Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
CHE
|

Polacy chcą testów na COVID-19 w pracy. Większość z nas uważa, że to niekonieczne

4
Podziel się:

Nawet dwie trzecie z nas uważa, że testy na COVID-19 w pracy powinny być zapewniane przez pracodawcę. Połowa Polaków chciałaby przy tym, żeby testy był wykonywane regularnie.

Polacy chcą testów na COVID-19 w pracy. Większość z nas uważa, że to niekonieczne
Z badania Siemensa wynika, że blisko jedna trzecia Polaków wykonywała test z własnej inicjatywy (East News)

Koronawirus w zakładach pracy

Aż 9 na 10 Polaków zetknęło się w pracy z trybem zdalnym lub hybrydowym. Ci z nas, którzy do firmy zaglądają regularnie, chcą, by pracodawca zapewniał nam regularne testy na obecność koronawirusa. Jak wynika z badania Siemensa, 49 proc. z nas uważa ponadto, że powinny być one wykonywane regularnie.

Co ciekawe, 47 proc. z osób pracujących zdalnie lub hybrydowo wskazuje, że warunkiem pełnego powrotu to trybu stacjonarnego w pracy jest zapewnienie przez przełożonych regularnych testów na COVID-19.

Jak czytamy w badaniu Siemens Healthineers, ankietowani argumentują, że nie mają problemu z powrotem do biur, jeżeli pracodawca minimalizuje ryzyko zakażenia COVID-19 w pracy. Ma to - ich zdaniem - stanowić wyraz odpowiedzialności pracodawcy za bezpieczeństwo pracowników.

Zobacz także: Jak wzmocnić odporność? Dr Ernest Kuchar radzi, co robić

Paszporty covidowe w pracy

Część zakładów pracy poszła o krok dalej. Duża kielecka firma prawdopodobnie jako pierwsza w regionie zacznie wymagać od pracowników paszportów covidowych. Świętokrzyskie Kopalnie Surowców Mineralnych wprowadzą przepisy już od 1 stycznia.

Na teren zamknięty firmy wstęp będą mieli tylko ci pracownicy, którzy okażą certyfikat szczepień. Przepisy obejmą budynki biur na terenie kopalni Jaźwica, Laskowa, Winna i bazy transportowej Białogon oraz maszyny i samochody należące do spółki.

Są jednak pewne wyjątki. Obowiązek nie dotyczy przestrzeni otwartych na kopalniach i przed budynkami biur. To samo tyczy się obszarów specjalnie wyznaczonych dla klientów w punktach obsługi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(4)
sędzia Dredd
2 miesiące temu
Którzy polacy ? Nachalna,prymitywna propaganda.U mnie w firmie 50 osób nie spotkałem żadnego polaka który by chciał testów katarkowych.Uprzedzę prymitywów nie pracuje u nas żaden ukrainiec i inny nachodziec.
Roman
2 miesiące temu
He he. Tępa propaganda. To tak jak w czasie II WŚ żydzi domagali się zamknięcia w getcie a później palenie nimi w piecu. Oczywiście dla ich dobra . Jako ciekawostkę dodam iż, projekt ten Niemcy przewrotnie nazwali Życie, nie godne życia (akcja Reihard)
Papaja
2 miesiące temu
Pamiętaj, że jeśli nadal jesteś nieszczepiony, to przeżyłeś największą wojnę psychologiczną w historii ludzkości. Od dziesięcioleci knuli ten szatański plan. Czy możesz sobie wyobrazić, ile czasu, ile zasobów i ile wysiłku w to włożono? Zbadali oni każdy możliwy sposób, aby zniewolić wasze umysły i nakłonić do szczepień. Próbowali was zdemoralizować, korumpując społeczeństwo w każdy możliwy sposób. Próbowali cię oczernić. Próbowali cię zwabić pieniędzmi, prezentami i nagrodami. Próbowali was zdezorientować i sprawić, byście zwątpili we własną rzeczywistość i tożsamość. Próbowali oni zmusić was do podeptania własnych zasad, wartości i moralności. Udało im się nawet sprawić, że twoi bliscy zwrócili się przeciwko tobie. Prawie każdy z nas to odczuwał. Większość z nich splajtowała. Ale nie zrobiłeś tego. Pomyśl tylko, jak wiele słabości przeszedłeś i pokonałeś. Nigdy nie spasowałeś. Nadal jesteś nieszczepiony. Wciąż masz czystą krew. Wszystkie ich sztuczki na ciebie nie zadziałały. Wszystkim nieszczepionym przesyłam więc „Na zdrowie, ludzie honoru! Stać mocno !” Damy radę, 2 lata za nami , jesteśmy bliżej mety!
Karinka
2 miesiące temu
Czyli zamordyzm zaczyna się szerzyć!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić