Podwyżki w Tatrach. Turyści zapłacą teraz więcej

120

Złe wieści dla polskich turystów. Tatrzański Park Narodowy podniósł ceny biletów za wejście na turystyczne szlaki. Na podwyżkę zdecydowano się równo rok po zmianie poprzedniego cennika.

Podwyżki w Tatrach. Turyści zapłacą teraz więcej
Turyści nad Morskim Okiem (zdjęcie ilustracyjne) (PAP, Grzegorz Momot)

Inflacja dociera do każdego zakątka Polski. Tatrzański Park Narodowy przekazał złe wieści dla turystów, którzy zamierzają odwiedzić w tym sezonie Tatry. Niestety podobnie jak rok temu odwiedzający muszą przygotować się na wzrost cen wejściówek.

Informacja dotycząca podwyżek pojawiła się na stronie internetowej TPN. Nowe stawki obowiązują od 1 marca i są niezależne od panującej pory roku. Oznacza to, że te same ceny będą zarówno latem, jak i zimą. Chodzi o opłaty za wejście na turystyczne szlaki.

Bilet ulgowy jednorazowy podrożał z 3,50 zł do 4 zł. Dorosła osoba za jednorazowe wejście musi zapłacić 8 zł, czyli o złotówkę więcej niż dotychczas. O 5 złotych podrożał za to bilet normalny na 7 dni. Teraz trzeba za niego zapłacić 40 zł. Ta sama wejściówka dla najmłodszych to 20 zł, a nie 17,50 zł jak dotychczas. Więcej zapłacą również grupy. Bilet grupowy normalny zamiast 63 zł kosztuje 72 zł, a w wersji ulgowej z 31,50 zł podrożał do 36 zł.

Zobacz także: Apel Ukrainy do rosyjskich żołnierzy. "Bardzo dobra zagrywka, naprawdę cwana"
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić