Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|
aktualizacja

"Babcia Kasia" wygrała w sądzie. Kwota zadośćuczynienia robi wrażenie

476
Podziel się:

W Sądzie Okręgowym w Warszawie zapadł wyrok w sprawie Katarzyny Augustynek, znanej szerszej publiczności jako "babcia Kasia". Jak informuje "Gazeta Stołeczna", aktywistka otrzyma 20 tysięcy złotych zadośćuczynienia.

"Babcia Kasia" wygrała w sądzie. Kwota zadośćuczynienia robi wrażenie
Babcia Kasia wygrała w sądzie. Dostanie ogromne pieniądze (Twitter)

Katarzyna Augustynek to aktywistka, która pojawia się na wielu marszach w Warszawie. Głośno zrobiło się o niej w trakcie Strajku Kobiet. Bardzo często pojawia się też na wielu marszach społeczności LGBTQ+.

"Babcia Kasia" ma na pieńku z policjantami i z tego wynikały zarzuty w kierunku jej osoby. W 2021 r. wpłynęło w sumie pięć aktów oskarżenia i sześć wniosków o ukaranie. Dotyczą przepychanek z policją i obrażania funkcjonariuszy.

Augustynek doskonale znana jest policji, bowiem ci kilkukrotnie ją zatrzymywali i spisywali. Ostatnia sprawa dotyczyła zatrzymania z 28 stycznia 2021 r. podczas demonstracji tak zwanego Ogólnopolskiego Strajku Kobiet pod siedzibą Trybunału Konstytucyjnego. Protest zorganizowano po opublikowaniu w Dzienniku Ustaw wyroku TK w sprawie ustawy aborcyjnej.

Odszkodowanie dla "babci Kasi"

Mec. Agata Bzdyń, która reprezentowała Katarzynę Augustynek, wytykała wiele błędów policji podczas zatrzymania. Jak tłumaczy, środki przymusu bezpośredniego w stosunku do "babci Kasi" były użyte nieprofesjonalnie i policjanci swoimi działaniem narazili panią Katarzynę na krzywdę.

Sąd zauważył, że czynności mogły być wykonane na komendzie w Warszawie, a nie w Pruszkowie. Poza tym w momencie, gdy ustalono jej tożsamość, powinna zostać zwolniona, a trzymana była całą noc. Do tego prowadzono czynności rewizji osobistej w brudnej toalecie, policjantki próbowały jej ściągnąć rajstopy, zakuto ją w kajdanki. Sąd podkreślił, że to upokarzające traktowanie - tłumaczy.

We wtorek 17 maja sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie Andrzej Krasnodębski zasądził dla aktywistki 20 tys. zł zadośćuczynienia. Wyrok jest nieprawomocny.

Zobacz także: Poseł Lewicy komentuje wystąpienie ws. KPO. "Mowa-trawa"
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(476)
Ada
miesiąc temu
Jaki wyrok dostał za wyzywanie od najgorszych policjantów i ochrony na terenie Sądu KSIĄDZ,, o którym filmik oglądali chyba wszyscy w internecie. Nie ukarano Go? Dlaczego pytam?
3,14c
miesiąc temu
No tak,dodatkowe apanaże za te cyrkowe i chamskie występy dorabiającej do obniżonej ustawowo emerytury funkcjonariuszki...premia za aktywność?
amator
miesiąc temu
Od kiedy ma znaczenie, co robi aktywista-skandalista??? Takich prowokatorów należy wsadzać przykładnie na 24, a w recydywie stawiać zarzuty i karać wysokimi grzywnami! I nie rozgłaszać tego, że by nie dawać złego przykładu młodzieży. (To tylko opinia)
Krzys
miesiąc temu
Ręce opadają od takich wyroków
Kamil
miesiąc temu
20 tysi to ogromna kwota ale tylko w krajach trzeciego swiata, chyba ze o2 za taki kraj uwaza Polske. W czym mniej wiecej w 30 % jest racja, bo Polska po czesci np. rozpowszechnienie lichwy jak min. Bocian, czy nieuczciwosci sektora deweloperskiego i bankowego, jest krajem trzeciego swiata. Co jest powaznym regresem wobec PRL ktory pod tym wzgledem byl krajem pierwszego swiata. Nie zgadzam sie ze swiatopogladem antybohaterki calkowicie, jednak wykrecanie rak, wywozenie poza miasto to metody krajow poltotalitarnych i odszkodowanie jest adekwatne do winy policji. Moze ja to czegos nauczy albo bedzie sie mscila jak za PRl, ktory akurat pod tym wzgledem byl krajem trzeciego swiata.
Zagadka
miesiąc temu
Stare wulgarne bezdzietne baby i równie wulgarne bezdzietne młode dziewusxydła są przyszłością naszego narodu powiada sąd, wydając takie wyroki. Ciekawe do czego to nas doprowadzi?
Prawda
miesiąc temu
Komuchy w sądach trzymają się dobrze.
I tyle w tema...
miesiąc temu
Kasta bez kontroli.
Straszne czas...
miesiąc temu
To jest sygnał dla młodzieży, że nie należy przestrzegać prawa i szanować innych.
Ehhhh
miesiąc temu
Sędziokracja popierająca wulgarne jednokomórkowe jamochłony na się dobrze.
Polka
miesiąc temu
Jakie prawo i sędziowie,takie wyroki!Krysi-ordynarnej,bez "hamulców" kobiecie wolno w nieskończoność obrażać nie tylko policjantów( gdyby to były USA) ale także Polaków i jeszcze Polacy jej płacą-Polska to jednak nienormalność??.
Miecio
miesiąc temu
I jakie mamy sądy baba przeklina bije policjantów którzy są na służbie ubliża w publicznym miejscu i dostaje za to kupę pieniędzy zamiast dwa lata odsiadki tę sędzinę powinni natychmiast zamknąć i zwolnić wstyd
Anioł
miesiąc temu
Okropna ta babcia Kasia a fuj
sędzia2023
miesiąc temu
banda nie sąd !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić