Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Paweł Orlikowski
|

Wielkie straty i same koszty. Znana firma upada. ZM Henryk Kania: "To koniec".

75
Podziel się:

Henryk Kania to wciąż jedna z najbardziej znanych marek z branży wędlin w Polsce, jednak po dawnym blasku nie zostało już nic. Poprzedni rok spółka zamknęła, mając 866 mln zł straty, obecnie generuje już tylko koszty, co wprowadza ją w stan wegetacji.

Koniec wielkiej marki. Zerowa sprzedaż i postępowanie ws. upadłości
Koniec wielkiej marki. Zerowa sprzedaż i postępowanie ws. upadłości (Google Maps)

ZM Henryk Kania nie generują już żadnych przychodów, a jedynie koszty. Spółka w raporcie przyznaje - to koniec. W ubiegłym roku spółka popadła w ogromne problemy i najwyraźniej nie ma już dla niej ratunku. Firma udostępniła najnowszy raport, który pokazuje jasno, że obecny stan to wegetacja, bowiem sprzedaż jest równa zeru.

Nie ma sprzedaży, więc ZM Henryk Kania generują już tylko koszty. Tylko w pierwszym kwartale tego roku straty sięgnęły blisko 1,9 mln zł. Kurczy się też wartość aktywów spółki (to głównie aktywa rzeczowe, jak np. maszyny produkcyjne), ich wartość to obecnie jedynie 230 tys. zł wobec 1,2 mln rok wcześniej.

Spółka sama wskazuje w sprawozdaniu finansowym, że nie ma już właściwie dla niej ratunku. Czytamy, że: "zostało ono sporządzone przy założeniu braku kontynuowania podstawowej działalności gospodarczej przez spółkę w dającej się przewidzieć przyszłości".

W momencie publikacji raportu postępowanie restrukturyzacyjne wobec ZM Henryk Kania jest prawomocnie umorzone, toczy się za to postępowanie o ogłoszenie upadłości. Cały ubiegły rok spółka skończyła z 866 mln zł straty.

Zobacz także: Obejrzyj: Wysoki cholesterol Polaków. Niepokojące dane

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

KOMENTARZE
(75)
Cąber
2 lata temu
Coś się kończy, a coś zaczyna, nie ma czego żałować.
Mięso
2 lata temu
Pracuje w przemyśle mięsnym od 1982 roku.ludzie zapomnijcie o tamtym smaku wędlin.to już nigdy nie wróci .chcieliśmy unii to ja mamy.zachdnie koncerny narzucając to wszystko.mieso w Polsce nie ma go pracowałem od 2000 roku .poza polską wszystkie znane firmy z Polski biorą mięso z zachodu.widzialem przez 17 lat b,dużo aut z polski.biora mięso w tyś ton.a piszą że takie smaczne z Polski nawet opakowanie jest z zachodu
Tomasz
2 lata temu
Naprawdę nie wiecie czemu upadli. To masakra
Oktawia :)
2 lata temu
Wyrazy współczucia dla pana Henryka Kani oby następny biznes był lepszy
8787
2 lata temu
Tak się kończą sny o POtędze. W tej branży to małe jest piękne , smaczne i zdrowe. Nie należy kupować u POtentatów, bo właśnie tam przerabia się tysiące ton mięsa z padłych zwierząt np. na Borneo, Fiilipinach, tylko dlatego że przy takiej kasie jest się ustawionym do końca życia za przymknięcie oka na lewy certyfikat. Z kolei potentaci chcąc utrzymać setki robotników biorą do przerobu wszelkie ścierwo jakie im handlarze POcisną, nie wspominając o dodatkach : mączki rybnej, soi modyfikowanej , mączki z kości, rogów i racic. Lokalny mały producent by się na to nie odważył
bolek
2 lata temu
Nie ma złych firm , są tylko źle zarządzane , warto sprawdzić nieruchomości tego buraka , zlicytować majątek na poczet długów .Poza tym ta kiełbasa leżała w lodówce 2 dni i zaczęła już śmierdzieć a szynka z której wycieka krochmal , a kolor kiełbas w ogóle wędlin malowanych pistoletem , to od dziadunia , to od babuni , a to z komina .Gonić oszustów i do paki .Dług trzeba spłaca swoim majątkiem .Pewnie otworzy piekarnie i będzie piekł zakalce przez 3 lata , a potem padnie .
Ryjek
2 lata temu
Upadek firmy nie ma zapewne żadnego związku z zawartością mięsa np. w śląskiej 65% :D
Kuba
2 lata temu
Tak ten kraj załatwia firmy podatkami.
IZUS
2 lata temu
I co , myślicie , że upadła "tak sobie"" ??? TU DZIAŁA POTĘGA POLITYKI !!!!! Firma w rozkwicie , NAGLE OGŁASZA UPADŁOŚĆ ??? HAHAHAH KTO JA ZNISZCZYŁ ???
BASIA
2 lata temu
Od jakiegoś czasu robię sama mieso w sloikach,pasztet,gotowaną szynkę i wedzonki takie jak boczek ktory najszybciej jest konsumowany szynkę ,schab ostatnio do wedzenia trafił filet z indyka jest przepyszny .bez chemii i konserwantów WIEM CO JEM polecam
bbb
2 lata temu
Ktoś u góry gada swoje, a ja też wiem swoje. Ostatnio ludzie zmądrzeli i przestają kupować mięso paczkowane i w marketach. Może, akurat ta firma jest tylko ofiarą tego... Ale naprawdę, kogo znam, zwraca się w stronę małych firm, lub rodzinnych firm, gdzie jest dobrej jakości mięso i wędliny, nieraz po niższej cenie, niż w marketach. Ja sama się nacięłam wiele razy. Albo wepchną stare, albo zepsute, albo niezepsute, ale tak przeładowane chemią (lub wędzone chemicznie), że jeść się tego nie da, a po zjedzeniu brzuch boli. Od przeszło trzech lat kupuję w JEDNYM MIEJSCU. Kupowałam też w innych, ale po jakimś czasie zawsze zaczynali dodawać saletrę do szynki, a wędliny zaczynały śmierdzieć, jak psie konserwy. W lodówce, po dwóch dniach mięso obślizgłe już było. Radzę wszystkim robić to samo, dopóki nie poprawi się jakość wędlin w Polsce. Dlaczego nie ma ustawy, która by to uregulowała? Akurat nie znam za bardzo produktów powyższej firmy w smaku, ale widywałam ich wyroby w supermarketach. Być może ogólny spadek jakości wędlin w Polsce przyczynił się do tego, że firmy mięsny zaczną upadać.
Ja.
2 lata temu
Przetworzonego mięsa ze sklepu się nie je.
antyNWO
2 lata temu
Spokojnie...teraz za grosze ktoś wykupi cały ten zakład wraz z maszynami i rozpocznie produkcję pod tą samą nazwą. Pewnie jakiś polityk albo zachodni koncern.
Dominik
2 lata temu
a szkoda,że upadli,bo mieli dobre wędliny.dbali o jakość i konkurencja pobiła ich cenami(nie wiem,tak myślę)w każdym razie zrobiłem przed świętami zdjęcia kiełbasy śląskiej Morliny,bo nie mogłem uwierzyć jak dużo było w niej tłuszczu zamiast mięsa
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić