Oto najtańszy sklep w Polsce. Wcale nie Lidl czy Biedronka

729

Jaka jest najtańsza sieć handlowa w Polsce? Wiele osób po usłyszeniu takiego pytania wskazałoby pewnie Biedronkę lub Lidla. Tymczasem nie są to właściwe odpowiedzi.

Oto najtańszy sklep w Polsce. Wcale nie Lidl czy Biedronka
Zakupy (Pixabay)

Okazuje się, że najtańszą siecią handlową w Polsce jest obecnie Auchan. Tak wynika z comiesięcznego badania koszyka zakupowego, na które powołuje się spidersweb.pl/bizblog.

Na 40 podstawowych produktów żywnościowych i kosmetycznych w grudniu trzeba było tam wydać 195 zł. Zamawiając te same rzeczy w sklepach internetowych, należało zapłacić aż 262 zł.

Z badania ASM Sales Force Agency wynika, że w Lidlu takie zakupy kosztowały 210,31 zł, a w Makro - 222,37 zł. W Carrefourze oznaczały wydatek rzędu 223,98 zł, a w Kauflandzie - 225,03 zł. Dopiero szóste miejsce w rankingu najtańszych sklepów w Polsce zajęła Biedronka (226,37 zł).

Decyzja rządu uratuje Polaków? Niekoniecznie

Polacy skarżą się na wysokie ceny w sklepach. Od lutego ma wejść obniżka VAT na żywność, co w teorii miało okazać się zbawienne. Czy rzeczywiście tak będzie? Pojawiają się wątpliwości.

Mimo planowanej na luty zmiany, zgodnie z którą obniżony zostanie VAT na żywność, nie spodziewamy się gwałtownych obniżek cen produktów. W naszej ocenie producenci żywności, podobnie jak wszyscy przedsiębiorcy, będą zmagać się z rosnącymi kosztami prowadzenia swoich działalności. Wysokie ceny paliw, energii i gazu powodują, że stale rosną ceny produkcji, co finalnie dotyka klientów i ich portfele - analizuje Patryk Górczyński, dyrektor zarządzający ASM Sales Force Agency, cytowany przez spidersweb.pl/bizblog.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić