PiS rozda Polakom kolejne prezenty. Już wiadomo, co szykuje na wybory

287

PiS rozpoczął już przygotowania do wyborów. Kolejny raz partia decyduje się postawić na seniorów i wprowadzić dla nich kolejne propozycje, które mają zachęcić ich do głosowania na Prawo i Sprawiedliwość.

PiS rozda Polakom kolejne prezenty. Już wiadomo, co szykuje na wybory
Marcin Obara (PAP, Marcin Obara)

PiS zacięcie walczy o jak najwyższe poparcie w kraju. Ponownie stawia na seniorów. Z "Gazety Wyborczej" z programu wyborczego partii dowiadujemy się, że planem PiS-u jest wprowadzenie 14. emerytury już na stałe.

Wybory parlamentarne. PiS ma prezenty dla seniorów

Wprowadzenie na stałe 14. emerytury przez PiS to nie jedyny element programu wyborczego partii. Jeden z polityków PiS powiedział, że całkiem możliwe jest 15. świadczenie w wysokości najniższej emerytury. 

Z sondażu Instytutu Badań Pollster wykonanego na zlecenie ‘Super Expressu" wynika, że aż 59 proc. osób chce, aby 14. emerytura została wprowadzona na stałe. Przeciwnych z kolei jest 41 proc. respondentów. Badanie wykonano na 1062 grupie dorosłych Polaków. 

Kiedy 14. emerytura w 2022?

W 2022 roku 14. emerytury dla seniorów zostaną wypłacone z urzędu na przełomie sierpnia i września. Tym razem wyniesie ona 1217,98 zł. Emerytura zostanie wypłacone emerytom lub rencistom, którzy na dzień wypłaty będą mieli prawo do świadczenia. Ponadto nie mogą oni przekroczyć ustalonego w danym roku progu dochodowego, wynoszącego 4188,44 zł brutto. 

PiS chce przesunąć wybory samorządowe

W czerwcu lub lipcu PiS ma plan przedstawić projekt dotyczący zmiany terminu wyborów samorządowych. Cały czas trwa na ten temat dyskusja, a żadne decyzje nie zostały jeszcze podjęte. 

"Dziennik Gazeta Prawna" pisze jednak o tym, że Prawo i Sprawiedliwość zamierza przesunąć wybory samorządowe na jesień 2024 roku. Z nieoficjalnych informacji wynika, że PiS nie chce, aby wybory lokalne były organizowane w tym samym czasie co parlamentarne. 

Autor: WEG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić