Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|
aktualizacja

Oto paragon z apteki w Grójcu. Widzicie to? Ludzie się oburzyli

177
Podziel się:

Na facebookowym fanpage'u "Spotted Grójec-Okolice" opublikowano paragon z apteki. Jak widzimy na rachunku, apteka pobrała opłatę za dyżur nocny. Część internautów jest oburzona tym faktem, inni z kolei zwracają uwagę, że taka opłata funkcjonuje od wielu lat.

Oto paragon z apteki w Grójcu. Widzicie to? Ludzie się oburzyli
Na facebookowym fanpage'u "Spotted Grójec-Okolice" opublikowano paragon z apteki gdzie naliczono opłatę za dyżur nocny. (Facebook, Getty Images)

"Pierwszy raz spotkaliśmy się z takim czymś. Apteka pobiera opłaty za dyżur nocny. 3,20 zł" – czytamy pod zdjęciem paragonu na facebookowym fanpage'u "Spotted Grójec-Okolice". Pod wpisem pojawiła się lawina komentarzy. Część internautów w komentarzach wyraziło oburzenie tym faktem. Większość jednak podkreśla, że taka opłata działa od wielu lat w polskich aptekach.

Na drzwiach tej apteki wisi kartka z informacją, że podczas dyżuru pobierana jest opłata 3,20 i że jest to zgodne z rozporządzeniem MZ z 2002 roku, a z racji, że apteka czynna jest do 20, to po 20 jest już dyżur. Kartka jest na tyle widoczna, że można było wcześniej się zastanowić czy na pewno ten lek aż tak bardzo potrzebny – czytamy w komentarzach.

"I co panią dziwi? Od zawsze tak było. Apteka to prywatny biznes. Państwo nie dokłada złotówki, a fachowy personel musi być całą noc. Podobnie jak korzystanie z prądu. Trzeba się cieszyć, że w ogóle ktoś ten nocny dyżur chce mieć. Wyraźnie napisane, że apteka do 20. Po co pani przyszła po takie za przeproszeniem g… O 21? To działa w dwie strony. Panią dziwi opłata, a mnie pani zakup poza standardowymi godzinami apteki. Tym bardziej, że apteka działa zgodnie z prawem" – napisała inna internautka.

Do dyskusji pod zdjęciem paragonu z apteki dołączyli także farmaceuci. "Kilka lat temu dyżurowałam w aptece. Za dyżur dostawałam 120 zł. Sporadycznie trafiała się recepta na lek ratujący życie. Miałam za to zapytania o 2 nad ranem, czy mam rozmienić 20 zł i o 4 – amatorów pojemników na mocz. Często po takim dyżurze miałam utarg 90 zł. Nawet jeśli optymistycznie przyjmiemy, że marża wyniosła 20 proc., to chyba będziemy zgodni, że nie jest to dla właściciela apteki żadna gratka… Radni ochoczo wyznaczają dyżury aptek, ale w żadnym zakresie nie wspierają w ich pełnieniu. Aptekarze od lat walczą z tym problemem" – informuje internautka.

Jak się okazuje apteki mogą pobierać dodatek w wysokości 3,2 zł za nocną pracę, ale nie muszą tego robić. Rozporządzenie dot. naliczanej przez apteki funkcjonuje już od 20 lat.

Apteka ma prawo pobrać opłatę za sprzedaż leków w nocy. Jest to sankcjonowanie rozporządzeniem. Niezależnie od liczby wydanych leków możemy dopłacimy w nocy 3,20 zł za usługę. Praca w warunkach nocnych, więcej dyżurów i dodatkowy personel wymagają dodatkowych kosztów, stąd ten pomysł – tłumaczył jakiś czas temu Marek Tomków, prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Opolu w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".
Zobacz także: Gdzie największe wzrosty cen? "Drożeje właściwie wszystko"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(177)
Raby
1 tyg. temu
Apteki od lat kroją klientów (kto w handlu stosuje takie marże) bo są chronione przez państwo. Niech nie mówią o jakiejś misji. Chcą tylko porządnie zarobić. Nie wiedzą, że to się szybko skończy. Mają swoje światowe lobby, które straszy i napomina jakie to ważne, aby leki były podawane przez fachowca. To jest towar jak każdy inny. Internet i automatyzacja i tak wykończą apteki bez pomocy państwa.
Raby
1 tyg. temu
Renni w aptece 25 zł, w dino 15. Maxigra max w aptece 44 zł w internecie 15. Farmaceuci nie wiedzą już ile brać. Za kibel w nocy biorą tyle samo co w dzien.
Poalk
2 tyg. temu
Oburzeni są tylko socjaliści którym się wydaje, że jak nie pracują to mają mieć wszystko podsunięte pod nos. Mieszkam w średniej wsi, liczącej ok. 3000 mieszkańców. Najbardziej o wszystko oburzają się ci, co żyją z zasiłków, zapomóg itp Nawet renciści i emeryci żyjący za komuny tak nie narzekają jak tamci.
Polak
2 tyg. temu
Albo inaczej: za leki ratujące życie opłat nie pobierać, za pierdoły 25zł opłaty dodatkowej za dyżur nocny
Aga
2 tyg. temu
Witam , sam pracowałam w aptece i wielokrotnie w nocy pukano do drzwi po chusteczki do nosa lub rękawiczki jednorazowe . Apteka pełni dyżur nocny aby udzielisz pomocy choremu a nie wesołkom wracającym z nocnej balangi . Opłata 3,2 ma to minumum …. powinno być więcej . Apteka to nie sklep spożywczy ale punk medyczny …. trochę szacunku poprosimy . Pozdrawiamy farmaceuci i technicy apteczki .
asfdsadfsa
2 tyg. temu
ale dno. tlumaczenie że apteka to prywatny biznes nikogo nie obchodzi. APTEKA JAK SKLEP!!!!!!!!!!!!! czy sklepy pobierają opłaty za godziny nocne?
Jack
2 tyg. temu
ZAPAMIETAJCIE LUDZIE LEKI TO NAJLEPSZY BIZNES ...ZARAZ PO NALOGACH....A tu widać....ze jak potrzebujesz towar to w danej chwili to ile każą tyle płacisz....PROSTE...PAZERNOSC ...OT POLSKA KATOLICKI KRAJ....pomóc bliźniemu. Właśnie widać....no cóż OT taki kraj ,tylko kasa...PRZYKRE A TAK NA TA KOMUNE PLULI....ludzie byli biedniejsi ale bardziej sympatycznipmocni....A teraz ...JAK gościa skroić...dramat
I cooo??
2 tyg. temu
A p-osłowie "pracują " na Nas przez 24 a nawwt więcej godzin na dobę
wek
2 tyg. temu
O co ten wrzask, lepiej dać 3,2 zł niż mieć problem. Tylko głąby tego nie rozumieją.
pacjent
2 tyg. temu
a ile za dyżur nocny płacone ma lekarz, np za nockę piatek-sobota po nocce dniówka, sobota-niedziela po nocce dniówka, niedziela-poniedziałek i po nocce dniówka w szpitalu lub prywatnie do 18oo.Miesięcznie to wychodzi ok. 50 tys.
Człowiek
2 tyg. temu
Ojeju ludzie poprostu człowiek się zbulwersował że musiał dopłacić 3zł a miał kupić wracając z apteki jeszcze browarka i mu nie starczyło. Po co ta nagonka.
zigi
2 tyg. temu
Przepisy z prlu z lat 60tych "regulują"tą kwestie. Wtedy nie tak jak teraz apteki były państwowe. W małych miejscowościach gdzie aptek jest mało powstaje problem. Np 3 apteki w jakiejś małej miejscowości muszą na zmianę dyżurować. Co 3 dzień apteka musi być otwarta 24h. Zmiany nocne są nieopłacalne. Więcej trzeba pracownikowi zapłacić, klientów jest ułamek tego co zwykle i kupują zwykle rzeczy na których się nie zarabia. Logika nakazuje brać więcej od klientów.
myślący
2 tyg. temu
Są prawa i obowiązki > Jak apteka zarabia dziennie 2 tyś to raz na jakiś czas dyżur powinien być gratis czyli koszty prowadzenia działalności.
Od lat w
2 tyg. temu
gospodarce jest dodatek za zmianę nocną !
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić