Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. GGG
|

PKP Intercity – nowe ceny biletów PKP

8
Podziel się:

PKP intercity od 13.01.2022 wprowadziło nowy cennik dla pasażerów. Bilety stały się droższe, co firma PKP Intercity tłumaczy obowiązkiem dostosowania cen biletów do obecnej sytuacji na rynku i wyższych kosztów prowadzenia działalności.

PKP Intercity – nowe ceny biletów PKP
PKP Intercity - nowe ceny biletów (Wikimedia Commons)

Ceny biletów PKP

Nowy cennik PKP Intercity wszedł w życie od 13 stycznia 2022 roku. Jest to pierwsza podwyżka biletów na przestrzeni kilku ostatnich lat - wcześniej aktualizacja cennika miała miejsce w 2013-2014 roku. Firma wyjaśnia pasażerom, że wzrost cen biletów związany jest z wyższymi kosztami prowadzenia działalności - chodzi np. o wyższe ceny energii trakcyjnej, wyższe koszty remontu taboru kolejowego oraz zaplecza technicznego oraz o zaniżone ceny w stosunku do oferty przewoźników regionalnych, którzy to systematycznie co jakiś czas zwiększali ceny biletów. Dostosowanie cennika było zatem konieczne, by koszt biletu był adekwatny do realnej sytuacji na rynku.

Bilety Intercity

W nowym cenniku biletów PKP Intercity nadal obowiązują ceny podzielone według pięciu progów. Trzy pierwsze to cena bazowa zawierająca upust o 15, 30 i 45%. Do tej pory rabat ten był niższy i wyglądał następująco: 10, 20 i 30%. Ostatnie dwa progi dotyczą tylko pociągów kategorii EIP i EIC i zaliczane są do stałej oferty "Promo Plus" oraz "Super Promo".

Zmiany pojawiły się również w ofercie Multiprzejazd oraz Multiprzejazd Max. Oferta obowiązuje od godz. 24:00 we wtorek do godz. 15:00 w czwartek i będzie umożliwiała dowolną ilość przejazdów w tym zakresie czasowym. Pasażer, który zdecyduje się na Multiprzejazd, będzie mógł poruszać się pociągami kategorii TLK i IC w 2. klasie za 119 zł i w 1. klasie za 159 zł.

Multiprzejazd Max obejmuje zaś wszystkie pociągi PKP Intercity. Bilet na przejazdy w 2. klasie kosztują 239 zł i w 1. klasie 396 zł. Przewoźnik zrezygnował z biletów weekendowych, które okazały się mało opłacalne dla firmy. Ponadto w cenniku zmieniła się także ilość relacji, na których do tej pory można było podróżować w ramach Biletu Taniomiastowego. Również bilety okresowe mają nowy cennik.

Pociąg EIP

Pociąg EIP to w rozwinięciu Express InterCity Premium. Są to pociągi należące do najwyższej kategorii pociągów, które uruchomiła spółka PKP Intercity. Pociągi z tej kategorii kursują na wybranych trasach od 14 grudnia 2014. Wyróżniają się szybkością i nowoczesnym wyglądem, zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Wprowadzenie ich na polski rynek oznaczało duży krok w stronę unowocześnienia transportu w polskim sektorze transportu. Podróżowanie takim rodzajem gwarantuje o wiele wyższy komfort podróżowania koleją w Polsce.

Zobacz także: Wyznanie Ardanowskiego. "To pokazuje, że ta góra lodowa się kruszy"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
Jajaja
5 miesięcy temu
Cena w górę a pociągi ciągle opóźnione
Głupki
5 miesięcy temu
Hahaha !!! Cała Europa obniża ceny biletów kolejowych a te głupki podwyższają hahaha... Przepalać Ruską ropę, przepalać ! Wszyscy się samochodów !!!!
Aga
5 miesięcy temu
Ceny biletów w górę a warunki w pociągach to jakaś kpina. Jechałam z dziećmi nad morze Intercity w klasie 1 i szok.Ceny już wtedy były nieadekwatne do warunków jakie na nas czekały a tu jeszcze podwyżka... Klima nie działała mimo upału i 6 osób w przedziale, toalety to jakaś porażka:jedna nieczynna a w drugiej córka się zacięła bo zamki sprzed epoki lodowcowej... Otwarcie okna to porażka:po raz, że trzeba było się siłować takie były nowoczesne, a dwa po otwarciu hałas niemiłosierny i przeciąg , że łeb urywało... To była ta super klima... Koszmar.
Stanislawa
5 miesięcy temu
W domu siedzieć Do kościoła żeby się udać nie trza jechać pociągiem
Leon777
5 miesięcy temu
Proponuję tym nieudacznikom z pkp intercity zmiane zawodu wcześniejszą emeryture albo prace porządkowe na terenach kolejowych.Jako nagroda za bezmyslne podwyźki cen biletow oraz likwidacje biletow weekendowych.W tejfirmie brak jest ludzi myślących kategoriami pasazera a nie urzédnika za biurka.
Olololo
5 miesięcy temu
IR relacja skierniewice-warszawa zachodnia - skierniewice bilet miesięczny kosztuje 230 zł, ta sama relacja i IC i TLK 378 zł. Nie widzę żeby IC i TLK miało tanie bilety..
lux
5 miesięcy temu
O miesiąc spóżniona informacja
Stan
5 miesięcy temu
Szybkością????? 🤣
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić