Satyryk w roli eksperta od zatrutej Odry. Szokujące słowa w TVP Info

83

Ryszard Makowski pojawił się w programie "Salon dziennikarski", który jest emitowany na antenie TVP Info. Felietonista, piosenkarz, a przede wszystkim kabareciarz i satyryk, pokusił się o zaskakujące słowa. Temat? Zatruta Odra.

Satyryk w roli eksperta od zatrutej Odry. Szokujące słowa w TVP Info
Satyryk ekspertem TVP (TVP Info)

Zatruta Odra to jeden z głównych tematów, o którym rozpisują się media w ostatnich dniach. Ten wątek pojawił się również w mediach prorządowych, które początkowo nabrały wody w usta i nie pochylały się nad katastrofą ekologiczną.

O skażonej Odrze mówiono między innymi w niedawnym wydaniu "Salonu dziennikarskiego" w TVP Info. Do studia zaproszony został choćby Ryszard Makowski, felietonista i piosenkarz, a przede wszystkim kabareciarz oraz satyryk ze "Studia YaYo".

Mówiąc o kwestii skażenia Odry rtęcią, Makowski był zaskoczony skalą pomoru ryb. Nawiązywał do faktu, że wiele morskich ryb ma w sobie dużo rtęci, a w związku z tym te stworzenia musiały się oswoić z obecnością rtęci w wodzie. Oto jego wywód:

Wielu dietetyków mówi, że w rybach jest rtęć, może w tych morskich bardziej. Więc z tą rtęcią te ryby się chyba oswoiły przez te wszystkie lata. Jeżeli byłaby to rtęć, to musiałaby to być jakaś rtęciowa bomba atomowa wrzucona do tej wody - mówił Makowski.

Później satyryk postanowił pokusić się o wyjaśnienie, dlaczego doszło do katastrofy. - Ja bym się skłaniał do tego, że to nie jest całkiem przypadkowe. Wiadomo, że nieprzypadkowe rzeczy są u nas coraz bardziej konieczne, bo ta władza, jeśli chodzi o problemy z rządzeniem, daje sobie radę, więc potrzebne są sytuacje, w których będzie trudno dać sobie radę. No i takie sytuacje, jak widać, się zdarzają - zaznaczał.

Głośno o słowach "eksperta" TVP . "Dać mu szklankę wody..."

Słowa satyryka komentują internauci. "Dobrze facet mówi! Dać mu szklankę wody (z Odry), żeby w gardle nie zaschło" - czytamy w jednym z postów.

Nawet nie trzeba włączać głosu, żeby wiedzieć, że to wina opozycji... Jejku, jaką my mamy podstępną tę opozycję, rzeki trują nawet - komentuje następny internauta.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić