Dramat w Niemczech. Woda mózgowa po teście na COVID-19

297

Każdego dnia na całym świecie wykonuje się miliony testów na obecność koronawirusa. W Osnabrück w Niemczech w wyniku nieprawidłowego wykonania wymazu z nosa w trakcie testu na koronawirusa jedna z pacjentek doznała urazu czaszki. Konieczne było przeprowadzenie operacji.

Dramat w Niemczech. Woda mózgowa po teście na COVID-19
Pacjentka z Osnabrück w Niemczech miała wyjątkowego pecha, gdyż podczas pobierania wymazu z nosa podczas testu na COVID-19 doznała urazu czaszki. (Getty Images)

Jak donosi regionalna gazeta "Neue Osnabrücker Zeitung" kobieta doznała urazu w styczniu tego roku. Pacjentka z Osnabrück w Dolnej Saksonii z powodu występujących objawów typowych dla COVID-19 przeszła test na obecność koronawirusa. Bezpośrednio po badaniu wystąpiło krwawienie z nosa, pacjentka skarżyła się także na ból głowy. Przez kilka tygodni z nosa Niemki wypływał również klarowny płyn.

Dopiero w marcu lekarze zidentyfikowali płyn jako wodę mózgową. Podczas badania specjaliści stwierdzili u pacjentki uraz podstawy czaszki, przez który płyn mózgowo-rdzeniowy przedostał się do nosa. Uraz był najwyraźniej spowodowany nieprawidłowym wykonaniem wymazu z nosa podczas testu na koronawirusa. Konieczna była operacja.

W kwietniu przeprowadzono 90-minutowy zabieg w Marienhospital w Osnabrück, podczas którego lekarze zamknęli powstałą w czaszce kobiety dziurę.

Główny lekarz kliniki w Marienhospital w Osnabrück dr Konrad Sommer tłumaczy, że taki przypadek to "absolutna rzadkość". Pacjenci nie mają się czego obawiać, gdy test jest przeprowadzony właściwie. Pacjentka nadal musi regularnie kontrolować stan swojego zdrowia po operacji. "To się po prostu stało, muszę teraz przez to przejść" - mówi pacjentka w rozmowie z "Neue Osnabrücker Zeitung".

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Niepokojące wątpliwości ws. wariantu indyjskiego
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić