Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. KRWL
|
aktualizacja

Rząd rozdaje pieniądze. Nawet 1,5 tys. zł. Wnioski tylko do końca stycznia

606
Podziel się:

Prawie 7 mln polskich gospodarstw domowych ma dostać w 2022 roku wsparcie w zawiązku ze skokowym wzrostem cen energii. Dodatek osłonowy może wynieść nawet 1500 zł. Wnioski można składać do 31 stycznia. Dodatek jest jednym z narzędzi wchodzących w skład tarczy antyinflacyjnej.

Rząd rozdaje pieniądze. Nawet 1,5 tys. zł. Wnioski tylko do końca stycznia
Dodatek osłonowy trafi do prawie 7 mln polskich domów (PAP, Paweł Supernak)

Ministra Marlena Maląg zapowiedziała uruchomienie w styczniu dodatku osłonowego. Pomocą państwa zostanie objętych 7 mln gospodarstw domowych. Nowe świadczenie ma wynosić od 400 zł dla gospodarstwa domowego jednoosobowego do 1150 zł dla gospodarstwa, w którym mieszka co najmniej sześć osób.

- To będzie wsparcie uzależnione od sytuacji finansowej i od wielkości gospodarstwa domowego. Wprowadzamy tutaj kryterium dochodowe: przy gospodarstwach jednoosobowych będzie to 2100 zł, przy gospodarstwach wieloosobowych będzie to 1500 zł na osobę – zaznaczyła ministra rodziny.

Rząd próbuje walczyć z rekordową inflacją w Polsce. Dodatek jest jednym z elementów tzw. tarczy antyinflacyjnej. Ma on zniwelować ostatnie wzrosty kosztów energii elektrycznej i gazu ziemnego oraz cen podstawowych produktów spożywczych mniej zamożnym rodzinom. Wsparcie obejmie 6,8 mln gospodarstw domowych

- Ze względu na to, że osoby, które ogrzewają się paliwem stałym, nie mogą liczyć na obniżenie kosztów tego paliwa, wprowadzamy podwyższenie tego dodatku osłonowego. Osoba w gospodarstwie jednoosobowym będzie mogła taki dodatek uzyskać w wysokości 500 zł, natomiast najwyższe dofinansowanie — czyli dla gospodarstwa co najmniej sześcioosobowego — to będzie 1437,5 zł — zapowiada Marlena Maląg.
Zobacz także: Polski Ład nadciąga. Semeniuk: Infolinia już działa. Można dzwonić

Co z osobami, które przekroczą kryterium dochodowe? Wobec tych osób zostanie zastosowany mechanizm złotówka za złotówkę. Dodatek będzie proporcjonalnie pomniejszany. Wnioski o rządowe wsparcie będzie można składać do 31 stycznia "jak najbliżej swojego miejsca zamieszkania", a program będzie realizowany poprzez gminy. Dodatek będzie wypłacany w dwóch ratach: pierwsza do 31 marca, a druga do 2 grudnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(606)
małorolny
9 miesięcy temu
niech zrobią porządek z cenami nawozów i ustawowo nałożą maksymalne marże na pośredników np. 30% to się skończy drożyzna jak żywności będzie pod dostatkiem. a ten nowy ład to w ...... muszli klozetowej powinien skończyć. gnębią ludzi pracujących nowymi podatkami a patusom rozdają. Niepotrfię tej polityki skomentować kulturalnie żeby niedostać bana.
Ja
9 miesięcy temu
Rozdają nie swoje pieniądze.
Wypad
9 miesięcy temu
Dziecioroby do roboty!!!chce kasę to se zarób anie okradasz innych
Normalny czło...
9 miesięcy temu
Najpierw wywołali inflację swoją nieodpowiedzialną polityką a teraz dolewają oliwy do ognia dodrukowujac więcej pieniedzy i wypuszczają je w gospodarkę. Co z tego, że ludzie na chwilę dostaną ( i to ci wybrani) pieniądze jak i tak za chwilę nie będą nic warte? Ludzie zastanówcie się. Aby rząd wam coś dał najpierw musi albo wam albo komuś zabrać czy to w postaci podatków czy inflacji (inflacja to ukryty podatek). W normalnym kraju powinni zostawiać pieniądze obywatelom a nie zabierać i decydować komu dać a komu nie.
Darek
9 miesięcy temu
Zastanawiam się jakie zwierzę spłodziło tych, którzy piszą o dzieciorobach, naprawdę wstyd za niektórych ludzi
⭐⭐⭐⭐⭐ ⭐⭐⭐
9 miesięcy temu
Rozdają pieniądze szkoda tylko że nie swoje...
Alka
9 miesięcy temu
Dlaczego nie podaje się czy dotyczy kwoty brutto czy netto. Takie to trudne?;
Zuza
9 miesięcy temu
Co za kraj rozdaje dzieciorobom zeby glosowali na nich!
Busek
9 miesięcy temu
Niech przestaną dawać tym dzieciorobom wkoncu!
ZUZIA 🤑
9 miesięcy temu
Krzywomordy znów sypie kasą.może niech swoje rozdaje.jego żona sprzedała działkę to go stać.
Blondi
9 miesięcy temu
Niech rząd przestanie zadłużać wciąż Polskę, by później sprzedać ja za długi!
Bury
9 miesięcy temu
Chory kraj
Karol
9 miesięcy temu
JAK KTOŚ NAZYWA POMOC DZIECIOM ŻEBY NIE CHODZILI PO ŚMIETNIKACH PATOLOGIĄ TO ZASTANAWIAM SIĘ JAKIE SZKOŁY KOŃCZYLI A WŁAŚCIWIE KUPOWALI
Hehr
9 miesięcy temu
W przyszłym roku na jdg zapłacę min. 5000zł/rok (podatki + składka) a rząd się przejmuje skokami cen energii. Mam taką radę dla tych którym ciężko, pracuj i zarabiaj więcej a jak ci się nie chce to nie obwiniaj innych za swoją sytuację
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić