Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
MDO
|

Będzie dodatkowe 500+. Premier Mateusz Morawiecki przekazał komunikat

83
Podziel się:

We wtorek premier Mateusz Morawiecki poinformował, że rząd przyjął projekt ustawy o rodzinnym kapitale opiekuńczym. Teraz trafi on do Sejmu.

Będzie dodatkowe 500+. Premier Mateusz Morawiecki przekazał komunikat
Mateusz Morawiecki (PAP)

Co do zasady nowe świadczenie będzie wypłacane przez 24 miesiące w kwocie 500 złotych. Będzie dotyczyć drugiego i każdego kolejnego dziecka w wieku od 12. do 36. miesiąca życia.

Rodzice mają jednak pole manewru. Mogą bowiem zdecydować, że chcą otrzymywać świadczenie tylko przez rok w wysokości tysiąca złotych miesięcznie.

Projekt dotyczący świadczenia mówi o tym, że będzie ono przysługiwać bez względu na dochód uzyskiwany przez rodzinę. Wsparcie finansowe będzie ponadto nieopodatkowane.

Rodzinny kapitał opiekuńczy - od kiedy?

Wielu rodziców z pewnością zastanawia się, od kiedy będzie wypłacane to nowe świadczenie. W projekcie założono, że rozwiązania wejdą w życie 1 stycznia 2022 roku.

Świadczeniem będzie się opiekować Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski będzie można składać tylko elektronicznie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(83)
to ja
5 miesięcy temu
jeszcze większa dziura w gospodarce. nie zdziwię się jak za 20 lat to wenezuelczycy będę nam współczuć biedy (oczywiście to żart, ale jest źle)
EuPi
5 miesięcy temu
Ile dostanie Kaczyński?
Mątwa
5 miesięcy temu
A może niech PRACUJĄCY rodzice w tym kraju po prostu NORMALNIE zarabiają, będą w stanie utrzymać dzieci i nie będą potrzebne żadne zapomogi od państwa. Zdecydowana większość ludzi, nie tylko w tym społeczeństwie, ma szacunek dla zarobionych, a nie darmowych pieniędzy. I proszę mnie nie pouczać, że wychowywanie dzieci to też praca, bo mamy ich trójkę, więc nie jest to dla mojej rodziny prawda objawiona. Pierwszym warunkiem otrzymania jakiegokolwiek dodatku powinno być udokumentowanie , że się pracuje. Nagle zmalałoby bezrobocie- w większości fikcyjne.
Patriot
5 miesięcy temu
Jakie pieniędze może zapłacić żąd jak żąd nie ma żadnych pieniędzy oni rozdają pieniądze podatników.T woła o pomstę do nieba.
Jaro
5 miesięcy temu
Wybory się zbliżają !! motto PiSPO utrzymać władzę za wszelką cenę
fff
5 miesięcy temu
niech zgadne co podrozeje? - aha WAHA po 10 zebli ? ff
Marrs
5 miesięcy temu
36 nowych podatków w 6 lat! Zadłużanie kraju i rozdawanie kasy menelstwu. Może PiS dostanie Nobla?
Fredek
5 miesięcy temu
kapelusz na głowę i wygląd jak Fred Kruger
Jerzy
5 miesięcy temu
Czyli jednak wczesniejsze wybory? Budzet sie sypie a ten kukiz dalej rozdaje
senior
5 miesięcy temu
Najlepiej co potrafi pisowski rząd to zadłużać Polskę !!! I tak wam nie pomoże każda rozdawana kwota ,czy to będzie 300+ ,500+ czy 12000 na rok !!!Przyjmiemy każdą złotówkę ,bo w końcu to nasze pieniądze i nam się należą ,ale niech PiS nie liczy ,że przechytrzy tym znanym sobie sposobem polaków .! Waszych rządów już się najedliśmy i wystarczy !
Wiedzmin671
5 miesięcy temu
Powinno być tak Premier Pinokio przekazał komunikat że kłamie i jest głupi :D
ZBULWERSOWANY
5 miesięcy temu
MOŻE BY TAK ROZDAWALI SWOJE PRYWATNE PIENIĄDZ ( MAJĄ DOŚĆ DUŻE MAJĄTKI) A NIE NASZE PODATNIKÓW!!!!!!!!!!!!!!!! MY JAKO PODATNICY POWINNIŚMY DECYDOWAĆ NA CO MAJĄ BYĆ WYDAWANE NASZE PIENĄDZE. DOŚĆ ROZDAWALNICTWA I PRZKUPYWANIA ELEKTORATU!!!!!!!!! MY PODATNICY PRACUJEMY NA NIEROBÓ I DZICIOROBÓW A NAM NIC SIĘ NIE NALEŻY . OCHYBA
Wiedzmin671
5 miesięcy temu
Powinno być tak Premier Pinokio przekazał komunikat że jest głupi :D
antypisista
5 miesięcy temu
zabrali pieniądze z np PGE (inwestycje w PGE wstrzymane) to mają na rozdawnictwo i kupczenie głosami. Wstyd mi że głosowałem na pis (dla mnie od dzis z małej litery.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić