Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Składki ZUS. Czy przedsiębiorcy muszą płacić składki ZUS w czerwcu?

4

Czy w czerwcu przedsiębiorcy mogą dalej liczyć na zwolnienie ze składek ZUS w ramach tarczy antykryzysowej? Czy musza już płacić składki? A co z tymi, którzy nie dostali informacji, że ich wniosek został zaakceptowany przez ZUS?

Jak nie płacić składek ZUS w czerwcu 2020?
Jak nie płacić składek ZUS w czerwcu 2020? (Getty Images)

Tarcza antykryzysowa. Jak nie płacić w czerwcu składek ZUS?

Zwolnienie ze składek ZUS to najpopularniejsza forma pomocy, z jakiej skorzystali przedsiębiorcy w Polsce. Czy przedsiębiorcy będą musieli płacić w czerwcu składki ZUS?

Jak sprawdzić, co dzieje się z wnioskiem o zwolnienie ze składek ZUS?

Wniosek o zwolnienie ze składek ZUS wystarczy złożyć i czekać, aż zostanie zaakceptowany. W międzyczasie nie trzeba płacić składek ZUS. Niestety, jak się okazuje, oczekiwanie trwa bardzo długo. Wielu przedsiębiorców niecierpliwi się i martwi, czy ich wnioski do ZUS zostaną zaakceptowane, czy może okazać się, że będą musieli jednak opłacić składkę ZUS, w dodatku z odsetkami.

Teraz status wniosku o zwolnienie ze składek ZUS można sprawdzić na PUE ZUS

Aby to zrobić, trzeba zalogować się na PUE ZUS, a dalej wejść do zakładki "Płatnik” w prawym górnym rogu. W menu po lewej stronie znajdują się "Dokumenty i wiadomości”, więc należy w to kliknąć. Następnie wybieramy "Tarcza antykryzysowa – wnioski” i tam możemy sprawdzić datę wpłynięcia wniosku, jego status i ewentualnie datę odmowy, jeśli taka nastąpiła.

Płatnik składek ZUS może też sprawdzić, za który miesiąc dostał już oficjalne zwolnienie ze składek ZUS, a za który jeszcze nie. Te informacje otrzyma, klikając w "+" przy dacie wpływu wniosku do ZUS.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić