycy wzięli już w 2021 r. i w 2022 r. czemu nie poczekali do 2023 r. i do 2024 r. ? Jakoś nikt z OPOZYCJI NIE zrezygnował z podwyżek i je szybko przytulili , a tak krytykują PIS ? Biorą podwyżki, biorą 500 PLUS bez podatku bez względu na zarobki i są zadowoleni. Walczą tylko o przetrwanie, stołki i posady dla siebie i swoich bliskich taka prawda ! W nosie mają emerytów i chorych ! Nie liczcie juz na nasze poparcie ! Zawiedliście nas i oszukaliście !
emeryt
miesiąc temu
Co z II waloryzacja w 2022 r? Pieniądze macie na utrzymywanie 5,5 mln przybyszów z Ukrainy, na sprzęt na nie nasza wojnę, a dla emerytów nie ma? Skandal! Waloryzacja 7 %, inflacja 15,6 % na co czekacie ?
emerytka
miesiąc temu
Nigdzie nie ma kryterium dochodowego tylko przy zapomogach - 14 jest, przy 500 Plus dla dla bogsczy nie ma ? Kiedy wreszcie II waloryzacja, przestancie ograbiac emerytow?
emerytka
miesiąc temu
Ot maja zmartwienie o zasilki zwane 14 i to nie dla wszystkich, jak sobie podwyzszyli o tysisce to nie pisali codziennie, a tu raptem ponad 3 zl dziennie i codziennie pisza? Emeryci czekaja na II waloryzacje w tym roku? Kiedy nsm ja wyplaca na co czeksja? Waloryzacja 7%, inflscja 15, 6 % ns co czekaja? Poeniadze maja dla innych tylko nie dla emerytow?
LLLLL
miesiąc temu
Ci oszuści od kogoś się uczą.
morka
miesiąc temu
Oszuści ostrzegają przed oszustami... Zabawne? Raczej tragiczne...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić