aktualizacja 

Polka zakochała się w "niemieckim lekarzu". Za późno się ocknęła

13

Ponad 100 tysięcy złotych straciła mieszkanka powiatu zwoleńskiego, która uwierzyła w internetową miłość. Kobieta przez pół roku korespondowała z mężczyzną podającym się za niemieckiego lekarza, przebywającego na kontrakcie zawartym z ONZ. Zapewniana o szczerości uczuć, kilkakrotnie przelała pieniądze na jego konto.

Polka zakochała się w "niemieckim lekarzu". Za późno się ocknęła
Zdjęcie ilustracyjne. (Pixabay)

Do zwoleńskich policjantów zgłosiła się mieszkanka powiatu, która padła ofiarą "internetowej miłości". Kobieta powiedziała, że w 2022 roku na jednym z portali społecznościowych poznała mężczyznę, który podawał się za niemieckiego lekarza ortopedę, który przebywa na kontrakcie z ONZ na jednej z wysp Pacyfiku.

Nowy znajomy bardzo szybko zaczął zapewniać kobietę o swoich uczuciach i oznajmił, że chce się spotkać. Jedyną możliwością spotkania jest urlop. On sam nie mógł opłacić urlopu, ponieważ z wnioskiem o urlop musi wystąpić osoba najbliższa. Kobieta poinformowała mężczyznę, że nie posiadała pieniędzy, żeby zapłacić za jego urlop.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Prezydent Sopotu o sprawie Iwony Wieczorek. "Patrzę z przerażeniem"
Nowy znajomy, chcąc utwierdzić szczere intencje wobec kobiety, podał jej dane do swojego konta, aby mogła skorzystać z jego pieniędzy. W ten sposób wzbudził zaufanie kobiety i utwierdził, że jego intencje są szczere. Niestety konto było fałszywe i pokrzywdzona nigdy nie otrzymała pieniędzy, a sama złapana w sieć kłamstw kilkakrotnie przelewała pieniądze na jego konto, wzięła nawet kredyt w banku i zapożyczyła się u znajomych. Po upływie około pół roku zorientowała się, że ma do czynienia z oszustem i zdecydowała zgłosić to policji - relacjonuje mł.asp. Katarzyna Słyk oficer prasowy KPP w Zwoleniu.

W wyniku oszustwa mieszkanka powiatu zwoleńskiego straciła ponad 100 tysięcy złotych.

Warto pamiętać, że oszuści cały czas modyfikują swój sposób działania i dlatego w każdym przypadku, gdy ktoś próbuje uzyskać od nas pieniądze, trzeba wykazać się dużą ostrożnością. Najlepiej nie ulegać chwilowemu zauroczeniu, presji czasu i nie przekazywać pieniędzy nieznanym osobom! O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy należy poinformować policję. Pamiętajmy, że tylko nasza ostrożność, czujność i dystans do przekazywanych informacji spowodują, że nie staniemy się kolejną ofiarą oszustwa - ostrzega policja.
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić