Wróć na
JACEG
|

Przekop Mierzei Wiślanej. "Rosji nie chodzi o żadną ekologię"

30
Podziel się

- Nie sądzę, by organizacja ze Szwajcarii szczególnie interesowała się fauną i florą Zalewu Wiślanego - tak o protestach ekologów przeciwko przekopowi Mierzei Wiślanej mówi minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk. I sugeruje, że to działanie na rzecz Rosji.

Rosja inspiruje protesty przeciwko przekopowi Mierzei Wiślanej? Tak sugeruje minister
Rosja inspiruje protesty przeciwko przekopowi Mierzei Wiślanej? Tak sugeruje minister (GETTY, Alexei Nikolsky/TASS)
bCObqZDV

Przekop Mierzei Wiślanej budzi spore kontrowersje, ale rząd broni inwestycji jak niepodległości. I sugeruje, że sprzeciw wobec przekopu to działanie na korzyść Rosji.

Myślę, że Rosjanie nie odpuszczą do końca tej inwestycji, bo tu idzie o konkurencję. Ten obszar Polski szczególnie konkuruje z Obwodem Kaliningradzkim. Tutaj naprawdę nie idzie o żadną ekologię, tylko o przyszłość, drogi rozwojowe - mówił w programie "Money. To Się Liczy" Marek Gróbarczyk.

Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej odnosił się w ten sposób do protestów, które są organizowane przez ekologów właśnie przeciwko budowie przekopu.

bCObqZDX

Nie sądzę, by organizacja ze Szwajcarii szczególnie interesowała się fauną i florą Zalewu Wiślanego - stwierdził Gróbarczyk.

Jak mówi, o ekologię nie ma się co obawiać. I jako przykład podaje wyspę o powierzchni 200 hektarów, która zostanie wybudowana na Zalewie Wiślanym.

Będzie ona przeznaczona jako obszar siedliskowy dla ptaków i zwierząt - podkreślał minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Ludzie nie będą mieli na nią wstępu.

Obejrzyj: Przekop Mierzei Wiślanej. "Rosji nie chodzi o żadną ekologię, ale o przyszłość"

bCObqZEd

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

bCObqZEy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(30)
Ha ha
2 miesiące temu
Przez rosyjska blokade zeglugi, padly porty w Elblagu. Czas uniezaleznic sie od Rosji.
marianna
2 miesiące temu
Bardzo potrzebny nowy port dla rozwoju także turystyki żeglarskiej tereny bardzo piękne rozwinie się turystyka morska wycieczkowa . Jest malutki port dla stateczków w Tolkmicku który kiedyś łączył Krynicę Morską Frombork a tereny tam są prze piękne przyszłość dla dziewiczych rejonów naszego kraju .Mamy coraz więcej żaglówek ,jachtów będzie gdzie cumować otworzy nam się światło na świat popieram projekt w 100% .
Remulus
2 miesiące temu
Tu przede wszystkim chodzi o kasę i utratę kontroli przez rosję nad akwenem, nie mówiąc już o względzie strategiczny bo ciężki sprzęt wojskowy przez mierzeje wislana przejedzie i szybko dotrze do Gdańska czy Gdyni a teraz trzeba będzie pokonywać trudno dostępny, podmokły teren od strony stałego ladu
bCObqZEz
J.....
2 miesiące temu
Czy my,putinowi mówimy co mu wolno u siebie w Rosji??? Niech się goni. Wolnoć Tomku,w swoim.... To się nazywa SUWERENNOŚĆ!!!
Fdasa
2 miesiące temu
Niechaj ekologiczna cholota weźmie się za Rosję bo to kraj naj bardziej skażony na świecie
Najnowsze komentarze (30)
Marek
2 miesiące temu
niewielki 1km przekopu a pobudzi gospodarke Elbląga i okolic do Olsztyna i aż po Toruń. Skorzysta cała Wshodnia Polska Północna, stworzą sie łańcuchy dostaw, do Elbląga napłynie prywatny nowy kapitał. przekop dołoży cegiełke do PKB Polski. Porzebny jest jako inwestycja zwłaszcza teraz po koronawirusie podobnie jak Baltic Pipe i PDH. Był planowany od 60lat ale dopiero teraz ktoś sie za to wziął. Świetna atrakcja turystyczna do tego i praca dla ludzi. Jedyna uwaga by miał 6metrów głębokości a nie planowane 4 czy 5m bo to trochę za płytko dla dużych statków a z czasem Elbląg bedzie chciał obsługiwać i gościć największe statki. Przekop uniezależni nas od ruskich, jakikokwiek statek chcąc wypłynąć na morze lub wpłynąć nie będzie musiał nadrabiać aż 100km! przez terytorium Rosji i pytać ich o zgode.
orpan
2 miesiące temu
sowieci pchają się w kierunku Królewca /chociaz nigdy przed 2 wojną nie mieli tego miasta/, natomiast Polsce sowieci winni sa jeszcze za reparacje 1920r /traktat Kowieński/ 800 milionów USD w złocie , co na dziś zamyka się kwotą 35 miliardów zł! Może lepiej wrócić na droge Gorbaczowa ,zacząć produkowac,handlowac i zmienić swoją ideę wielkomocarstwową na przyjazną światu?
myslacy1
2 miesiące temu
niech minister im przypomni w rosji > igrzyska zimowe w soczi 2014, zero ekologii i przymusowe wysiedlanie ludzi.
tay
2 miesiące temu
szwajcaria jest specjalistą od spraw morskich.przecież jest wyspą ...bankową..
CBA
2 miesiące temu
Miliard na przekop i drugi miliard na utrzymanie toru wodnego i ta marina w Elblągu dobra dla kajaków.panie Grobarczyk tu idzie i grubą kasę z kiedy podatnika a nie o Putina i Rosję.Putin zaciera ręce, jak wybudują przekop nie będzie puszczał statków przez cieśninę Pilawska. Macie kanał tam plywsjcie. A Zalew Wiślany to bajoro . Ten kanał to jeden wielki kanał do wyprowadzania kasy z państwowej kiesy.
Patriota
2 miesiące temu
Budują ten przekop dla Putina? Miliard złotych w prezencie? Na Krymie sami musieli most budować a tu taki prezent od towarzyszy z Polszy. I to na zdarowie tawariszcza Wladimira to piwo Andrew z Mateuszkiem pili? A nie lepiej babki z piasku robić?
Gość
2 miesiące temu
Nie jestem zwolennikiem obecnej władzy, ale w tym przypadku popieram pomysł przekopu.
jf.
2 miesiące temu
Na tym portalu słowo zd.ca jest cenzurowane, dlatego piszę: każdy ,kto jest przeciwnikiem przekopu mierzei wiślanej ,jest patriotą rosyjskim
bCObqZEr
Serio
2 miesiące temu
Dla tego trzeba wybrać Dude bo Trzaskowski zablokuje ten przekop
mgolabek
2 miesiące temu
Jak można dbać o naukę? Dbać o chemię, geografię, ekologię?!
xxx
2 miesiące temu
Ale ktoś z PO wspiera Rosję by tego przekopu nie było, a o stanowisko wysokiego szczebla się stara. wychodzi na to że to intruz Rosji.
1954
2 miesiące temu
Całe życie rządzi nami Rosja a rządy jeden po drugim nic z tym nie robią tylko się podkładają
Andrew
2 miesiące temu
Rosjanie będą próbować z każdej strony nie dopuścić do przekopu..
Basia
2 miesiące temu
moskale chcą pokazać,że mają nas pod swoimi skrzydłami,że jesteśmy w strefie ich wpływów.Chcą pokazać swoją władzę na tych terenach.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić