Limit na cukier zaostrzony. Cena? Lepiej usiądź

458

Carrefour wprowadził do sprzedaży cukier marki własnej. Nie można go jednak kupować bez ograniczeń. Jest limit. Jeżeli liczysz na to, że - podobnie jak w innych sieciach - kupisz aż 10 kilogramów, to mocno się rozczarujesz.

Limit na cukier zaostrzony. Cena? Lepiej usiądź
Carrefour (Getty Images, SOPA Images)

Niedawno pojawił się problem z dostępnością cukru w największych polskich sklepach. W związku z tym zaczęto wprowadzać limity. Najczęściej było to 10 kilogramów na jednego klienta.

Teraz pojawiły się jeszcze poważniejsze ograniczenia w tym zakresie. Na ich wdrożenie zdecydował się Carrefour, który wprowadził do oferty cukier biały marki własnej, produkowany przez Suedzucker Polska S.A.

Każdy klient może zakupić maksymalnie trzy opakowania po 1 kg cukru - informuje portalspozywczy.pl. Zaznaczono, że to oczywiście większe ograniczenie niż w przypadku innych sieci handlowych, jak choćby Biedronka, Lidl czy Netto. Do tej pory najbardziej radykalne obostrzenia w tym zakresie stosowało Aldi. Ta marka wdrożyła limit 5 kg cukru na jeden paragon.

Ile kosztuje cukier w Carrefourze?

Cukier biały marki własnej Carrefour "Classic" do najtańszych zdecydowanie nie należy. Sprzedawany jest obecnie za 5,49 zł. To sporo. Tym bardziej, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że pod koniec lipca ten produkt można było nabyć we francuskiej sieci za 3,99 zł/kg.

Tak naprawdę problemy z dostępnością cukru pojawiają się już od kilku tygodni. "Mimo że producenci zapewniają, że cukru nie brakuje, a Polska jest trzecim największym producentem cukru w UE, na polskich półkach sklepowych coraz trudniej go znaleźć" - spostrzega portalspozywczy.pl.

Cukrowe perturbacje są wykorzystywane przez oszustów. Ostatnio bardzo niska cena cukru sprzedawanego w internecie skusiła 37-letnią mieszkankę Lublina (czytaj tutaj >>>). Kobieta postanowiła zamówić aż 50 kg. Zapłaciła 66 złotych. Cukru nigdy nie otrzymała. Sprawą zajęła się policja. Mundurowi tradycyjnie apelują o ostrożność podczas internetowych transakcji.

Zobacz także: Grozi nam chleb za 10 zł? "Sytuacja może być nieciekawa"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić