aktualizacja 

Kobieta nie wytrzymała, pokazała paragon. "Może się panu pomyliła"?!

2026

Senator Prawa i Sprawiedliwości Stanisław Karczewski przekonywał dziennikarzy, że masło nie jest "aż takie drogie" i kosztuje 6 złotych. Internautka pokazała paragon, na którym widać, że zapłaciła 9,59 zł za 200 g masła. "Może się panu marszałkowi 6 z 9 pomyliła" - kpi kobieta.

Kobieta nie wytrzymała, pokazała paragon. "Może się panu pomyliła"?!
Stanisław Karczewski z PiS twierdzi, że masło "wcale nie jest aż takie drogie". (TVN24, Twitter)

Były marszałek Senatu Stanisław Karczewski w środę w Polskim Radiu mówił, że masło "wcale nie jest aż takie drogie" i można je kupić za 6 złotych. "Są różne ceny, mamy wolny rynek i też widzę bardzo duży ruch w sklepach" - powiedział.

Następnego dnia w czwartek 19 maja polityk specjalnie przyniósł swój paragon za zakupy do parlamentu, by udowodnić dziennikarzom, że kupił dwie kostki masła w cenie odpowiednio za 6,40 zł oraz 6,99 zł.

To są moje wczorajsze zakupy w Warszawie - mówił. - Mleko świeże 2,80, jaja 89 groszy. Muszę powiedzieć, że taniej niż u mnie na wsi - podkreślił.

Wypowiedź senatora PiS na temat ceny masła odbiła się szerokim echem w mediach społecznościowych. Jedna z użytkowniczek Twittera pokazała swój paragon za masło. Kobieta w Olkuszu w woj.małopolskim za kostkę masła zapłaciła aż... 9,59 zł.

Paragon z wczoraj. Nie Warszawa, ale małe prowincjonalne miasteczko. Może się panu marszałkowi 6 z 9 pomyliła - napisała internautka.

"Pan Karczewski pokazał kolejny raz jak bardzo oderwani od rzeczywistości są przedstawiciele partii aktualnie rządzącej Polską" - skomentował wypowiedź polityka inny internauta.

"Czyli jego zdaniem masło po 6 zł to nie jest drogie masło. To może ktoś mu powie, że przed tym jak dorwali się do władzy masło było o połowę tańsze" - czytamy w komentarzach.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: To się nazywa gest! Gwiazda sportu pochwaliła się luksusowym prezentem
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić