Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
WIP
|
aktualizacja

Pojechał nad polskie morze. Za cenę jednego naleśnika można zrobić cały talerz!

379
Podziel się:

Jeden z czytelników o2.pl nadesłał do redakcji zdjęcie cennika jednego z nadmorskich lokali. Pan Paweł wyjechał nad polskie morze. Odwiedził Międzyzdroje, gdzie zaskoczyła go cena naleśników. Za jedną sztukę można przyrządzić cały talerz!

Pojechał nad polskie morze. Za cenę jednego naleśnika można zrobić cały talerz!
Pojechał nad polskie morze. Za cenę jednego naleśnika można zrobić cały talerz! (Pixabay)

Tego, że drożyzna szaleje, w żaden sposób nie da się już ukryć. Inflacja w czerwcu osiągnęła w Polsce 15,6 proc. Niestety, ale to najwyższy wzrost cen od 1997 roku, według danych GUS. Wysokie ceny dają się Polakom we znaki. Jedną z grup, która odczuwa to najbardziej, są chyba turyści, którzy wybrali się na urlop nad Morze Bałtyckie.

Niedawno pisaliśmy o cenniku toalety publicznej na Helu. Za jednorazowe wejście trzeba zapłacić aż pięć złotych! To jednak nie koniec absurdów. Porównaliśmy też paragon nadesłany do redakcji w 2021 roku. Dziś obiad dla kilkuosobowej rodziny, w tej samej restauracji, wyniósłby ją o 12 proc. więcej.

Do redakcji o2.pl wciąż napływają nowe wiadomości od nadmorskich turystów. Pan Paweł na miejsce wypoczynku wybrał Międzyzdroje. Czytelnik o2.pl wybrał się nad polskie morze, jednak radość ze słonecznej plaży, zakłóciły mu wysokie ceny. Podzielił się z nami zdjęciem cennika z lokalnej naleśnikarni.

Cena za jednego naleśnika jest piorunująca. Jak można zobaczyć na zamieszczonej w wiadomości fotografii, za zwykły placek z dodatkiem zaledwie cukru pudru, musimy zapłacić... 15 złotych. Dwa złote więcej kosztuje ten z dżemem, a za naleśnika z owocami i polewą musimy wykosztować się aż 25 złotych!

To jednak nie są najwyższe ceny umieszczone na liście. Naleśniki z Międzyzdrojów są jeszcze droższe. Jeśli chcemy zjeść deser "na wypasie" na przykład z nutellą i ananasem, musimy liczyć się z tym, że z portfela zniknie nam 27 złotych.

Prawdziwym rekordzistą jest jednak naleśnik z serkiem waniliowym i miksem owoców. Jest najdroższy i kosztuje aż 31 złotych. To ponad połowę więcej niż podstawowa wersja... suchego placka z cukrem pudrem. Za 30 złotych spokojnie można kupić składniki i samemu przygotować cały talerz pysznych naleśników. Przy takich cenach od razu odechciewa się jeść!

Zobacz także: Rekordowo wysokie ceny nad morzem? Ekspert o "specyficznym roku"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(379)
Andzi
miesiąc temu
Nie kupować proste , a jak widzisz cenę i zamawiasz to po co później beczysz chyba byłeś świadom ile to kosztuje ? Uważasz ze ktoś za darmo ma tam w 30 * siedzieć i Tobie usługiwać ?
domi
miesiąc temu
Drożyzna, siostra była nad Bałtykiem i mówiła, że wszędzie ceny są wysokie. Ja byłam na 7 w Grecji i tam miałam zapewniony lot enterem, transfer z lotniska, hotel jedzenie all nie wspominam już o dobrej pogodzie i zapłaciłam tylko kilka złotych drożej niż siostra.
Zxc
miesiąc temu
Nie stać cię biedaku to nie kupuj. Proste
pisDopaki
miesiąc temu
Ja bym zamówił najadł się i gdybym dostał wysoki rachunek wezwał bym Policję , przedstawiciela federacji konsumentów oraz sanepid ale przede wszystkim nie zapłacił bym i tyle bo moim zdaniem właściciele tych złodziejskich jadłodajni powinni siedzieć .
nie no:
miesiąc temu
szczęściarz, mnie nie stać na wyjazd - nie mam dzieci...
Ważne pytanie
miesiąc temu
Czy zaskoczony Pan Paweł w końcu zaskoczy, kto mu te ceny zafundował, czy znów zagłosuje na PiS, tak jak mu w kościółku kazali?
ekonomista
miesiąc temu
Firmy płacą za prąd kilka razy drożej niż prywatni, dlatego trzeba naleśniki smażyć w domu. Będzie taniej
wykladowca
miesiąc temu
Niech się wezmą za robotę i wrócą na wieś do babci karczować pole, które stoi odłogiem, a nie czekać na PIS, który za wszystko zapłaci. A taki Tusk głąb wykorzystuje te narzekanie i pieprzy ile to będzie chleb kosztował.
Milioner
miesiąc temu
Ludzie z klasy niższej nie powinni jeździć na wakacje, bo ich po prostu na nie nie stać.
Grace
miesiąc temu
a może ktoś by podał jeszcze średnicę tego naleśnika bo w wielu miejscach smażą na zamówienie takie wielkie , jak kiedyś taki zamówiłam , z owocami i niestety poległam bo był wielki, smażony na elektrycznej naleśnikarce o średnicy 40 cm.
werto
miesiąc temu
a to dzięki 500+
prawda
miesiąc temu
niech pisowski nierób płaci, stać go bo żyje z zasiłków i naszych podatków
marco
miesiąc temu
ten naleśnik sam się upiecze > ręce opadają ..jest drogo ponieważ kazdy chce żyć ...na szyldzie nie pisze caritas tylko firma która musi płacić podatki itd....
izik
miesiąc temu
no drogo jak przeliczyć na Euro za 3 zł.... bo jak za 4,75 to już w normie
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić