Wymowna mapka. Polska kontra reszta Europy. Można się przerazić

781

Niepokojące wieści z obszaru gospodarki. W naszym kraju padają kolejne rekordy cen za energię elektryczną. Ile obecnie trzeba płacić za prąd? Najnowsze dane są wręcz porażające.

Wymowna mapka. Polska kontra reszta Europy. Można się przerazić
Wymowna mapka. Ceny energii z dostawą na europejskich giełdach. W Polsce są najwyższe (Pixabay, Twitter)

Dramatyczne wieści. Ceny energii elektrycznej na rynku hurtowym w naszym kraju przekroczyły już tysiąc złotych za megawatogodzinę.

Warto spostrzec, że cena kontraktu z dostawą w styczniu na Towarowej Giełdzie Energii urosła w poniedziałek aż o 14,9 proc. i wyniosła 1008 zł 60 gr.

W kontraktach lutowych cena również przekracza tysiąc złotych. Kontrakty roczne mają oczywiście niższe ceny, jednak także drożeją.

Wymowna jest poniższa mapka. Pokazuje ona, jak wyglądają ceny energii z dostawą w tym momencie na europejskich giełdach.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Drożyzna w Polsce. Ceny energii to szaleństwo!

W Polsce padają rekordy cen za energię elektryczną. W kilku innych krajach również jest drogo, ale - jak widać na powyższej mapce - nasz kraj to czołówka Europy. Za prąd musimy płacić naprawdę sporo.

Co równie niepokojące, nadal drożeje gaz. Cena kontraktu z dostawą w pierwszym kwartale wzrosła aż o 12,7 proc. Nowy rekord zbliża się nieubłaganie.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić