"Absurd i katastrofa". Żona Budki pokazała zdjęcie z Gliwic

4259

"Nie mamy szans na dalszą działalność" - przyznaje właścicielka znanej piekarni w gliwickiej dzielnicy Ostropa. Jak wylicza, w tym roku wzrost cen na gaz, który jest podstawą w branży piekarniczej, wyniesie aż 800 proc. "Niszczycielska siła Polskiego Ładu" - opisuje sytuację gliwicka radna Katarzyna Kuczyńska-Budka.

"Absurd i katastrofa". Żona Budki pokazała zdjęcie z Gliwic
Piekarnia musi się zamknąć. Powód? Tylko w styczniu rachunek za gaz wynosi ok. 30 tys. zł (Getty Images, Facebook)

Kuczyńska-Budka, która prywatnie jest żoną wiceprzewodniczącego KO Borysa Budki, zamieściła na Facebooku zdjęcie z piekarni Sobczak w gliwickiej dzielnicy Ostropa.

"To absurd i katastrofa"

Na przyklejonej kartce właścicielka Iwona Sobczak informuje, że przedsiębiorstwo kończy swoją działalność. Kobieta stwierdziła, że rodzinną tradycję musi przerwać przez drastyczne podwyżki ceny gazu dla przedsiębiorstw. Jak wylicza, w tym roku musiałaby zapłacić aż o 800 proc. więcej.

Przy średnim zużyciu naszego pieca prognozowany rachunek za gaz w samym styczniu wynosi około 30 tys. złotych. Do tego dochodzą wszystkie inne podwyżki. To absurd i katastrofa - oburza się właścicielka.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

"Rewolucja systemu podatkowego"

Piekarnia Sobczak działała w gliwickiej dzielnicy Ostropa nieprzerwanie przez ponad 40 lat. "Nie mamy szans na dalszą działalność" - przyznaje właścicielka.

Polski Ład był zapowiadany jako "rewolucja dla systemu podatkowego". Podnosi kwotę wolną od podatku do 30 tys. zł, przesuwa drugiego progu podatkowego z 85 tys. zł do 120 tys. zł oraz likwiduje możliwości odliczania większej części składki zdrowotnej od podatku.

Dla wielu jednak, jak widać, ta "rewolucja" jest bardzo bolesna. Z całej Polski napływają doniesienia o kłopotach, w jakich znalazły się kolejne firmy. Małe przedsiębiorstwa najbardziej dotyka zmiana podstawy wysokości składki na ubezpieczenie zdrowotne i brak możliwości jej odliczenia od podatku w rocznym PIT.

Zobacz także: Polski Ład się nie udał? Buda: Przy takiej reformie mogło dojść do problemów
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić