Rząd gorączkowo szuka agencji marketingowej. "Pilna potrzeba"

67

Rząd organizuje błyskawiczny przetarg na kampanię promocyjną Polskiego Ładu - podaje portal wirtualnemedia.pl. Na składanie ofert agencje mają tylko dwa tygodnie, kampania ma wystartować od września.

Rząd gorączkowo szuka agencji marketingowej. "Pilna potrzeba"
Rząd w ekspresowym tempie szuka agencji, która zareklamuje Polski Ład (KPRM, Krystian Maj)

Kampania, którą w ekspresowym tempie chce zamówić Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, ma być prowadzona w internecie. Szczególnie za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Budżet, jaki rząd chce na nią przeznaczyć, to 813 tys. złotych netto - podaje portal wirtualnemedia.pl.

Termin składania ofert mija 2 września. Jak tłumaczy KPRM, zawrotne tempo "wynika z pilnej potrzeby poinformowania społeczeństwa o pierwszych programach realizowanych w ramach Polskiego Ładu".

Wcześniejsze udzielenie zamówienie nie było możliwe z uwagi na brak środków finansowych - środki z rezerwy ogólnej na ten cel zostały przyznane decyzją Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej 3 sierpnia 2021 r. Dodatkowo formularz ofertowy w zamówieniu jest nieskomplikowany i termin 15 dni jest wystarczający na przygotowanie i złożenie ofert - pisze KPRM, cytowana przez portal wirtualnemedia.pl.

Do przetargu nie może stanąć każda agencja. Skierowany on jest wyłącznie do agencji, które w ciągu ostatnich trzech lat realizowały kampanie internetowe za przynajmniej 500 tys. złotych.

Polski Ład to pakiet ustaw, zaproponowany przez Prawo i Sprawiedliwość. Program ma pomóc w odbudowie gospodarki po kryzysie wywołanym pandemią koronawirusa. Wśród zaproponowanych rozwiązań znalazło się m.in. podwyższenie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. złotych.

Jednocześnie jednym z kluczowych założeń jest podwyższenie stawki składki zdrowotnej i uzależnienie jej od dochodu. Składki nie będzie można odliczyć od podatku.

Zobacz także: Polski Ład bez poparcia Polskiej Rady Biznesu. "To totalny błąd"
Autor: WZI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić