aktualizacja 

Prezent od ZUS dla seniorów. To już pewne

168

Dobre wieści dla seniorów, którzy zwykle otrzymują świadczenia 25. dnia każdego miesiąca. Zakład Ubezpieczeń Społecznych podjął decyzję, że pieniądze trafią na ich konta przed świętami Bożego Narodzenia. Informację w tej sprawie przekazała prezes ZUS Gertruda Uścińska.

Prezent od ZUS dla seniorów. To już pewne
Prezent od ZUS dla seniorów. Chodzi o pieniądze (Pixabay)

Seniorzy mają przypisane terminy wypłaty emerytur. Ostatnia część świadczeń wysyłana jest 25. dnia miesiąca. W grudniu pojawił się zatem problem, bo to przecież Boże Narodzenie.

Szefowa ZUS uspokoiła jednak seniorów. Pieniądze dotrą do nich jeszcze przed świętami.

Seniorzy, których termin płatności świadczenia wypada 25 grudnia, nie muszą się martwić, że zostaną bez pieniędzy na święta. ZUS zadbał o to, aby emerytury i renty były wypłacone jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia - przekazała prof. Gertruda Uścińska, cytowana przez radiozet.pl.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zima testuje nasze systemy energetyczne. Czy grozi nam blackout?

Jednocześnie poinformowała, że świadczenia doręczane przez listonoszy trafią na pocztę 20 grudnia, a świadczenia przekazywane na konto - 22 grudnia.

Do końca grudnia środki otrzymują też ci, których termin wypłaty świadczenia przypada na 1 stycznia 2023 roku. 28 grudnia ZUS przekaże pieniądze na pocztę, z kolei przelewy na rachunki bankowe będą realizowane 29 grudnia.

Coraz więcej osób otrzymuje świadczenie przelewem i nie musi czekać na wizytę listonosza - dodała Uścińska.

Seniorzy znów otrzymają dodatkowe pieniądze

2023 rok będzie kolejnym, w którym seniorzy dostaną trzynastą i czternastą emeryturę. Dodatkowo mogą liczyć na marcową waloryzację. W projekcie budżetu rząd oszacował ją na poziomie 13,8 proc., ale już od jakiegoś czasu wszystko wskazuje na to, że ten wskaźnik będzie wyższy.

Już niemal pewne, że ta prognoza jest nieaktualna, bo wysoka inflacja, z jaką zmagamy się od początku roku będzie musiała znaleźć odbicie w waloryzacji emerytur i rent. W rządzie już to wiedzą - spostrzegał niedawno "Fakt".
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić