Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

"Absurd i katastrofa". Żona Budki pokazała zdjęcie z Gliwic

1792
Podziel się:

"Nie mamy szans na dalszą działalność" - przyznaje właścicielka znanej piekarni w gliwickiej dzielnicy Ostropa. Jak wylicza, w tym roku wzrost cen na gaz, który jest podstawą w branży piekarniczej, wyniesie aż 800 proc. "Niszczycielska siła Polskiego Ładu" - opisuje sytuację gliwicka radna Katarzyna Kuczyńska-Budka.

"Absurd i katastrofa". Żona Budki pokazała zdjęcie z Gliwic
Piekarnia musi się zamknąć. Powód? Tylko w styczniu rachunek za gaz wynosi ok. 30 tys. zł (Getty Images, Facebook)

Kuczyńska-Budka, która prywatnie jest żoną wiceprzewodniczącego KO Borysa Budki, zamieściła na Facebooku zdjęcie z piekarni Sobczak w gliwickiej dzielnicy Ostropa.

"To absurd i katastrofa"

Na przyklejonej kartce właścicielka Iwona Sobczak informuje, że przedsiębiorstwo kończy swoją działalność. Kobieta stwierdziła, że rodzinną tradycję musi przerwać przez drastyczne podwyżki ceny gazu dla przedsiębiorstw. Jak wylicza, w tym roku musiałaby zapłacić aż o 800 proc. więcej.

Przy średnim zużyciu naszego pieca prognozowany rachunek za gaz w samym styczniu wynosi około 30 tys. złotych. Do tego dochodzą wszystkie inne podwyżki. To absurd i katastrofa - oburza się właścicielka.

"Rewolucja systemu podatkowego"

Piekarnia Sobczak działała w gliwickiej dzielnicy Ostropa nieprzerwanie przez ponad 40 lat. "Nie mamy szans na dalszą działalność" - przyznaje właścicielka.

Polski Ład był zapowiadany jako "rewolucja dla systemu podatkowego". Podnosi kwotę wolną od podatku do 30 tys. zł, przesuwa drugiego progu podatkowego z 85 tys. zł do 120 tys. zł oraz likwiduje możliwości odliczania większej części składki zdrowotnej od podatku.

Dla wielu jednak, jak widać, ta "rewolucja" jest bardzo bolesna. Z całej Polski napływają doniesienia o kłopotach, w jakich znalazły się kolejne firmy. Małe przedsiębiorstwa najbardziej dotyka zmiana podstawy wysokości składki na ubezpieczenie zdrowotne i brak możliwości jej odliczenia od podatku w rocznym PIT.

Zobacz także: Polski Ład się nie udał? Buda: Przy takiej reformie mogło dojść do problemów
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1792)
Autogazownik1
4 miesiące temu
OKI, dość PISU....chcemy zyć normalnie....
Sten
4 miesiące temu
Co ma POlski ład do cen gazu? Zdaje się, że to reforma podatkowa a nie energetyczna i żona Budki powinna to wiedzieć!
wrr
4 miesiące temu
a co, Budka POdpalona?
świadomy
4 miesiące temu
Kwota wolna , ale bez innych zmian. O to walczyliśmy !
xxxx
4 miesiące temu
Rozpierdzielicie ten nasz Kraj doszczętnie, złodzieje. Nie myślałem, że za swojego życia doczekam takiego bałaganu.
Magda 56
4 miesiące temu
Precz z tą Mafią Pisowską tym Morawieckim i Kaczyńskim i Rydzykiem i Klerem.
EDYTA 48
4 miesiące temu
MORAWIECKI I KACZYŃSKI TO WASZ WINA PISOWSKA NIE UMIECIE RZĄDZIĆ KRAJEM MACIE KREW NA RĘKACH A BALBINA KAZAŁ LĄDOWAĆ BRATU TAKA JEST PRAWDA A TEN MACIEREWICZ MA WSZYSTKO NAGRANE WIĘC NIECH POKAŻE OBYWATELOW POLSKI CO JESTEŚCIE WARCI.
Kwach
4 miesiące temu
Jakie to dziwne przecież taką piekarnię idzie sprawdzić w każdej chwili ile i za co płaci a za ile czy PO ile sprzedaje chleb !!!
Romcio
4 miesiące temu
Hejterzy już widać pracują, jak czytam te komentarze to żygać się chce, nawet żaden zwierzak nie robi w swoje leże a ci za kilka srebrników stają na Polakow.
jan
4 miesiące temu
Niech poda jaki ma samochód i majątek i ile płaci pracownikom . Za PO piekarnie płaciły 600 złotych za 260 godzin pracy .
myślisz
4 miesiące temu
Ja mam prostsze rozwiązanie, zamykam działalność, gdy tylko obniżą VAT na paliwo, gdyż obecnie: 1/ kupując 1 l ON po 4,69 zł az litr płacę netto : 4,68 zł po obniżce VAT i ceny na 5,30 za litr zapłacę netto: 4,90 zł Wystawiam za usługę fakturę VAT na 123 zł otrzymuję netto: 100 zł Po obniżce ceny paliwa klient zechce obniżki za usługę wystawie więc fakturę VAT na 113 zł za usługę otrzymam netto:89 zł Wniosek moje koszty wzrosną, a dochód zmaleje, to będzie bez sensu.
Donek
4 miesiące temu
To im Putin z Merkelową dowalili. Co na to ich przyjaciel Tusk ?
Waldi
4 miesiące temu
Jak ta piekarnia upadnie,pewnie kupi ją za grosze pani Morawiecka (jak działkę we Wrocławiu),a potem się zobaczy komu i za ile można sprzedać.
Ela
4 miesiące temu
Polski ład podnosi ceny gazu?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić