Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
|

Przedłużacz z Allegro może spłonąć. UOKIK zapowiada kontrolę!

9
Podziel się:

Uwaga na przedłużacze sprzedawane na Allegro! Część produktów, oferowanych przez jednego ze sprzedawców, może się zapalić. Zostały one już wycofane ze sprzedaży, a UOKiK zapowiedział kontrolę u przedsiębiorcy.

Przedłużacz z Allegro może spłonąć. UOKIK zapowiada kontrolę!
Przedłużacz z Allegro może spłonąć. UOKIK zapowiada kontrolę! (Adobe Stock)

O sprawie poinformował "Fakt", po tym jak jednemu z dziennikarzy spłonął przedłużacz - miało to miejsce zaraz po włączeniu do kontaktu. Na szczęście zdążył on zareagować na czas i wyciągnął przewód z wtyczki. Skontaktował się z jednym ze sprzedawców na Allegro, po czym otrzymał propozycję zwrotu pieniędzy za nieudany zakup.

Los chciał, że dziennikarz "Faktu" kupił u sprzedawcy dwa identyczne produkty. Drugi z nich również wywołał niepokój. Chwilę po włączeniu do kontaktu zrobił się bardzo gorący i reporter nie chciał ryzykować. Wyciągnął kabel z wtyczki.

Przedłużacz z Allegro może spłonąć. UOKIK zapowiada kontrolę!

Analiza komentarzy użytkowników na Allegro może budzić niepokój. Okazało się bowiem, że wielu użytkowników zgłasza problem z zakupionym przedmiotem. Aż 15 z nich wystawiło ocenę 1 sprzedawcy, zgłaszając nieprawidłowości.

Zobacz także: Załamanie złotego. Co dalej z polską walutą?

"Kabel się stopił... Nie polecam słabe wykonanie, Tandetny przedłużacz" - taki komentarz wystawił jeden z użytkowników Allegro już w sierpniu 2021 roku. "Spalił się przy podłączonym żelazku" - to komentarz kolejnego niezadowolonego użytkownika, który przytacza "Fakt". Podobnych wpisów jest więcej, co jest najlepszym dowodem na niską jakość produktu.

"Czy Państwo czekają na tragedię?" - zapytał jeden z użytkowników Allegro, a przedstawiciel sprzedawcy odpowiedział, że jego uwagi zostaną przekazane do odpowiedniego działu. Pod innym krytycznym wpisem padła identyczna odpowiedź.

Po interwencji "Faktu" przedłużacz został wycofany ze sprzedaży, a firma RETO MB PRO sp. z o.o. wydała komunikat, w którym poinformowała, że "aktualnie rozpatrywane są przez Spółkę zgłoszenia reklamacyjne dotyczące ego produktu".

Sprawę zgłoszono też do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Ten zapowiedział, że wykona kontrolę u przedsiębiorcy, który oferował feralny przedłużacz na Allegro.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(9)
wnioskuję
8 miesięcy temu
że to nie jest przedłużacz..tylko ogrzewacz-na zimę jak znalazł..!
Marian
8 miesięcy temu
Ja zawsze wyciogam na czas i nic.
Wołodia
8 miesięcy temu
Dziennikarz Faktu .... ha ha ha
Johnny
8 miesięcy temu
Miałem czajnik z tirem,z angielskim certyfikowanym wyłącznikiem ,kupiony na fakturę i spłonął
Miodek
8 miesięcy temu
Wyciągnięcie przewodu z wtyczki(wyrwanie) grozi: porażeniem. Wyciągnięcie wtyczki z gniazda powinien napisać.
Rerer
8 miesięcy temu
zareagował na czas i wyciągnął przewód z wtyczki" Kuczera nie pisz więcej bo Cię to przerasta...
Gggggg
8 miesięcy temu
"zareagował na czas i wyciągnął przewód z wtyczki" Kuczera nie pisz więcej bo Cię to przerasta...
Edek elektryk
8 miesięcy temu
Wyciągnął przewód z wtyczki,wyciągnął kabel z wtyczki...Bełkot jakiś
celo88
8 miesięcy temu
To samo miałem jak kupiłem w lato na straganie w Ustroniu Morskim przedłużać bo w tej mieścinie nigdzie w sklepach nie było. W 1 dniu użycia właściciel hotelu leci że coś czujniki wskazały, że się pali u nas. Patrzymy a tam topi się otulina na gorącym przewodzie przedłużacza. Takiego dziadostwa pełno.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić