Tu kupują polscy bogacze. Gdy zobaczyła ceny, złapała za telefon

Popularna TikTokerka wybrała się ostatnio do jednego z najdroższych centrów handlowych w Polsce. Oprócz sklepów z odzieżą znalazła tam również delikatesy. Ceny w tym sklepie zwalają z nóg. Z pewnością nie są w zasięgu przeciętnego zjadacza chleba. Za parówki trzeba zapłacić 60 zł za kilogram, a za jedno mango aż 45 zł.

Za parówki w delikatesach w DH Vitkac trzeba zapłacić 60 zł za kilogram.Za parówki w delikatesach w DH Vitkac trzeba zapłacić 60 zł za kilogram.
Źródło zdjęć: © TikTok

Z badania CBRE dla "Rzeczpospolitej" wynika, że 71 proc. Polaków najczęściej robi zakupy spożywcze w dyskontach. Małe sklepy wybiera tylko 12 proc. Ponadto z badania wynika także, że przeciętny Kowalski w miesiącu robi zakupy średnio w czterech sieciach spożywczych.

Agnieszka prowadzi konto na TikToku, na którym testuje jedzenie w różnych restauracjach w Polsce. Ostatnio wybrała się jednak do jednego z najdroższych centrów handlowych w Warszawie. Mowa o Domu Handlowym Vitkac. Jak się okazuje, oprócz sklepów z luksusowymi markami odzieżowymi oraz wykwintnymi restauracjami znajdują się tam również delikatesy.

Internautka znana na TikToku jako @agatestuje pokazała ceny wybranych produktów spożywczych w tym sklepie. Przeciętny Kowalski nie mógłby sobie pozwolić na zakupy w tak drogim sklepie. Nie ma wątpliwości, na nie stać będzie tylko bogaczy.

Parówki wieprzowe za 60 zł za kg

Na nagraniu tiktokerka pokazała m.in. ceny mięs i wędlin. Za parówki wieprzowe w delikatesach w DH Vitkac trzeba zapłacić aż 60 zł za kilogram. Bresola czyli długo dojrzewająca wędlina z mięsa wołowego kosztuje 195 zł za kg. Za szynkę Parma z truflą zapłacimy tam 259 zł za kg, a za salami z truflą 235 zł za kg.

Jak przyznaje Aga, dużą zaletą luksusowych delikatesów jest brak tłumów i kolejek.

W środku nie ma tłumów i kolejek, a obsługa jest bardzo uczynna - wylicza zalety autorka nagrania.

Tiktokerka pokazała także ceny innych produktów dostępnych w tym sklepie. Na nagraniu widzimy zbliżenie na m.in. krem czekoladowy, który kosztuje 65 zł za 250 gr czy napój sojowy za 22 zł. "Można tam kupić nawet żywego homara" - informuje swoich obserwatorów Aga.

Autorka wideo przyznaje, że owoce i warzywa również nie są w tym sklepie najtańsze. Mango kosztuje 45 zł za sztukę, kiwi 10 zł za sztukę, a maliny 28 zł za małe opakowanie.

Pod nagraniem Tiktokerki pojawiło się setki komentarzy. Wśród nich czytamy m.in.: "Nic dziwnego, że nie ma kolejek", "Jak tak dalej pójdzie, to będą to normalne ceny w Biedronce".

Szczerze zazdroszczę ludziom, których na to stać, sama chciałabym popróbować rzeczy z wyższej półki, bo salami z truflą brzmi obłędnie.

Krzysztof Gawkowski alarmuje. "Wszedł program 'drożyzna+'"

Źródło artykułu: o2pl
Wybrane dla Ciebie
Granica z Białorusią. Przedłużono strefę buforową
Granica z Białorusią. Przedłużono strefę buforową
Mikołaje okładali się przy owocach. Sceny w sklepie w Baku
Mikołaje okładali się przy owocach. Sceny w sklepie w Baku
Od ofiary do oszustki. Emerytka zamieszana w przekręt na 1,4 mln zł
Od ofiary do oszustki. Emerytka zamieszana w przekręt na 1,4 mln zł
Dramat w powietrzu. Niemiec zmarł w samolocie
Dramat w powietrzu. Niemiec zmarł w samolocie
Rasistowski atak z użyciem broni pneumatycznej. Jest wyrok
Rasistowski atak z użyciem broni pneumatycznej. Jest wyrok
Krzyżówka językowa. Tylko mistrz poradzi sobie z wszystkimi hasłami
Krzyżówka językowa. Tylko mistrz poradzi sobie z wszystkimi hasłami
Żołnierz chciał się poddać. Rosjanie zaczęli egzekucję
Żołnierz chciał się poddać. Rosjanie zaczęli egzekucję
Łatwy sposób na czyste ramy okienne. Odzyskają biały kolor
Łatwy sposób na czyste ramy okienne. Odzyskają biały kolor
Europejscy liderzy ostrzegają Zełenskiego. Chodzi o Putina
Europejscy liderzy ostrzegają Zełenskiego. Chodzi o Putina
Tragiczny wybuch pieca w Częstochowie. Nie żyje starsza kobieta
Tragiczny wybuch pieca w Częstochowie. Nie żyje starsza kobieta
Plaster na dłoni Trumpa. Jego rzeczniczka zabrała głos
Plaster na dłoni Trumpa. Jego rzeczniczka zabrała głos
Kupił czekoladę na jarmarku. Aż się zagotował, gdy ją otworzył
Kupił czekoladę na jarmarku. Aż się zagotował, gdy ją otworzył