Polacy chcą testów na COVID-19 w pracy. Większość z nas uważa, że to niekonieczne

4

Nawet dwie trzecie z nas uważa, że testy na COVID-19 w pracy powinny być zapewniane przez pracodawcę. Połowa Polaków chciałaby przy tym, żeby testy był wykonywane regularnie.

Polacy chcą testów na COVID-19 w pracy. Większość z nas uważa, że to niekonieczne
Z badania Siemensa wynika, że blisko jedna trzecia Polaków wykonywała test z własnej inicjatywy (East News)

Koronawirus w zakładach pracy

Aż 9 na 10 Polaków zetknęło się w pracy z trybem zdalnym lub hybrydowym. Ci z nas, którzy do firmy zaglądają regularnie, chcą, by pracodawca zapewniał nam regularne testy na obecność koronawirusa. Jak wynika z badania Siemensa, 49 proc. z nas uważa ponadto, że powinny być one wykonywane regularnie.

Co ciekawe, 47 proc. z osób pracujących zdalnie lub hybrydowo wskazuje, że warunkiem pełnego powrotu to trybu stacjonarnego w pracy jest zapewnienie przez przełożonych regularnych testów na COVID-19.

Jak czytamy w badaniu Siemens Healthineers, ankietowani argumentują, że nie mają problemu z powrotem do biur, jeżeli pracodawca minimalizuje ryzyko zakażenia COVID-19 w pracy. Ma to - ich zdaniem - stanowić wyraz odpowiedzialności pracodawcy za bezpieczeństwo pracowników.

Zobacz także: Jak wzmocnić odporność? Dr Ernest Kuchar radzi, co robić

Paszporty covidowe w pracy

Część zakładów pracy poszła o krok dalej. Duża kielecka firma prawdopodobnie jako pierwsza w regionie zacznie wymagać od pracowników paszportów covidowych. Świętokrzyskie Kopalnie Surowców Mineralnych wprowadzą przepisy już od 1 stycznia.

Na teren zamknięty firmy wstęp będą mieli tylko ci pracownicy, którzy okażą certyfikat szczepień. Przepisy obejmą budynki biur na terenie kopalni Jaźwica, Laskowa, Winna i bazy transportowej Białogon oraz maszyny i samochody należące do spółki.

Są jednak pewne wyjątki. Obowiązek nie dotyczy przestrzeni otwartych na kopalniach i przed budynkami biur. To samo tyczy się obszarów specjalnie wyznaczonych dla klientów w punktach obsługi.

Autor: CHE
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić