aktualizacja 

Oto aktualna cena cukru w Niemczech. Lepiej usiądźcie

1270

W ostatnich tygodniach w polskich sklepach brakuje cukru, przez co wiele osób wykupuje hurtowo to, co zostało. W sklepach zaczęto wprowadzać limity, a ceny znacznie wzrosły. Tymczasem w Niemczech sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Senator KO pokazał ceny z Niemiec.

Oto aktualna cena cukru w Niemczech. Lepiej usiądźcie
Ceny cukru w Niemczech. (Facebook, Pixabay)

Niedawno pojawił się problem z dostępnością cukru. Zaczęły rosnąć ceny, a duże sieci sklepów wprowadziły limity. Najczęściej było to 10 kilogramów na jednego klienta, ale pojawiają się ograniczenia do 5 lub nawet 3 kilogramów na osobę.

Cena za cukier w Niemczech

Cena w ciągu roku wzrosła znacząco.

W lipcu za kg cukru płaciliśmy średnio 5,19 zł, podczas gdy miesiąc wcześniej 4,22 zł. Rok temu za kilogram cukru płaciliśmy 2,82 zł czyli o 84% mniej - podaje portal dlahandlu.pl.

Ceny cukru za granicą różnią się od tych, które obecnie panują w Polsce. Krzysztof Brejza, senator KO, pokazał, ile za kilogram trzeba zapłacić w Niemczech. Okazuje się, że jest dużo taniej niż w Polsce. W normalnej cenie jest to 99 centów (4,62 zł), a na przecenie tylko 65 centów (3,03 zł).

Dziś w sklepie w Dreźnie 1 kg cukru za 3 zł - napisał senator, kpiąc przy tym ze słów Jarosława Kaczyńskiego, który twierdził ostatnio, że "euro jest warte w Niemczech co najwyżej 3 złote".

Pod postem pojawiły się komentarze niezadowolonych internautów. Wiele osób wskazało, że zarobki w Niemczech są wyższe więc odczuwalna cena dla przeciętnego Niemca jest jeszcze niższa.

W Austrii tak samo, cukier kosztuje 0,65 eurocentów
U mnie w Warszawie 7,99
To tak jakby w Polsce zarabiał 1700 zł "na rękę" i 1 kg cukru miał po 70 groszy, a najem mieszkania 60-80 m za 1200 zł. Inny świat...
Czas otworzyć biuro podróży organizujące wycieczki po cukier. W naszym ciemnogrodzie chętnych nie powinno brakować - czytamy w komentarzach,
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wakacje 2022. Oto najpopularniejsze kierunki
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić