Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Co najmniej 4 przypadki. Wstrząsający raport o byłym papieżu

775
Podziel się:

Papież Benedykt XVI wiedział o nadużyciach księży, którzy wykorzystywali dzieci, kiedy był arcybiskupem Monachium w latach 1977-1981 - wynika z nowego raportu dot. archidiecezji, który został opublikowany w czwartek.

Co najmniej 4 przypadki. Wstrząsający raport o byłym papieżu
Papież Benedykt XVI (Getty Images, Franco Origlia)

Raport podważa wieloletnie zaprzeczenia Benedykta. - Twierdzi, że nie wiedział o pewnych faktach, ale my uważamy, że tak nie jest – powiedział Martin Pusch.

- Został poinformowany o faktach - przekazał adwokat Martin Pusch z Monachium w ramach panelu ogłaszającego wyniki śledztwa.

Uważamy, że można mu zarzucić niewłaściwe postępowanie w czterech przypadkach - powiedział Pusch. - Dwie z tych spraw dotyczą nadużyć popełnionych w czasie jego kadencji i usankcjonowanych przez państwo. W obu przypadkach sprawcy pozostawali aktywni w duszpasterstwie.

- W czasie jego urzędowania zdarzały się przypadki nadużyć - dodał Pusch. - W tych przypadkach księża kontynuowali swoją pracę bez sankcji. Kościół nic nie zrobił - podkreślił.

Zobacz także: Duchowni działają jak mafia? „To rodzina, która kryje samych siebie”
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(775)
no cóż
4 miesiące temu
Jak raporty z kościołów protestanckich, z innych religii? Jakoś nie mogę się doczekać, a wiadomo, że i tam się sporo dzieje w tych kwestiach.
Kali
4 miesiące temu
Przecież brat Benedykta był ponad 40 lat dyrektorem szkoły katolickiej, w której przez ten czały czas były wykorzystywane szeksulanie dzieciaki przez katabasów! Było to zjawisko masowe i powszechne ale katabasy czuły sisę bezkarne bo uwczesna władza ich chroniła!
RYDZYK
4 miesiące temu
PRZECIEŻ JA WIEM ŻE U NAS SAMA PEDOFILIA JEST JA JESTEM CZŁONKIEM ZAŁOŻYCIELSTWA POCHWALONY.
niktważny
4 miesiące temu
Nie słyszałem aby jakakolwiek świecka organizacja zawodowa lub społeczna chroniła swoich członków przed odpowiedzialnością karną za molestowanie seksualne dzieci.
jolka
4 miesiące temu
każdy z nich taki sam, wszyscy wiedzieli, nasz też nie był lepszy! kupa zmanierowanych, zboczonych i nieprzejmujących się Bogiem facetów!!! mam wrażenie, że wcale nie wierzą w Boga, tylko lekki zawód wykonują. Takie wory bez dna!
Darek
4 miesiące temu
Papież Benedykt XVI wiedział o nadużyciach księży, którzy wykorzystywali dzieci, kiedy był arcybiskupem Monachium w latach 1977-1981 - wynika z nowego raportu dot. archidiecezji, który został opublikowany w czwartek. I W NAGRODĘ ZOSTAŁ PAPIEŻEM. KOCHAM KK, ON JEST NAPRAWDĘ WSPANIAŁY. ZA SWOJE ZANIEDBANIA LUB MACHLOJE MOŻNA NAWET ZOSTAĆ PAPIEŻEM, NO BRAWO.
krzych
4 miesiące temu
Mam 63 lata- dlaczego ja nigdy nie spotkałem się z przypadkami nadużyć seksualnych przez księży?
Stanisław
4 miesiące temu
Wszyscy )prawie) nawet "normalni" duchowni, nie mówiąc o tzw. "laikacie", wiedzieli o wypaczeniach seksualnych wśród księży od lat 60., okresu mojej młodości. Wcześniej zapewne też. Nie dziwię się, że ci, którzy teraz doszli do wysokich godności w hierarchii starają się swoją ówczesną wiedzę zakamuflować i udawać niewinnych zaniechania. Dewiacja seksualne to normalność wśród kleru, zobowiązanego do życia wbrew naturze. Tak było, jest i będzie.
Znawca
4 miesiące temu
Prawdziwa przyczyna odejścia Benedykta był wyrok wydany przez niezależny trybunał a dotyczył on śmierci 50 tys kanadyjskich dzieci tamtejszych Indian zamordowanych w katolickich szkołach. Ta sprawa została wyciszona w świecie a oskarżenie i wyrok dostała także krolowa angielska Elżbieta.Benedyk jako głowa kościoła został pociągnięty do odpowiedzialności za czyny ówczesnego Kościoła w Kanadzie i skazany na utratę majątku i wyrok wiezienia tydzień przed ogłoszeniem wyroku całkowicie zrzekl sie papieskiego urzędu ratując dobra materialne Watykanu.
Kłamca.
4 miesiące temu
Czy ktos widzial szefa mafii, ktory nic nie wiedzial, ze mafia kradnie, morduje i oszukuje? A czy ktos uwierzylby Hitlerowi, gdyby mowil ze nic nie wiedzial o holokauscie?
jaga
4 miesiące temu
Nadużycia seksualne to DNA każdej władzy nie podlegającej kontroli. Do tego dodać przewagę intelektualną i finansową, to dziecko się nie obroni.
meritum
4 miesiące temu
nasz papież na skrobał sobie ,on to do niego aniołek
jamci
4 miesiące temu
ogólnie możemy im skoczyć, a wiara w religijne bzdury nigdy nie upadnie
kasa i milcze...
4 miesiące temu
pedofilia w KK, owszem, może być, ale jak jest na uniwerkach w gabinetach terapeutycznych czy zdarzy się również wśród par lgbt, to milczycie, całkowicie przemilczacie niektóre potworne historie szczególne z lgbt, a jest o czym pisać! pominęliście też skandale w brytyjskiej izbie lordów która lekką ręką przegłosowała związki jednopłciowe, pominęliście skandale w hollywood czy w grupie szanownych naukowców przyznającej słynną na całym świecie szwedzką nagrodę nobla....
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić