Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Seniorzy zachwyceni. Rekordowe dodatki do emerytur

651
Podziel się:

Coroczna waloryzacja sprawia, że na konto seniorów trafia więcej pieniędzy. Nie jest to jednak jedyny sposób na zgarnięcie większych środków finansowych. Świadczenia są bowiem podwyższane również dzięki specjalnym dodatkom.

Seniorzy zachwyceni. Rekordowe dodatki do emerytur
Seniorzy (Pixabay)

1 marca 2022 roku dodatki do świadczeń emerytalno-rentowych zostaną podwyższone o wskaźnik waloryzacji. Ile wyniosą po zmianach? "Super Express" podkreśla, że będzie rekordowo.

Wspomniane źródło wyliczyło, że dodatek pielęgnacyjny wzrośnie z 239,66 zł do 251,38 zł. Dodatek pielęgnacyjny dla inwalidy wojennego całkowicie niezdolnego do pracy i samodzielnej egzystencji zostanie podniesiony do 377,07 zł (z 359,49 zł).

Dodatek kombatancki wyniesie po zmianach 251,38 zł (obecnie 239,66 zł). Dodatek kompensacyjny podniesiony zostanie z kolei do 37,78 zł (z 35,95 zł).

Wyższe dodatki od 2022 roku - szczegóły

Dodatek za tajne nauczanie po zmianach wyniesie 251,38 zł (do tej pory 239,66 zł). Ryczałt energetyczny sięgnie z kolei 179,81 zł.

Wyższe będą też dodatki dla poszkodowanych weteranów. Inwalidzi wojenni otrzymają 965,45 zł dodatku (wcześniej 917,58 zł).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(651)
mumin
rok temu
Tak, widzę jak moi dziadkowie są zachwyceni tym, że więcej płacą za prąd, gaz, śmieci, czynsz i jedzenie. Wszystko poza lekami, gdzie korzystają ze zniżki w dozach jako seniorzy. Doprawdy skaczą z radości.
PZPRawica
rok temu
Kto zwaloryzuje mi pensję?
Taka prawda
rok temu
Seniorzy mogą być zadowoleni ale nie ci którzy pracują i h.j z tego mają bo utrzymują właśnie tych pierwszych
Zina
rok temu
Jacy zachwyceni,bzdury piszecie, myślicie że każdego emeryta można kupić? Im się to należy za tyle lat uczciwej pracy,emeryt nie potrzebuje jałmużny
Jupik
rok temu
Emeryci nie zdają sobie sprawy ile stracą?Nawet ci,którym PiS dołoży,zapłacą więcej niż dostaną za jedzenie ,prąd,ogrzewanie i nie zdają sobie sprawy,że nie odliczą za leki.Z kolei ci,którzy pracowali bardzo długo,zapłacą większy podatek,czyli stracą
Daniel
rok temu
Pis pokazal swoje prawdziwe oblicze
emeryt
rok temu
REKORDOWE to były PODWYŻKI dla polityków, parlamentarzystów ! PODWYŻKI 2021 r. dla polityków, parlamentarzystów 75 %, 60 %, 40 % , podwyżki diet dla parlamentarzystów z kwoty 2505,20 zł do 4008,30 zł czyli o 1503,10 zł., podwyżki dla byłych prezydentów z 9200 zł do 18788,91 zł tj. aż o aż o 9588,90 zł ? Podwyżki dla policji , wojska po 677 zł, podwyżki dla budżetówki o 4,4 % , podwyżki dla służby zdrowia dla lekarzy po 1800 zł, dla pielęgniarek po 1500 zł / pielęgniarki z wykształceniem średnim zostały przekwalifikowane do grupy z wyższym wykształceniem/, a dla emerytów waloryzacja zaledwie 50 zł, 60 zł ? Niezrozumiałe kwota wolna dla parlamentarzystów 30451 zł bez względu na dochody i 500 PLUS też , a dla wszystkich emerytów nie ma kwoty wolnej od podatku dlaczego ? Mama 500 PLUS bez podatku , a emeryt płaci podatek ? TO CHORY SYSTEM czas na zmiany ! Tj. dzielenie społeczeństwa tzn, że emeryci to II sort i im już nie trzeba nic ? Dla znów dla swoich 3 tyś. zł w grudniu DODATKU dla działaczy opozycji antykomunistycznej, a co dla emerytów dalej nic ? Kiedy dla emerytów dodatek inflacyjny ? nie wiem dlaczego dla emerytów prezydentów podwyżki aż o 9588,90 zł , a nie 4,24 % taka jak była waloryzacja dla emerytów ?
fdfdfdf
rok temu
Wszystko na kredyt, który wnuki i prawnuki będą spłacać. A wszystko aby PIS w sondażach tak ostro nie nurkował.
Oooo
rok temu
Ale pieniadze No poprostu szo emeryci chyba zaszaleja za 17zl podwyzki a duda 6 tysiecy Emerycie z glupoty powinniscie juz dawno wyrosnac Chyba nie umiecie liczyc A zabiora wam ze skladki zdrowotnej Jak pizland potrafi otumanic ludzi ale kiedys jeden madrala powiedzial CIEMNY LUD WSZYSTKO KUPI
Niezadowolony...
rok temu
Co za bzdury. Jestem seniorem i tym nieładem jestem zniesmaczona i nie znam żadnego seniora, któremu ta sytuacja się podoba. Chyba do tekstu powinna być informacja, że artykuł jest sponsorowany
babcia
rok temu
Kto redaguje i pisze te brednie, których nie podobna czytać spokojnie.
Ana
rok temu
Łał, 10 zł, szał !!
edi
rok temu
Emeryt po podwyżce w 2022 stałym bywalcem śmietnika.
Gosc
rok temu
Rzeczywiście, samo szczęście bo " brzuch nie szklanka może być wodzianka",a i pod pierzynką po ciemku można przezimować.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić